Sistemim teklemeye başladı son günlerde ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar sistem baya baya teklemeye başladı son günlerde herhangi bir uygulama açarken başta takılma donmalar yaşıyorum önceden böyle değildi.
Hard format mı atmalıyım acaba harddiskden mi kaynaklanır bu sorun?
Sistemim:
AMD Phenom II x4 965 Black 3.4 GHz
Sapphire R9 270X 2 GB GDDR5 256 Bit DX12
Kingston Hyper-X 6 GB DDR3 1333 MHz
Gigabyte 990XA-UD3 v1.0
1 TB Seagate Barracuda

Reaksiyon puanı
16,118
o seagate kaç yılında üretilmiş? meşhur tayland seli sonrası ise hdd yetiştirmek için sallamasyon yapmışlar 2tb ve 1tb olanlar sıkıntılıymış 3tb üretimini bitirmiş bu yüzden...

Reaksiyon puanı
16,118
komple sil hdtune ile healt kısmına bak error scan yap.
03-May%25C3%25BDs-2015_17-14.png

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Isı değerlerini kontrol et. Windows derecelendirme puanlarını atar mısın ? Harddiskin sağlığını kontrol etmende de fayda var.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Isı değerlerini kontrol et. Windows derecelendirme puanlarını atar mısın ? Harddiskin sağlığını kontrol etmende de fayda var.

hocam geçen de atmıştım hatırladınız mı bu lol oyun parlaması felan filan diye

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
@Vikings de vardı 7700 ekran kartından bahsediyordunuz :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada taramam sonucu bad sector çıkmadı full yeşil nazar değmesin :D
OqEXb4.jpg

Harddiskin gayet sağlıklı bad sektor hatası yok. Oyunda ki çizgiler parlamalar oyundan kaynaklı bir problem çünkü sadece lolde oluyor o sorun, zamanında sadece bana özel sanıyordum :) 7770 gtx 750, 750 ti, 260x, 265, r9 270 hepsinde aynı sorun vardı sorun karttan değil oyundan kaynaklı, sadece lolde oluyor dediğim gibi.

Tekleme problemine gelince tekleme neyin teklemesi acaba? yani takılıyormu? fpsmi düşüyor nasıl bir tekleme böyle güzelce anlatırsan yardımcı olurum, ben çok çektim bu tarz sorunları zamanında.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Harddiskin gayet sağlıklı bad sektor hatası yok. Oyunda ki çizgiler parlamalar oyundan kaynaklı bir problem çünkü sadece lolde oluyor o sorun, zamanında sadece bana özel sanıyordum :) 7770 gtx 750, 750 ti, 260x, 265, r9 270 hepsinde aynı sorun vardı sorun karttan değil oyundan kaynaklı, sadece lolde oluyor dediğim gibi.

Tekleme problemine gelince tekleme neyin teklemesi acaba? yani takılıyormu? fpsmi düşüyor nasıl bir tekleme böyle güzelce anlatırsan yardımcı olurum, ben çok çektim bu tarz sorunları zamanında.
Hocam mesela LoL clienti ilk başladığında o haftanın rotası ekranı siyah gözüküyor takılıyor biraz sonra geliyor sildim geri yükledim yine düzelmedi ayrıca ben bu kaliteyi alamıyorum oyunda bende çamur gibi gözüküyor sanki sizde bu kaliteyi veriyor mu acaba ?
6a58a31d310cff1a1e643c5b1fe19365.jpg

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Hocam mesela LoL clienti ilk başladığında o haftanın rotası ekranı siyah gözüküyor takılıyor biraz sonra geliyor sildim geri yükledim yine düzelmedi ayrıca ben bu kaliteyi alamıyorum oyunda bende çamur gibi gözüküyor sanki sizde bu kaliteyi veriyor mu acaba ?
6a58a31d310cff1a1e643c5b1fe19365.jpg

amd catalyst control center'ı aç, sağ üst taraftan tercihlere gel ve standart görünümü seç.

Aşağıya in, oyun başlığı altında Oyun Performans'ı seçeneğine gir, Standart 3D Ayarına gir, aşağıda ki sürgüyü ortaya (dengeli) konumuna getir.

Eğer dengeli konumundaysa bir tık sağ tarafa yada 2 tık sağ tarafa çekebilirsin ( Yüksek kalite yada En uygun kalite'ye )

Not: Fps'i düşürür fakat oyunlarda grafik kalitesini arttırır.

Farkı anlamak için şu anda hiç bir ayarı kurcalamadan oyuna gir, F12 ile ekran görüntüsü çek, sonra oyundan çık ( 1v1 botlarla oyun başlat yani :D ) oyundan çıktıktan sonra en sağ ya çek o seçeneği, en uygun kaliteye yani. Bide öyle f12 ile ekran görüntüsü al.

Lol'e sağ tıkla dosya konumunu aç Screenshots'a gir SSleri karşılaştır, istersen bizimlede paylaşabilirsin.

Ekran görüntüsünü Hızlı resim'e yüklersen tam kalite görebilirim.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
amd catalyst control center'ı aç, sağ üst taraftan tercihlere gel ve standart görünümü seç.

Aşağıya in, oyun başlığı altında Oyun Performans'ı seçeneğine gir, Standart 3D Ayarına gir, aşağıda ki sürgüyü ortaya (dengeli) konumuna getir.

Eğer dengeli konumundaysa bir tık sağ tarafa yada 2 tık sağ tarafa çekebilirsin ( Yüksek kalite yada En uygun kalite'ye )

Not: Fps'i düşürür fakat oyunlarda grafik kalitesini arttırır.

Farkı anlamak için şu anda hiç bir ayarı kurcalamadan oyuna gir, F12 ile ekran görüntüsü çek, sonra oyundan çık ( 1v1 botlarla oyun başlat yani :D ) oyundan çıktıktan sonra en sağ ya çek o seçeneği, en uygun kaliteye yani. Bide öyle f12 ile ekran görüntüsü al.

Lol'e sağ tıkla dosya konumunu aç Screenshots'a gir SSleri karşılaştır, istersen bizimlede paylaşabilirsin.

Ekran görüntüsünü Hızlı resim'e yüklersen tam kalite görebilirim.
Hocam dediklerinizi yaptım o çubuk baştaydı en uygun kaliteyi aldım harika oldu şu an çok teşekkürler

NqkjpL.png

Bu arada FPS 09 çıkmış ama 60 ss alırken öyle çıkmış :D

health kısmını at.
hocam bad sector olmadığı sürece bi sıkıntı olacağını sanmıyorum

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Hocam dediklerinizi yaptım o çubuk baştaydı en uygun kaliteyi aldım harika oldu şu an çok teşekkürler

NqkjpL.png

Bu arada FPS 09 çıkmış ama 60 ss alırken öyle çıkmış :D

hocam bad sector olmadığı sürece bi sıkıntı olacağını sanmıyorum

SS alırken ekran donar fps o yüzden öyle çıkıyor biliyorum :) bad sektor haricinde sağlıkta önemli

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Alınır gayet uygun hocam @Vikings tekrardan teşekkürler hocam şu an ekran kartım canavar olduğu halde bu kaliteyi alamıyodum tekrardan teşekkürler :D bu ayarı hiç bilmiyormuşum
150BBBE078E47AFDF8803A94E5153A10E31C8DC1

O Ayar herkese hitap ediyor aslında. Çok güçlü ekran kartın olur en sağ çekersin grafiklerin tadından yenmez. Kötü kartın olur lowda oynarsın yinede fps'in düşük olur, en sola çekersin fps artar mutlu olursun ve istediğin oyunu rahatça oynarsın vs.

Dengelide ne kötü ne iyi :D ama en sola çekilmişse texture quality vs hepsi çamur oluyor :D

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
O Ayar herkese hitap ediyor aslında. Çok güçlü ekran kartın olur en sağ çekersin grafiklerin tadından yenmez. Kötü kartın olur lowda oynarsın yinede fps'in düşük olur, en sola çekersin fps artar mutlu olursun ve istediğin oyunu rahatça oynarsın vs.

Dengelide ne kötü ne iyi :D ama en sola çekilmişse texture quality vs hepsi çamur oluyor :D
bende en soldaydı :D ahahaha

Reaksiyon puanı
16,118
Alınır gayet uygun hocam [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] tekrardan teşekkürler hocam şu an ekran kartım canavar olduğu halde bu kaliteyi alamıyodum tekrardan teşekkürler :D bu ayarı hiç bilmiyormuşum
150BBBE078E47AFDF8803A94E5153A10E31C8DC1

yok artık alınmaz sistemi değiştirmişler 3d security ile ödemeyi zorlamışlar ödemek istemeyen kardeşin kartını kullandırtmıyorlar...