Siteler'den Virüs Bulaşır mı?

Bu konuyu okuyanlar

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Google tarafından verilen reklamlar genelde zararsızdır ama AdChoices diye bir şey varsa dikkat edin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Virüs iyide şu Browsere yapışıp kalan site linkleri varya. Virüs gibide algılanmıyor reklam gibide

Birisi virüs dosyası gibi sızmışdı Pc ye. Bilgisayarı açınca Browseri otomatik açıp siteye yönlendiriyor. Böyle bir illeti çok zorda olsa silebildim.
Adını unuttuğum program paralıydı ama bulduğu tehditlerin dizinini gösteriyordu. :D
Şimdiye kadar hiçbir uygulama ve oyuna para yatırmadığıma göre Dosyaya ulaşıp sildim.

Paralı bir uygulamada böylesine bir büyük yanlışı nasıl farketmemişler anlayabilmiş değilim hala. :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Virüs iyide şu Browsere yapışıp kalan site linkleri varya. Virüs gibide algılanmıyor reklam gibide

Birisi virüs dosyası gibi sızmışdı Pc ye. Bilgisayarı açınca Browseri otomatik açıp siteye yönlendiriyor. Böyle bir illeti çok zorda olsa silebildim.
Adını unuttuğum program paralıydı ama bulduğu tehditlerin dizinini gösteriyordu. :D
Şimdiye kadar hiçbir uygulama ve oyuna para yatırmadığıma göre Dosyaya ulaşıp sildim.

Paralı bir uygulamada böylesine bir büyük yanlışı nasıl farketmemişler anlayabilmiş değilim hala. :D
Senin dosya konumunu gösteren programın gösterdiği Trojen silinemeyecek bir formatta olsaydı veya APFS gibi Windows tarafında okunamayan bir formatlı bölüm oluştursaydı o zaman isin yaştı işte.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Reklamdan kasıt tam olarak nedir? Ekrana pop-up açılır pencereler mi geliyor?

Eğer tarayıcına bulaşmış herhangi bir zararlı yoksa, Google'da arama yapmanın sıkıntı yaratmaması lazım. Ancak herhangi bir siteye giriş yaptığın ya da siteyi açtığın vakit -site içeriğine bağlı olarak- durum değişebilir. Reklamlar, zararlı içerik ve yönlendirme linkleri barındırabilirler.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
hangi siteye,girdiğin sitede neye tıkladığına bağlı,bazen web browserdeki başlangıç sayfasını değiştirme yaparlar,2 3 gün yırtınır durursun.
Arka planda ufak programlar iner,sayfaların geç açılır.kısaca senin dikkatine,nereye,neye onay verdiğine bağlı,bu tür sıkıntıların %80 geldiği yerler açık net +18 türü sayfalar ,oyunlardan ise %10 civarı geri kalan %20 oradan buradan bulaşır

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Senin dosya konumunu gösteren programın gösterdiği Trojen silinemeyecek bir formatta olsaydı veya APFS gibi Windows tarafında okunamayan bir formatlı bölüm oluştursaydı o zaman isin yaştı işte.
Trojen değildi. Trojen olsaydı Eset havada kapmıştı onu. Bir kaç tane de reklam ve virüs bulucu program yükledim bulamadı onu.

İçeriği Regedit kısımından dosyasını siliyordum. kapatıp açtıktan sonra normal. 5 -10 dakika sonra bilgisayar Cmd ekranı bir anlık açılıp kapanıyor yine kendini Regedit bölümünde oluşturuyordu. Keşke siteni ismini aklımda saklasaydım.

Siteyi Eset engelliyordu virüslü diye.

Bilgisayarous

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Google play den bir uygulama indirmiştim. İnternet açıktı. Çıkan reklama yanlışlık ile tıkladım ve hiç hoş olmayan bir siteye yönlendirdi. [Hot Video]

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
ADBLOCK yükle en iyisi Ram'i biraz tüketir ama iyidir ;)

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
3-7 gün arayla bu programı kullan-sayfa açılışlarında ağırlık,takılmalar vs olmaya başladımı ,programı çalıştır hemen. farkedeceksin.
www.chip.de_ii_2506912449_86828b1d68.jpeg

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363

Trojen değildi. Trojen olsaydı Eset havada kapmıştı onu. Bir kaç tane de reklam ve virüs bulucu program yükledim bulamadı onu.

İçeriği Regedit kısımından dosyasını siliyordum. kapatıp açtıktan sonra normal. 5 -10 dakika sonra bilgisayar Cmd ekranı bir anlık açılıp kapanıyor yine kendini Regedit bölümünde oluşturuyordu. Keşke siteni ismini aklımda saklasaydım.

Görev Zamanlayıcı ve Hizmetler'de tanımlı görev ve hizmetler vardır muhtemelen, irdelemek lazım. Tarayıcıyı arka planda çalışmaya ayarlı ise "kapatıldığında arka plan uygulamalarını çalıştırmaya devam et" gibi bir ayar bu, kapalı konuma getirmek daha sağlıklı olur.
Eset daha çok aktif koruma ve performans olarak ön plana çıkıyor, zararlı bulaşmış bir sistemde üçüncü parti uygulamalar ile durum tespiti ve temizliği yapmak gerekecektir. CD/DVD ya da USB üzerinden çalışan zararlı yazılımları temizleme araçlarını kullanmak da önerilebilir.
Eğer Eset o an bir şeyler bulup sildiyse veya engellediyse, (sistem geri yükleme açık konumdaysa) silinen zararlı bir sonraki başlangıçta yine geri gelecektir.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
ihtimal dahilinde yazıyorum,olmayabilir de,ama bu programlar ,tam yavşağın önde gideni oldukları için,her türlü yolu denemek lazımdır,bahsettiğim program,senin bahsettiğine uygun olan programları başlangıç ekranında (arka planda olanlar dahil tespit ediyor,yalnız burada sen o liste önüne geldiğinde seçim yaparken dikkatli incelemen lazımdır)
HijackThis programın ismi bu,muhtemelen sizlerde biliyorsunuz,aklınıza gelmemiş olabilir de.
kullanımı hakkında bilgiler
Hijackthis-logo.png

Hijack_This1.jpg

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
ihtimal dahilinde yazıyorum,olmayabilir de,ama bu programlar ,tam yavşağın önde gideni oldukları için,her türlü yolu denemek lazımdır,bahsettiğim program,senin bahsettiğine uygun olan programları başlangıç ekranında (arka planda olanlar dahil tespit ediyor,yalnız burada sen o liste önüne geldiğinde seçim yaparken dikkatli incelemen lazımdır)
HijackThis programın ismi bu,muhtemelen sizlerde biliyorsunuz,aklınıza gelmemiş olabilir de.
kullanımı hakkında bilgiler
Ekli dosyayı görüntüle 91732

Ekli dosyayı görüntüle 91734

HijackThis, kayıt defteri ve dosya ayarları hakkında ayrıntılı rapor oluşturan kullanışlı bir program ama uzun bir süredir geliştirilmiyor.
Web tarayıcısı başlangıç sayfasının & sayfa arama URL'lerinin değişip değişmediğini, başlangıçta açılan programların neler olduğunu, hosts dosyası değişikliklerinin & yönlendirmelerinin olup olmadığını, DNS sunucu adres değişikliklerinin olup olmadığını vesaire adını sayamadığım pek çok şeyi görmede işe yarıyor.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Sitelere girip çıkmakla virüs bulaşmaz. Ancak o sağdan soldan zırt diye çıkan bildirimlere ve sitedeki sahte indirme butonlarına tıklamayın.
Mesela Chrome yükleyeceksin. Girdin kıytırık bir siteye. Sana bildirim şeklinde Chrome yükleyeyim mi diye bildirim çıkarıyor yada kocaman İNDİR diye buton koymuş. Sende bilmeden tıklayıp dosya indiriyorsun ancak o inen dosyanın Chrome' la alakası yok. İnen dosyaya tıkladığında virüsü yemiş oluyorsun .Tabi antivirüs yoksa veya yakalayamazsa.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Evet, sadece bir web sitesini ziyaret ederek enfekte olmak tamamen mümkündür. En yaygın olarak, "Exploit Kitleri" dediğimiz şey ile... kötü amaçlı yazılımları (bankacılık truva atları ve Fidye yazılımları) dağıtmak için kullanılıyor.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
zamanında normal düdüklü modemler kullanılırken vatandaş +18 sitesine takılır,hayran hayran bakar,sonra kapar hayallere dalar,ay sonu telefon faturası gelir,bu seferde baygın baygın kendinden geçmiş şekilde aval aval faturaya bakakalır.
Nedeni basit arkadaş +18 deki resimlere bakarken,veya videoyu izlerken(öyle sanıyor) kendi internet hattı kesilmiş,arkada hawai adalarıyla,taywan muhabbet etmektedir.
Ha bu eskilerde kaldı,ama sorun değil,başka programlar,farklı çerezler yükleniyor,sizin,benim haberimiz olmuyor,kene ,uyuz hastalığı gibiler aniden ortaya çıkıyorlar.
tabi kullanıcın kafa 3.5 milyon
siz siz olun virüs programlarınada temkinli olun,ilaç şirketleri gibiler,program satmak için program yaptırıyorlar:):)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
zamanında normal düdüklü modemler kullanılırken vatandaş +18 sitesine takılır,hayran hayran bakar,sonra kapar hayallere dalar,ay sonu telefon faturası gelir,bu seferde baygın baygın kendinden geçmiş şekilde aval aval faturaya bakakalır.
Nedeni basit arkadaş +18 deki resimlere bakarken,veya videoyu izlerken(öyle sanıyor) kendi internet hattı kesilmiş,arkada hawai adalarıyla,taywan muhabbet etmektedir.
Ha bu eskilerde kaldı,ama sorun değil,başka programlar,farklı çerezler yükleniyor,sizin,benim haberimiz olmuyor,kene ,uyuz hastalığı gibiler aniden ortaya çıkıyorlar.
tabi kullanıcın kafa 3.5 milyon
siz siz olun virüs programlarınada temkinli olun,ilaç şirketleri gibiler,program satmak için program yaptırıyorlar:):)
Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla, kıssadan hisse. :)

davyjones

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

exinarium'dur :) hijack this ile kayıt defterinin neresinde mevcut olduğunu görüntüleyip manuel olarak kaldırabilirsiniz bir daha başınıza gelirse