Yardım Site açmayı düşünüyorum, nasıl açabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

eneshsahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam millet !
Ben bir alan adı satın aldım godaddy üzerinden herhangi bir hosting servisim malesef mevcut değil ben teknoloji blog'u gibi bir site oluşturmayı düşünüyorum örn. log sitesi shiftdelete net sitesi gibi benim şimdi alan adım var sorularım şunlar sırasıyla
  1. Başlangıçta ücretsiz hosting ile bu iş yürür mü?
  2. Yürürse hangi ücretsiz hosting firmasını tercih edersin?
  3. Direk Wordpress ile mi başlamalıyım?
  4. Yoksa Wordpress'i hiç bulaştırmamalımıyım?
  5. Ücretsiz hosting alıp wordpress bağlayabilirmiyim ücretsiz başlangıçta?
  • Html-Css bilgim yok araştırıyorum henüz başlangıç seviyesindeyim

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Sorunuza cevaben şöyle izah edeyim en kısa ve özet şekilde;

- domain yani sitenin adı adresi (site adı örn: deneme.com, deneme.net, deneme.org , vs vs. )
- hosting hesabı ( web sitesinde gördüğünüz resimlerin yapının, veritabanının vs. barındırıldığı bellek, alan)

domain + hosting = web site

siz domaini almışsınız... sırf bu işler nasıl oluyor merak ediyor ve öğrenmeye çalışıyorsanız, sizin için en uygun olanı ücretsiz hosting hesaplarına yönelmek olur.. (1 adet mysql veritabanı desteği varsa ki ben ücretsiz hostinglerde yok diye biliyorum emin değilim , varsa wordpress kurabilirsiniz, yoksa olmaz)

yok ben ciddi bir web sitesi olsun istiyorum diyorsanız ücretli bir hosting hesabı alırsınız ve içine sitenizi oluşturursunuz..

hostinge kuracağınız web site hakkında bir bilginiz yoksa ücretsiz yapılardan en meşhur olanlardan biri wordpress tir. onu 1 video izleyerek rahatlıkla kurabilirsiniz..

wordpress kurduktan sonra da piyasada ücretli ve ücretsiz bir çok tema var, karar sizin.

kolaylıklar dilerim.

tiredof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HTML-CSS bilgisine ihtiyacınız yok. Ücretsiz hosting yerine başlangıç paketi bir hosting daha iyi olacaktır. Ücretsiz hosting alırsanız da Wordpress bağlayabilirsiniz sorun olmaz. Wordpress tavsiye ederim ben, bulaşın yani :)

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
godaddy i hosting olarak kullanabilirsin ama sen yinede araştır siteleri. ve mümkün oldukça daha çok büyük firmaların hosting servisini kullan(örnek godaddy)

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
godaddy i hosting olarak kullanabilirsin ama sen yinede araştır siteleri. ve mümkün oldukça daha çok büyük firmaların hosting servisini kullan(örnek godaddy)
Büyük şirketlerden çok fiyat performans ve kullanım amacına göre seç. Örneğin ben küçük çaplı projelerim için limitsiz site, trafik, ssd olan bir paket kulanıyorum hostlab hosting firması. Önerim guzel.net.tr’dir.