Yardım Sistemimin Yeterli Olduğu Oyunlar Bile Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

egecoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sistemimin yettiği oyunlar bile kasıyor bunun sebebi işlemcimin cok ısınması mı?
Mesela Fortnite internetten videolarını izliyorum benimle aynı sisteme sahip insanlar 80 fps alırken ben 20 fps alıyorum veya Valorant insanlar 90 fps alırken ben 40 alıyorum bunun sebebi ısınma mı yoksa bilmediğim bir sorunum var mı?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    31.1 KB · Görüntüleme: 120

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
Sistemimin yettiği oyunlar bile kasıyor bunun sebebi işlemcimin cok ısınması mı?
Mesela Fortnite internetten videolarını izliyorum benimle aynı sisteme sahip insanlar 80 fps alırken ben 20 fps alıyorum veya Valorant insanlar 90 fps alırken ben 40 alıyorum bunun sebebi ısınma mı yoksa bilmediğim bir sorunum var mı?
Bir sürü sebebi olabilir ki. Öncelikle sıcaklık değerlerini oyun içinde kontrol edin. Yüksek sıcaklıklardan ötürü sistem işlemci frekansını sınırlıyor olabilir. Bunun dışında sistemin sürücü güncelliğini kontrol edin.

egecoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşlemcim satın aldığımdan beri aşırı fazla ısınıyor oyunlarda 92 dereceyi görüyorum dosya eklemiştim gözükmedi sanırım
Ekran Alıntısı.JPG

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
İşlemci Biraz Sıcak gibi . İç temizlik Felan en son ne zaman Yapıldı

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842

egecoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İlginç . Arka Planda Sistemi Zorlayacak Yada Sürekli Belirli bir Seviyede Çalışmasını Zorlayan program var mı ?
hayır yok arka plan uygulamalarını filan tamamen kapattım oyun oynarken en ufak bir şeyi açık bırakmıyorum sadece işlemcim çok ısınıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlginç . Arka Planda Sistemi Zorlayacak Yada Sürekli Belirli bir Seviyede Çalışmasını Zorlayan program var mı ?
ısınmanın sebebi işlemci fanımın arızalı olması ben kule fan alsam termal macun sıksam bu ısıyı düşürsem oyunlarda fpsim normalleşir mi?

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Driverlar Güncel mi ?
Masaüstümü Laptop mu ?
Sadece Fortine ta mı fazla ısınıyor yoksa genel olarak tüm oyunlarda mı

egecoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Driverlar Güncel mi ?
Masaüstümü Laptop mu ?
Sadece Fortine ta mı fazla ısınıyor yoksa genel olarak tüm oyunlarda mı
driverlar güncel masaüstü kullanıyorum ve fortnite değil tüm oyunlarda durum geçerli lol gibi az sistem isteyen oyunlarda bile 50 fps alıyorum düşük ayarlarda

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
96 derece işlemci sıcaklığımı olur .Fırında kızartma olmuş,resmen. Bi de intel i7 2600 işlemci için.

İntelin o işlemci için verdiği max. çalışma sıcaklığı 72,6 derece.

Sorun çok büyük,yani.Fanım arızalı derken,çalışmıyormu. Yoksa,fanım yetersiz manasındamı söyledin.Cevaba göre ,devam ederiz. Ama işlemciyi soğuttuğun anda herşey düzelir,bu kesin.

egecoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
96 derece işlemci sıcaklığımı olur .Fırında kızartma olmuş,resmen. Bi de intel i7 2600 işlemci için.

Sorun çok büyük,yani.Fanım arızalı derken,çalışmıyormu. Yoksa,fanım yetersiz manasındamı söyledin.Cevaba göre ,devam ederiz. Ama işlemciyi soğuttuğun anda herşey düzelir,bu kesin.
arızalı derken arada takılıyor ses çıkartıyor iyi bir fan alacağım normalde sorunun ramle ilgili olduğunu düşünüyordum sonra biraz araştırdım sorun yokmuş fanı aldıktan sonra umarım normalleşir

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kesinlikle,düzgün bi soğutucu almalısın. İşlemcin kendini bu muazzam ısıdan kendini korumak için ,aşırı bi şekilde hızını düşürüyor. Bu da sana berbat bi performans ve çok düşük fps olarak geri dönüyor. Yani aslında o derece de ,o işlemcinin çalışabilmesi bile mucize.Olay bu.

Bütçeni söyleyebileceksen, işini görecek bi soğutucu da önerebiliriz.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290

100 derece de pişmiş bir intel işlemci mi? nefis!
Yanına yapışmış termal macunla da mükemmel olur.
Yeni bir Fan alman gerekiyor.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
İyisinden macun yenileme yapabilirsin. Metalikler çok etkili. Sonrası toz temizliği.

egecoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kesinlikle,düzgün bi soğutucu almalısın. İşlemcin kendini bu muazzam ısıdan kendini korumak için ,aşırı bi şekilde hızını düşürüyor. Bu da sana berbat bi performans ve çok düşük fps olarak geri dönüyor. Yani aslında o derece de ,o işlemcinin çalışabilmesi bile mucize.Olay bu.

Bütçeni söyleyebileceksen, işini görecek bi soğutucu da önerebiliriz.
size çok teşekkür ederim 150 tl civarı bütçem var

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078