Öneri Siyaset kategorisi ile ilgili

Bu konuyu okuyanlar

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Siyaset kategorisinde tartışmayı bilmeyen ve sürekli karşısındakine ithamlarda ve hakaretlerde bulunan seviyesiz üyeler bu kategoriden banlanamaz mı? Güncel haberleri takip edip, siyasetle ilgili konularda tartışma açıyoruz. Şahsi itham ve iftiralara maruz kalıyoruz. Şahsen farklı fikirleri olan, farklı düşünen insanlarla çok tartıştım ve bazen insan farklı görüşlerdeki insanlardan bir şeyler öğrenebiliyor. Burada ise tartışacak bilgi birikimi olmayan bazı üyeler "git uzakta ağla", "aktrol", "yaw he he" gibi seviyesiz iletiler yazıyor. Bazıları da çoklu üyelik izlenimi veriyor. Bu tür üyelerin sadece siyaset kategorisinde değil aslında forumda bulunması bile fazla ama en azından siyaset ve din gibi ciddi konuların konuşulduğu kategorilerde böyle üyelere yazma yetkisi verilmeyebilir.

Son düzenleyen moderatör:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Siyaset kategorisinde tartışmayı bilmeyen ve sürekli karşısındakine ithamlarda ve hakaretlerde bulunan seviyesiz üyeler bu kategoriden banlanamaz mı?

Güncel haberleri takip edip, siyasetle ilgili konularda tartışma açıyoruz. Şahsi itham ve iftiralara maruz kalıyoruz. Şahsen farklı fikirleri olan, farklı düşünen insanlarla çok tartıştım ve bazen insan farklı görüşlerdeki insanlardan bir şeyler öğrenebiliyor. Burada ise tartışacak bilgi birikimi olmayan bazı üyeler "git uzakta ağla", "aktrol", "yaw he he" gibi seviyesiz iletiler yazıyor. Bazıları da çoklu üyelik izlenimi veriyor. Bu tür üyelerin sadece siyaset kategorisinde değil aslında forumda bulunması bile fazla ama en azından siyaset ve din gibi ciddi konuların konuşulduğu kategorilerde böyle üyelere yazma yetkisi verilmeyebilir.
Tümden kapatılsa konu daha mantıklı olmaz mıydı ?

waderix ??

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Forumun siyaset bölümünde anladığım kadarıyla belirli bir ileti sayısına veya üyelik tarihine göre bir kısıtlama yapılmış. Bu kısıtlama ile yeni yeni üyelikler açıp kendince manipülasyon (!) yapmaya çalışanlar engellenmiş olabilir ama görünen o ki bu kısıtlama yeterli değil. Forumdaki moderatörler raporlayınca ilgilenebilirler.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Tümden kapatılsa konu daha mantıklı olmaz mıydı ?
O kategori tümden kapatılacak olursa bazı üyeler başka kategorilerde siyaset yapmaya başlayabilir. Muhtemelen o kategorinin açılma sebebi de bunu engellemek. Ekran kartı fiyatları gibi alakasız konuları bile "çok pahalı, ekonomi kötü, Tayyip gitsin" şeklinde siyaset malzemesi yapabilecek insanlar var.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Bana çok seviyesiz ve kanun tanımaz bir mekan gibi geliyor burası. Ara ara giriyorum ama her defasında rahatsız olarak ayrılıyorum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Random meseleside var. Üyeler moderatör random atıyor. :sweatsmile:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Bana çok seviyesiz ve kanun tanımaz bir mekan gibi geliyor burası. Ara ara giriyorum ama her defasında rahatsız olarak ayrılıyorum.
Eskiden ne yeşil yer gibi sıkı kuralcıydı nede kırmızı yer gibi kuralsızdı tam ortasıydı ama şimdi baya düşüşte.

sepiti

Asistan
Reaksiyon puanı
206
malum siteyi siyaset ve konuşmayı bilmeyen ergenler yüzünden terkettim , burdada var ise vahhh
herkezin bir fikri vardırda aktroll ayyaş sarhoş vs ler hiç yakışmıyor bizim gençlerimize.
siyasilerin yerine siz konuşmayın onlar paylarına düşenleri toplamak için tartışır siz ise tartıştığınız (akraba eş dost) kişilerle kırgınlıklarınızla kalırsınız.
benim patronum eski anavatan ilçe başkanı çocukken bir komşusu varmış kominist diye adama iftira atmışlar 40 yıl bu iftira adamın üstüne yapışmış geçen camiden çıkarken gördüm gittim helallik istedim adamdan dedi . bizim ülkemizde siyaset yalan üzerine kurulduğu için siyasileri anne baba gibi sevmek görmek iyi bir şey değil , kendimden küçüklere tavsiyem siyasilerin her dediğine inanmayın ben küçüktüm ellerinde araba ev anahtarıyla gelip oy isteyenler vardı :)
bu ülkede seversiniz sevmezsiniz ama ismet paşaya asker kaçağı iftirası atıldı 50 sene .. :cool: (ben sevmiyorum o ayrı)