Yardım Sistemimden Beklenen Performansı Alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

ugurzortt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba sorunum sistemden istediğim performansı alamamam. Laptop kullanıcısıyım. Monster Abra 5 v16.6 kullanıyorum

• Intel Comet Lake Core i5-10200H-2, 4GHz Turbo Boost ile 4, 10GHz
  • NVIDIA GTX1650 Ti 4 GB GDDR6 128-BIT
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
Özellikler böyle. 500GB SSD var ve her şey ona kurulu.

İnternetten aynı ekran kartının testlerine bakıyorum adamlar benden daha fazla FPS alıyor. Ben ise neredeyse %75'ini falan alabiliyorum. Mesela Insurgency Sandstorm aynı ekran kartı test videosunda adam yüksek ayarlarda 100 civarı FPS alıyor ben ise 100ü sadece boş evin içinde alıyorum değerler sürekli oynuyor 60 50'ye düşüyor belki daha fazla düşüyor. PC'ye format atmadan önce değerler bundan bir tık daha iyiydi sanki. Virüs var diye format attım. Normal Insurgency oyununda her şey Full sabit 130 FPS alıyordum 120Hz diye 130 kitlemiştim. Şimdi 100 civarı geziyor hatta drop girince 60-70'e düşüyor. CS:GO'da aynı şekilde onda da 130 FPS sabit ama drop giriyor 110'a düşüyor. PC'ye format attıktan sonra yaptığım şeyler:

-Gönderilen USB bellekle driverları kurmak ve Intel driver Support assistant ile güncellemek ve NVIDIA Experience ile güncellemek

-Windows güncellemelerini yapmak.

-Her türlü gereksiz ayarları kapatarak Windows 10'u oyuna hazır hale getirmek.

-Oyunlara özel FPS ayarları yapmak

Bunun dışında Windows'ta ek olarak DirectX yükledim onun dışında hiçbir şey yüklü değil ve bir de oyunlar yüklü işte. Hepsi orijinal oyunlar crackli değil.

MSI Afterburner ile test yaparken daha fazla ve stabil performans alıyordum bu arada ve GPU %99'du 0Insurgency sandstormda. Bugün normal oynayayım dedim gene kötüydü. Ekran kartım çok kendini kullanmıyor gibi geldi bana PC çok az ısınıyor verdiği performans da az. Büyük ihtimalle yazılımsal bir şeyler eksik çünkü format öncesi daha iyiydi. Herhangi güncelleme ya da program mı eksik DirectX gibi anlayamadım yardımcı olur musunuz lütfen?

Bir de dün bi daha test ettim ekran kartı boş evin içinde kendini kullanıyor ama dışarı çıkınca yani zorlayacak yerlere gelince kullanımı 50 ye düşüyor neredeyse bu yüzden drop giriyor. Hatta 35 e düştüğünü bile gördüm. Kendini %80 kullandı en fazla ve benim ayarlardan sabitlediğim 130fps e geldi orda kaldı. Fakat sonradan tabi kullanımı 60-70 lere düştü. Yanı hep 80 civarı kalsa sabit 130 fps verecek ama kalmıyor. Bide ekran kartı sıcaklığı hep 70-74 arası sanki ekran kartı kendini o derecede tutmaya yönelik performans veriyormuş gibi hissettirdi bana. 70-74 çok düşük değil mi fanlar bile tüm gücüyle çalışmıyor onlar da yüzde 70-80 civarı çalışıyor.

RıdvanKUTAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Windows update dan değil de anakart ve ekran kartının suruculerını ınternetten orjınal guncel drıverlerını yukleyıp deneyebılırsınız.