Sitemin Mobil Uygulaması Yayınlandı!

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Geliştirmekte olduğum http://halktanbiri.epizy.com domain ismindeki siteyi Android'te ana ekranda kolayca ulaşabilmenizi sağlayacak ufak bir uygulama yayınladım. Aslında tam olarak uygulama diyemem. Bir nevi sitemin ana menüye eklenebilen bir kısayolu diyebilirim. Merak edenler bakabilir. Görüş ve önerilerinize açığım. :)

Uygulamanın adı:
Halktan Biri AKADEMI

Uygulamanın ana ekrandaki görünümü:
1528596216167.png
‏‎

İndirme linki:
APK dosyası olarak indirebilirsiniz.

1- Halktan Biri Android Desktop App.7z
2- Halktan Biri Android Desktop App – dosya.tc
3- Halktan Biri Android Desktop App.apk – dosya.co

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
güzel olmuşta her şey birbirine girmiş bilgisayar sitesinde.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
bir daha ona güvenmeyeceğim...

---- Mesajlar birleştirildi ----

biz adama güzel olmuş diyoruz o virüs koyuyor.
Virüs koyduğunu belirtmek istemedim. Yanlış alarm da olabilir. Zaten antivirüslerin çoğu PUP, PUA ya da şüpheli olarak tespit etmiş.
En iyisi uygulamayı yapana sormak.
@Halktan Biri

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
bir daha ona güvenmeyeceğim...

biz adama güzel olmuş diyoruz o virüs koyuyor.
Ha ha. :D Ben neden virüs koyayım. Her antivirüsün virüs dediğine inanıyor musunuz siz?
En iyisi uygulamayı yapana sormak.
Hocam ben neden virüs koyayım? Uygulamadan zaten para kazanmıyorum. Hiçbir kar amacım yok iken böyle bir şeyi neden yapayım?

Virüs koyduğunu belirtmek istemedim. Yanlış alarm da olabilir.
Yanlış alarm olduğunu söyleyebilirim. İsteyen bakar. İsteyen bakmaz. :)

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şu kadar olumlu sonuca rağmen birkaçınının PUP demesini olay konusu yapmak mantıklı değil.
PUP nedir? Potansiyel zararlı olduğu düşünülen yazılım demektir. Bunu @Türkçesever çok daha iyi biliyordur. :)
1528893141115.png

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Ama arkadaş olayı çok farklı anlamış olmalı ki kendisini kandırdığımı söylemiş.
İsteyen kurar, istemeyen kurmaz. Bence VirusTotal tarama sonuçlarını konuyu açarken paylaşmanız lazımdı. Forumlarda buna benzer ne kadar çok olay dönüyor, farkında mısınız? O yüzden insanların güvenmemesi gayet normal. Ben dedim: Algılayan antivirüslerin çoğu PUP, PUA ya da şüpheli olarak algılamış.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Trolüne yazdım canım tabi ki virüs olmadığını biliyorum :)
Yahu öyle desenize. Ben de burada kendimi kanıtlamak için ter döküyorum. :D

NOT: Lütfen konuyu anlamak istiyorsanız buradan sonrasını tamamen okuyun.

İsterseniz şuraya bakabilirsiniz. Uygulamayı yaptığım online sitenin konu hakkındaki bir yazısı:
Web 2 Apk Has No Malware or Virus Inside!

Üstte paylaştığım sayfada sitede oluşturulan uygulamaların malware olmadığını söylenmiş. Ve uyarı alınabileceğinden de bahsedilmiş.

Evet. Siteye güvenmek belki de doğru değildir. Zaten bu siteyi kullanmadan başka bir uygulama daha yapıyorum. Yapım aşamasında. Ve kısayol uygulaması değil gerçek bir uygulama. Bir de onu taratayım.

Doğrusunu söylemek gerekirse Virustotal, kodlarını benim yazdığım, virüs olmadığından emin olduğum basit bir programa bile virüs dedi. Ve aynı programa Emsisoft, Zemana gibi önceden kullandığım güvenlik yazılımları da uyarı verdi. Anlaşılan o ki günümüzdeki antivirüslerin neredeyse hiçbiri yeteri kadar koruma sağlayacak seviyeye gelmemiş. Bunu uydurmuyorum. Örneğini birkaç cümle öncesinde verdim.

Birçok antivirüs veritabanında dosyaya ait bir veri(bilgi) bulamayınca hemen şüpheli yazılım, PUP vb. zararlı uyarılarında bulunuyor.
Bazıları ise real-time protection dediğimiz sistemdeki programın çalışma mantığına, davranışlarına bakarak zararlı olup olmadığını söylüyor ki bu çok daha iyi ve çok daha doğru bir güvenlik yöntemidir.

Antivirüsler tarafından her taratılan dosyanın virüslü olarak gösterilmesi demek o dosyanın virüs olduğunu göstermez. Aksine bunun tam tersi durumlar da geçerlidir. Tarama sonucunda keşfedilmeyen çok ustaca kodlanmış zararlı yazılımlar.

Konu dışına çıktığımın farkındayım. Biraz antivirüslerden ve antivirüs yapısından bahsettim. Çünkü kendimi kanıtlamak zorunda hissettim.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme: