Soru Sistemime en uygun photoshop sürümü hangisi

EwoksEndor

Doçent
9 Mayıs 2020
568
137
43
25
Elimde eski bir laptop var bazı programları öğrenmek istiyorum örnek photoshop ve video editlemek gibi ama sistemim eski adobe photoshop eski sürümlerinden indireceğim ama iki tane sorum var sistemim hangi eski sürümü kaldırır ve adobe photoshop cs ve cc arasındaki fark nedir

Not:elimdeki laptop lenovo ideapad z560 2010-2012 yılları arasında üretilmiş

Sistemim
İşlemci :İ5 460m
Ram :6gbram
Ekran kartı :Gt310m 512mb
120gb ssd +750gb hdd

Adobe photoshop c6 veya cc2013 galiba indirmem gerekiyor ama sistemim bunu kaldırır mı ?

Alanur Erdemir

Cezalı
Cezalı
17 Şubat 2021
10,777
132
19,149
8,557
Maalesef 512MB ekran kartında çalışmayacak. Ayriyeten 7yıldan daha eski kartlarda da çalışmıyor. O ekran kartı ile 2006 yapım programları kullanabilirsiniz anca. Hatta onlarda yavaş açılır ve hafif kasar. Eskiden aynı sistem bende de vardı ordan biliyorum.

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,182
358
Merhaba,

Öncelikle makine gereksinimleri Photoshop CS 6 sürümüne daha uygundur. Grafik biriminiz NVIDIA GT 310 M olarak belirtilmiş. Bildiğim kadarıyla, kartın memory değeri 1 GB ve üstüne dayanıyor bellekle beraber. Bu karttan hariç 512 MB bir birim varsa onunla çalıştıramazsınız zira, Adobe stabil kullanım açısından ekran hafızasını bu ürün için en az 1 GB istiyor.

Adobe'a üyeliğinizle giriş yapıp ardından daha önce satın aldığınız Creative Suite 6'ya Products sayfasından ulaşabilirsiniz. Ürün seri numarası girildiğinde hesabınıza eklenmiş olacak indirme, güncelleme işlemlerinizi halledebileceksiniz.

Kafanıza bir şey takılırsa sorabilirsiniz, kolay gelsin iyi forumlar. ✋

EwoksEndor

Doçent
9 Mayıs 2020
568
137
43
25
Merhaba,

Öncelikle makine gereksinimleri Photoshop CS 6 sürümüne daha uygundur. Grafik biriminiz NVIDIA GT 310 M olarak belirtilmiş. Bildiğim kadarıyla, kartın memory değeri 1 GB ve üstüne dayanıyor bellekle beraber. Bu karttan hariç 512 MB bir birim varsa onunla çalıştıramazsınız zira, Adobe stabil kullanım açısından ekran hafızasını bu ürün için en az 1 GB istiyor.

Adobe'a üyeliğinizle giriş yapıp ardından daha önce satın aldığınız Creative Suite 6'ya Products sayfasından ulaşabilirsiniz. Ürün seri numarası girildiğinde hesabınıza eklenmiş olacak indirme, güncelleme işlemlerinizi halledebileceksiniz.

Kafanıza bir şey takılırsa sorabilirsiniz, kolay gelsin iyi forumlar. ✋
512mb vram var ama paylaşımla 3.9gb oluyor
Cs5.5 yüjleyebilirim benimkinden bir tık sistemi kötü olan bir arkadaş galiba cs6 kullanıyor onun sistemi ise i3 380m 3gb ram 256gbssd gt310m benimkisne oranla çok düşük onunki açıyorsa benimki her türlü açar diye düşünüyorum

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,182
358
512mb vram var ama paylaşımla 3.9gb oluyor
Cs5.5 yüjleyebilirim benimkinden bir tık sistemi kötü olan bir arkadaş galiba cs6 kullanıyor onun sistemi ise i3 380m 3gb ram 256gbssd gt310m benimkisne oranla çok düşük onunki açıyorsa benimki her türlü açar diye düşünüyorum
Açmaması için bir sebep yok. ?

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,182
358
açar mı derken sorunsuz bir şekilde kullanabilirmiyim sürekli donup beni çıldırtır mı
Ekran kartınız mobil, yani bu tarz durumlar için daha ideal zaten. CS 5, CS 6 gibi biraz daha eski sürümlerde sorun yaşamazsınız. Sonuçta konu oyundan bağımsız amacınız bu değil. Amacınız tasarım edit vs. yapmak için kurulum oluşturmak. HDD yanında SSD diske de sahipsiniz bu da ekstra performans artışı demektir.