sistemim iyi ama tüm oyunlarda sabit 60 fps alıyorum neden?

Bu konuyu okuyanlar

daily.Chavo

Profesör
nereden kapayabilriim eğer açıksa yani nerede
Ekran Kartınız Nvidiamı
Mesaj otomatik birleştirildi:

E.Kartınız amd ise
  • Dikey senkronizasyonu açmak veya kapatmak için AMD kontrol panelini açın.
  • AMD penceresinin solundaki Gaming (Oyun) sekmesini tıklayın.
  • 3D seçenekleri açmak için oyun altındaki 3D Applications (3D Uygulamalar) seçin.
  • Frame Rate Control (Kare Hızı Kontrol) ayarlarına gidin, Wait for Vertical Refresh seçeneği vardır.
  • Vsync, FPS oranınızı sınırlandırıyorsa, Wait for Vertical Refresh (Dikey Yenileme için bekle) açılır menüsünden Always off (Her zaman kapalı) seçin.
  • Kontrol merkezi penceresinin sağ alt tarafındaki Apply (Uygula) düğmesine tıklayın.

Nvidia ise

İlk olarak masaüstüne sağ tıklayarak "NVIDIA Kontrol Paneli"ne gidiyoruz...

Daha sonra eğer aktif değil ise "Gelişmiş Ayarlar" sekmesinden "İleri Düzey"i seçiyoruz

Bu işlemden sonra sol taraftaki menüden "3D Ayarlarının Yönetilmesi"ni seçiyoruz.

Burada 2. Sırada "Dikey Senk" yazan yerin yanındaki oka basarak "Zorlama Kapalı"yı seçip Uygula'ya basarak Panelden çıkıyoruz...

Ekran Kartınız Nvidiamı

E.Kartınız amd ise
  • Dikey senkronizasyonu açmak veya kapatmak için AMD kontrol panelini açın.
  • AMD penceresinin solundaki Gaming (Oyun) sekmesini tıklayın.
  • 3D seçenekleri açmak için oyun altındaki 3D Applications (3D Uygulamalar) seçin.
  • Frame Rate Control (Kare Hızı Kontrol) ayarlarına gidin, Wait for Vertical Refresh seçeneği vardır.
  • Vsync, FPS oranınızı sınırlandırıyorsa, Wait for Vertical Refresh (Dikey Yenileme için bekle) açılır menüsünden Always off (Her zaman kapalı) seçin.
  • Kontrol merkezi penceresinin sağ alt tarafındaki Apply (Uygula) düğmesine tıklayın.

Nvidia ise

İlk olarak masaüstüne sağ tıklayarak "NVIDIA Kontrol Paneli"ne gidiyoruz...

Daha sonra eğer aktif değil ise "Gelişmiş Ayarlar" sekmesinden "İleri Düzey"i seçiyoruz

Bu işlemden sonra sol taraftaki menüden "3D Ayarlarının Yönetilmesi"ni seçiyoruz.

Burada 2. Sırada "Dikey Senk" yazan yerin yanındaki oka basarak "Zorlama Kapalı"yı seçip Uygula'ya basarak Panelden çıkıyoruz...

ekran kartım asus rx5500xt 4gb

kontrol panelini açamıyorum

madSlowly

Doçent
Monitör 60hz ise 60 fps alırsın benim bildiğim mesela Pubg Mobile den örnek verelim İpad Pro 3. Nesil kaç hz 90 ve pubg mobile de 90 fps alıyor maks yada gta dan örnek verelim monitör 70 hz 70 hz alırsın

SDN Son Haberler