Sitemi Nasıl SEO Yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

thacrobat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Benim TeknoSingle adında bir sitem var içeriye insan çekemiyorum çünkü içeriklerim ilk sayfalarda çıkmıyor . Seo yapmam gerekyior galiba nasıl yapabilirim bana bir anlatırmısınız?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
İçerik başlığı, uzunluğu, anahtar kelime seçimi ve kullanımı, paragraf uzunluğu ve medya ögelerine dikkat ederek ilk sayfalara düşmesini sağlayabilirsiniz. Bunlar hakkında arama yaparsanız önünüze birçok örnek çıkacaktır.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Benim TeknoSingle adında bir sitem var içeriye insan çekemiyorum çünkü içeriklerim ilk sayfalarda çıkmıyor . Seo yapmam gerekyior galiba nasıl yapabilirim bana bir anlatırmısınız?
Sitenize baktım, sitede içerik, yazı vb hiç birşey yok ki neyin çıkmasını bekliyorsunuz?

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Siteni bir ağaç veya inşaat olarak düşünebilirsin. Temelleri ne kadar güçlü olursa bina veya ağaç o denli güçlü olacaktır. Sitenin temellerini nasıl güçlü yapacağını soruyorsan öncelikle sitenin temiz bir kod yapısına sahip olması gerekli.

Wordpress tabanını kullanman olumlu olacaktır. Wordpresslede bitmiyor tabii ki iş, kullanacağın temanın kod yapısıda senin içeriğine uyumlu olması sana artı puan kazandıracaktır.

Sitene içeriklerini düzenli ve belirli bir saatte girmeni tavsiye ederim örneğin her pazartesi çarşamba ve cuma saat 20:00'da girmen olumlu olacaktır ve botlar sitenin düzenli bir şekilde aktif olduğunu görecektir. Site içeriğinin ilk 150 indexde minimum 600 kelime sonrasında minimum 300 kelime olmasını tavsiye ederim. 600 Kelimelik bir içerikte maksimum 6 anahtar kelime kullanman yararlı olacaktır.

Wordpress seo konusunda yoast seo kullanabilirsin bu sayede içeriğinin okunabilirliğini ve diğer seo işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Backlink kısmına gelecek olursak, şuna emin olabilirsin backlink almadanda site yükselecektir ama kaliteli backlink alman halinde içerikleriniz daha hızlı yükselecektir. Başlangıçta para vermeden edu,gov sitelerden profil backlink veya yorum backlink alabilirsiniz tabii ki spam oranına da dikkat etmeniz gerekli

İçerikler giriliyor,kod yapısı mükemmel içeriklerden dolayı hit gelmeye başladı evet bunlar ilk adımlar ve çok güzel ama henüz tamamlanmış olmuyor, yapmanız gereken insanların sitenizde fazla zaman geçirmesini sağlamak. Bunun için sitede gezinme kısmı için bir çözüm bulabilirsiniz