sistemine hangi windowsu kullanmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

haldir54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar sistemim Amd Athlon x4 860k 3.70 ghz , 8gb ddr3 ram , 128gb ssd , ati hd4670 ekran kartı bu şekilde ben buna windows 10 performance edition diye bişey kurdum ama kasıyor oyun oynarken oyun dedğim sadece Knight online oynuyorum bazen arkada sekme falan açmam gerekiyor yani genel oalrak hantal gelmeye basladı Windows 7 veya 8.1 düşünüyorum ama görüntüsünü seviyorum w10un en çok sevdiğim özellik entegre mavi ışık özelliği olması bu diğer sürümlerde var mı veya microsoftun kendi eklentisi gibi bişey yani sonuç olarak kararsızım ne kurayım sizce? en iyi performansı neyden alırım?

codeko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kesinlikle Windows 8.1 kullanmalısın. Hem SSD in var. Gayet stabil çalışır. Windows 7 kullanırsan SSD disklerle fazla stabil çalışmadığından dolayı SSD nin asıl performansını alamazsın. 2012 model Casper bir minibook'um var. İçine 240gb SSD taktım. Windows 7 de bilgisayarın açılma süresi 25-30sn, Windows 8.1 de ise 5-10 sn de açılıyordu. En basit örnek bu olur. Hem güncellemede almıyor artık Windows 7.

haldir54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sağol dostum peki hangi full sürümünü önerirsin?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar sistemim Amd Athlon x4 860k 3.70 ghz , 8gb ddr3 ram , 128gb ssd , ati hd4670 ekran kartı bu şekilde ben buna windows 10 performance edition diye bişey kurdum ama kasıyor oyun oynarken oyun dedğim sadece Knight online oynuyorum bazen arkada sekme falan açmam gerekiyor yani genel oalrak hantal gelmeye basladı Windows 7 veya 8.1 düşünüyorum ama görüntüsünü seviyorum w10un en çok sevdiğim özellik entegre mavi ışık özelliği olması bu diğer sürümlerde var mı veya microsoftun kendi eklentisi gibi bişey yani sonuç olarak kararsızım ne kurayım sizce? en iyi performansı neyden alırım?
Windows 7

haldir54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkes farklı söylüyor kararsızım çok 8.1 tema olarak daha iyi duruyor tabi
Mesaj otomatik birleştirildi:

nedeniyle de yazabilr misin

Kesinlikle Windows 8.1 kullanmalısın. Hem SSD in var. Gayet stabil çalışır. Windows 7 kullanırsan SSD disklerle fazla stabil çalışmadığından dolayı SSD nin asıl performansını alamazsın. 2012 model Casper bir minibook'um var. İçine 240gb SSD taktım. Windows 7 de bilgisayarın açılma süresi 25-30sn, Windows 8.1 de ise 5-10 sn de açılıyordu. En basit örnek bu olur. Hem güncellemede almıyor artık Windows 7.

Son düzenleme:

codeko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Sadece Windows 8.1 diye geçen sürümü kurabilirsin. Pro ve Enterprise biraz ağır gelebilir.

Normal HDD kullansan Win 7 derdim ama dediğin gibi SSD kullanıyorsun. Win 8.1 çok daha iyi olacaktır :)

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Haberlere Bak Hem Windows 10 Çok Sistem Kullanıyor Çok Kasıyordu Bende

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
mavi ışığı yapan diğer programlar var birisi f.lux

haldir54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Haberlere Bak Hem Windows 10 Çok Sistem Kullanıyor Çok Kasıyordu Bende
8.1 yükledim kasıyor sanki yine sanırım 7 en iyisi olacak

Son mesajlar