Sıvı Soğutma Fan Yönleri

Bu konuyu okuyanlar

TyfnCTN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar,

Thermaltake Water Pro 3 Sıvı soğutucu aldım zorda olsa Thermaltake Black Edition V3 kasaya uyguladım (sığdırmakta zorluk çektim biraz), Kasada fan yerleşimi şöyle biri üstte biri arkada sıvı soğutucuda olmak üzere iki çıkış fanı ve kasanın ön tarafından hava girişi için bir fan bulunuyor.

Sormak istediğim Sıvı soğutucu Fanı Radyatörden işten dışa olarak konumlandırdım. bu doğru mudur. üstdeki çıkış fanınıda radyatöre taksam hava akışı nasıl olmalıdır.

birde sıvı soğutucu pompa kablosunu CPU_FAN girişine taktım bunun yerine radyatör fanınımı oraya takmalıyım ?

872292_RB_02_FB.EPS_1000.jpg

pro-1b.jpg

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Zaten CPU_FAN yerine takacaksın. Diğer türlü bios açılışında hatalarla karşılaşırsın. Keşke sıvı soğutucu almasaydın hava soğutmadan bir farkı yok, hatta hava bu fiyata hava soğutmalı bir fan alsaydın çok daha iyi performans elde ederdin. Konumlaman doğru, radyatörden dışarı doğru hava verecek. Ayrıca fan bağlamak istiyorsan içeri doğru değil dışarı doğru bağla. Aksi halde kasanın içine daha çok toz giriyor ve sıcak havayı dışarı atamıyor.

TyfnCTN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öndeki giriş fanını radyatöre mi taksam acaba ? araya alsam