Sitenin Her sayfasına Facebook "Like" ve "Recommend" Butonu

Bu konuyu okuyanlar

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba
Web tasarımcılarından birisi mutlaka benim haftalardır aradığım problemde yardımcı olacaklarına eminim. Facebook Beğen ve Tavsiye Et butonlarının http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/ Sayfasından yapıldığını biliyorum. Ama bu sayfada eklenen butonlar sadece orada belirtilen sayfanın beğenilmesini yada tavsiye edilmesini sağlıyor. Ben sitemde hangi sayfaya eklersem otomatikmen sadece o sayfanın beğenileceği butonu eklemek istiyorum. Sitem asp tabanlı. Bazı Wordpres yada benzeri bloglarda kullanılan kodları denedim başaramadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kimse bilmiyo herhalde. Ben ne kadar sürerse sürsün, araştırıp bulucam cevabını :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
wordpress de eklenti ile hallediliyor :)

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Peki bu facebook buttonlarını engelleyen bir eklenti varmı tarayıcı için? Artık bıkmaya başladım da heryerde beğen buttonu görmekten :d

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Adblock ile Sağ tıklayıp engelle diyebilirsiniz.. Hocam kodları sayfa.php'ye ekleseniz? :D

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Peki bu facebook buttonlarını engelleyen bir eklenti varmı tarayıcı için? Artık bıkmaya başladım da heryerde beğen buttonu görmekten :d
Hocam benimki bıktırmadan beğendiriyor. Yani nasıl anlatsam, e-ticaret sitemde ürünleri beğendiriyorum. Bıktım googleye facebook a para vermekten, birazda ben onları kullanayım dimi :)

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Ya o kodu bulmuştum ben bir yerde. Bekle bende araştıracağım.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
OnLT yani bunu söylemen bile yetti. Bulmasanda sağol :D Bu arada senin avatar Perfect. Ben onu geliştiririm, demedin deme :D

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Bunu sitenin istediğin yerine ekleyebilirsin. :)

PHP:
<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like layout="button_count" show_faces="false" width="450"></fb:like>

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

Test ettim çalışıyor :)

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bunu sitenin istediğin yerine ekleyebilirsin. :)

PHP:
<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like layout="button_count" show_faces="false" width="450"></fb:like>

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

Test ettim çalışıyor :)
Hemen deniyorum, Çalışırsa yemeği hakettin

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

Problem yok gibi, bunu Türkçeye nasıl ceviricez, Herhalde EN yazan yere TR yazsak düzelmez :D Birde %100 çalıştığından nasıl emin olabiliriz. Onlt benim sitede bi yer beğensene :D

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
tr_TR yapıp deneyiniz. :) Facebook hesabın var ise bir sayfadaki yazıyı beğenip profilinde çıkıyor mu diye kontrol edebilirsin. Ama yinede adres ver kontrol edeyim :)

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çalışıyor, OnLT Tokata gel sana kebap , Ama bu türkçe kod değil, bu sebeple sana sadece Çökelikli pide yediririm :D

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

http://www.altinyeri.com sitedeki her hangi bir ürünün detay sayfasına gir, orada Like butonu gözüküyor. Biraz geç açılıyor ama, olsun. Haftalardır denemediğim kod kalmadı. :)

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Göremedim ben tam olarak nerede?

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
tr_TR yapıp deneyiniz. :) Facebook hesabın var ise bir sayfadaki yazıyı beğenip profilinde çıkıyor mu diye kontrol edebilirsin. Ama yinede adres ver kontrol edeyim :)
Buda oldu. Kodun son şekli <script src="http://connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1"></script><fb:like layout="button_count" show_faces="false" width="450"></fb:like>

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Resim ekledim. KARGO BİZDEN yazan yerin aldında buton. İnşallah sadece bende gözükmüyordur :D
38664561804081727183.jpg

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Evet begen diye çıkıyor her ürüne girince.
Benim merak ettigim bu mucehveratta kargoyla gonderide bir kaybolma falan olmuyor mu riskli değil mi uzun mesafelerde falan özellikle?

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Ha pardon ya NoScript'i unutmuşum bi an :) Evet çalışıyor :)

1Z9n3.jpg

1Z9n3

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Evet begen diye çıkıyor her ürüne girince.
Benim merak ettigim bu mucehveratta kargoyla gonderide bir kaybolma falan olmuyor mu riskli değil mi uzun mesafelerde falan özellikle?
Her ticaret riskli, bizimki biraz daha riskli haklısın. Ama kargoda gönderdiğimiz ürünün içeriğini belli etmemeye özen gösteriyoruz. Zaten kargo teslim edilene kadar takip ediliyor. Gün içinde teslim edilmese , ilgili kargoyu arayıp hemen uyarıyoruz. Birde şu var. Çok aşırı pahalı ürünlerde eklemiyoruz.

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

Çok sağol OnLT , inan çok makbule geçti. Yemek konusunda ciddiyim. :D Tokat kebabı yediririm. Buralara düşerse yolun. Bu arada Adanadanmısın?

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Şunun için Adana dedim Whos.Amung'dan ziyaretçileri takip ediyorumda. Senin olduğunu tahmin ettiğim bir kişi IP'si Adana olarak gözüktü ondan dedim. Atmadım yani :)

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Şunun için Adana dedim Whos.Amung'dan ziyaretçileri takip ediyorumda. Senin olduğunu tahmin ettiğim bir kişi IP'si Adana olarak gözüktü ondan dedim. Atmadım yani :)
IP den tahmin etmeye çalıştığını anladım. :) IP adresim Adanayı gösteriyor. :) Gaziantepteyim aslında. :)

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Yalnız şuda var. Sistem senin Tarayıcını, işletim sistemini ve siteye nasıl girdiğini görmedi. Sadece Adana ve 94.123.16*.*** numaralı İp adresi. İşletim sistemin falan farklı sanırım.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Her ticaret riskli, bizimki biraz daha riskli haklısın. Ama kargoda gönderdiğimiz ürünün içeriğini belli etmemeye özen gösteriyoruz. Zaten kargo teslim edilene kadar takip ediliyor. Gün içinde teslim edilmese , ilgili kargoyu arayıp hemen uyarıyoruz. Birde şu var. Çok aşırı pahalı ürünlerde eklemiyoruz.
anladım tedbiri elden bırakmamak lazım tabi

[Çok sağol OnLT , inan çok makbule geçti. Yemek konusunda ciddiyim. :D Tokat kebabı yediririm. Buralara düşerse yolun. Bu arada Adanadanmısın?
yemeksepeti.com'dan falan ismarla şart mı orada olmak:p
olmuyorsa istanbulda temsili olarak ikinizin adına yiyeyim bari :D

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
yemeksepeti.com'dan falan ismarla şart mı orada olmak:p
olmuyorsa istanbulda temsili olarak ikinizin adına yiyeyim bari :D
Uzaktan yemek ısmarlanmaz. Hem ben Tokat Kebabı dedim özellikle. Hangi yemek Tokat Kebabının yerini tutacak. Olmadı keşkekte yeriz :D

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Uzaktan yemek ısmarlanmaz. Hem ben Tokat Kebabı dedim özellikle. Hangi yemek Tokat Kebabının yerini tutacak. Olmadı keşkekte yeriz :D
gece gece sağlam aciktirdin abi ya olmadı şimdi :D
benim IP çıktı mı 85.108.6x.x (:)