Sistemim Kendi Kendine Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar bugün iki kere başıma geldi ikincisi ise az önce gerçekleşti iki dakika salona gittim geldim sistem kapalı vaziyetteydi güç butonuna basınca kasa çalışmadı psu'nun üzerinde ki tuşu açıp kapattıktan sonra açıldı bir de bir şey farkettim psu'nun arkada havayı dışarı attığı kısıma dokunduğum da biraz sıcaktı sizce sorun nerede olabilir?

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Arkadaşlar bugün iki kere başıma geldi ikincisi ise az önce gerçekleşti iki dakika salona gittim geldim sistem kapalı vaziyetteydi güç butonuna basınca kasa çalışmadı psu'nun üzerinde ki tuşu açıp kapattıktan sonra açıldı bir de bir şey farkettim psu'nun arkada havayı dışarı attığı kısıma dokunduğum da biraz sıcaktı sizce sorun nerede olabilir?
işlemci fanı çıkık olma ihtimali yada anakartınız eskiyse arıza vermiş olma ihtimali var

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Bilgisayarınızda bulunan, doğru çalışmayan herhangi bir parça bilgisayarınızın sessiz sedasız bir şekilde aniden kapanmasına sebep olabilir. Eğer bilgisayarınıza son zamanlarda eklediğiniz yeni bir parça varsa bu parçayı çıkarıp bir de öyle açmayı deneyin. Böylece sorunun o parçada olup olmadığının tespitini yapmak daha kolay olacak. herhangibi bir parça uyumsuzlugu olabilir ramleri ekran kartına bakın pinlerde çizik veya erime varmı olmazsa anakart veya güç kayangı olabilri ses kartı falan varsa onlarıda bakmanızı öneririm

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
İşlemci yeterince soğumadığından kapanıyor benim bildiğim. Başka sebep var mıdır bilmiyorum.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
İşlemci yeterince soğumadığından kapanıyor benim bildiğim. Başka sebep var mıdır bilmiyorum.
pc yi ard arda kapanmadıysa işlemci ısınmaz daha bence biraz bekelyıp acmaya calısmıştır o işlemci acılıp ısınana kadar her han gibi bir yazı cıkar direk kapanıyosa o sorun

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
pc yi ard arda kapanmadıysa işlemci ısınmaz daha bence biraz bekelyıp acmaya calısmıştır o işlemci acılıp ısınana kadar her han gibi bir yazı cıkar direk kapanıyosa o sorun

Kullanırken bir şey yok sistem boşta kalınca oluyor sabahta oldu aynısı dışarı gidip geldim 10 dakika kadar geldiğim de kapanmış vaziyetteydi sistem klavye ve mouse'nin kulaklığım ışıkları da yanmıyordu.

SoLive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
powerın sıkınıtılıdır bence çalıştırmayı kes diğerlerine zarar vermedin powerını değiştir

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Sorunu çözdüm en azından bir çözüm önerisi olsun diye yazıyorum. Oyun oynarken yine sistem kapandı yan kapağı çıkarttım psu'ya el değmiyordu sanırım yüksek ısıdan etkilenmesin diye kendini kapatıyordu. İlk aklıma gelen kondansatörler oldu patlamış olabilirler diye hemen söktüm içini açtım bir tane patlamış bir direnç yada kondansatör göremedim son anda farkettim ki psu'yu soğutan 14cm'lik fan dönmüyor ? Elimle zor döndürüyordum. Fanı çıkarttım temizledim güzelce yağladım şuan sorunsuz çalışıyor. Bu arada psu sağlammış kaç sene oldu ilk defa sadece fan yüzünden arıza verdi.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Aynısı Bana Oluyodu Güç Kaynağını Değiştirince Düzeldi. Fanları Temizleyince Sorunsuz Oynuyorum Artık Galiba ikimizde aynı sorunu yaşamışız.

Son mesajlar