Sıvı Soğutma Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Ata Aydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci olarak i5 8400 kullanıyorum. Tabi i5 8400 için fazla iyi bir soğutucuya gerek yok fakat ben uzun süre kullanacağım için sıvı soğutma tercih edeceğim. Marka olarak Cooler Master ve Corsair tercih etmek istiyorum. Bu markalar doğrultusunda önerebileceğiniz bir soğutucu var mı? Bütçe olarak en fazla 600TL.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
CM MasterLiquid 240mm öneririm.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Cm sıvı soğutmaları pompa yönünden gerçekden sorunlu hem inleme sesi çıkıyor hem sıvı sesi çıkıyor ama kasada 5 6 tane fan var kulaklık takıyorum umrumda olmaz diyorsanız kaliteli ürün evet ama ses olmasaydı iyidi yaa derseniz alltakikeri bütçenizi azıcık daha aşarak alabilirsiniz.

Sıvı soğutmamı yoksa nükleer reaktör mü belli olmayan nzxt kraken:

NZXT Kraken M22 RGB 120mm Sıvı İşlemci Soğutucusu

Buda kalitesinden ödün vermeyen Corsair hydro:

Corsair Hydro H100X Beyaz Ledli 240mm Sıvı Soğutma Sistemi

Bunlar çok fazla 600tl son bütçe derseniz cm serisi alabilirsiniz başka marka sıvı soğutmalar hava soğutmadan farkı yok.

whaki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cm sıvı soğutmaları pompa yönünden gerçekden sorunlu hem inleme sesi çıkıyor hem sıvı sesi çıkıyor ama kasada 5 6 tane fan var kulaklık takıyorum umrumda olmaz diyorsanız kaliteli ürün evet ama ses olmasaydı iyidi yaa derseniz alltakikeri bütçenizi azıcık daha aşarak alabilirsiniz.

Sıvı soğutmamı yoksa nükleer reaktör mü belli olmayan nzxt kraken:

NZXT Kraken M22 RGB 120mm Sıvı İşlemci Soğutucusu

Buda kalitesinden ödün vermeyen Corsair hydro:

Corsair Hydro H100X Beyaz Ledli 240mm Sıvı Soğutma Sistemi

Bunlar çok fazla 600tl son bütçe derseniz cm serisi alabilirsiniz başka marka sıvı soğutmalar hava soğutmadan farkı yok.

Hocam bu tavsiyeleriniz halen geçerli mi ?
Sıvı soğutmanın tek fanlı veya çift fanlı olması çok etkili mi ?
Uygun fiyata yakalarsam 9. nesil işlemci ile değiştirmeyi düşünüyorum, o durumda da güzel soğutur mu bu tavsiye ettiğiniz soğutucular ?