Sistemim hakkında güncelleme yardımı

Bu konuyu okuyanlar

Katran2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, şimdiden bana yardımı dokunacak veyahutta yardımcı olmaya çalışan ve en azından bir nebze yardımı dokunacağını düşünen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar, şu anki sistemim ile işlemcinin pekâlâ olmadığını fark ettim. İşlemci tabiri caizse bildiğiniz çöp, oyunlarda vs. hesap yapma işlemlerini yorucu bir boğucukluk ile yapmaya çalışıyor, yazık tabii yoruyoruz, benide oyundan atmaları vs. ihmal etmiyor sağ olsun.

Arkadaşlar, resimlerde forumun bana vadettiği resim atma alanı olsun, URL bazında resim gösterme vs. olsun size sundum, AIDA64 olarak görselledim ve size sunuyorum, ricam bana sistemime uygun, bu sistemi kastırmayacak ve bir ricam daha minimum: 500 TL, maksimum: 700 TL olacak düzeyde ancak sistemimi rahatlık ile çalıştıracak en azından rahatlık ile kısmi çalıştıracak bir işlemci bana sunmanızı rica ediyorum.

Şimdiden bana yardımı dokunacak olan müstesna mevkideki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar..

Not: Bu arada bir yanlışım vs. var ise ricam bunuda belirtin. Teşekkür ederim.

Resimler URL 1-2 :

1- Screenshot
2- Screenshot

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    140.8 KB · Görüntüleme: 374
  • 2.PNG
    2.PNG
    201.8 KB · Görüntüleme: 413

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sıfır alabaileceğin 4 çekirdekli uygun bi kaç işlemci var Hepsi 1000 tl civarları ve o kadar para da vermekde ,pek mantıklı değil zaten.
Yapacağınız tek bi sağlam atış var. G4560.Bu işlemci,i3 lerle aynı. 2 çekirdek,4 izlek. Mevcut işlemcinden daha iyi. Fazla üzmez.

Ancak 2. el alırım derseniz i5 ,yazdığınız fiatlarda bulunur.

Katran2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum. Ben oyun olarak genelde Skyrim tarzı açık Dûnya oyunlarını oynuyorum. Skyrim'de misal modlama sistemi var, modlar eklenince doğal olarak işlemciye yük biniyor. Ben bir nebze işlemcimi daha az yoracak işlemciler arıyorum. Sizin bu önerdiğiniz işlemciler fiyat olarak çok ekonomik benim bağladığım fiyatında altında vermişsiniz, bunun için ayrıca teşekkür ediyorum. Ancak dile getirdiğim ve ona benzer oyunlarda modlamalı sistemlerde kısmi kasacak ya da nerede ise hiç kasmayacak düzeyde ve beni yormayacak işlemciler arıyorum, önerdikleriniz sistemim ile uyumlu ve dediklerim ile örtüşüyor mu acaba?

Teşekkür ediyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şimdi olayı zaten yukarda belirttim. Almışken saf 4 çekirdek bi işlemci almanız daha uygun olur ama sıfırları inanılmaz pahalı. Önerdiğim işlemci yazdığınız oyunlarda sizi pek üzmez. Üzmez derken zaten kullandığınız e.kartının gücü belli. Yani siz bu makinaya ,26 çekirdek dünyanın en güçlü işlemcisini taksanızda,ekran kartınızın gücü, oyunda limitlemeyi yapacak olan bileşeniniz. E.kartınIN limitine takılacaksınız yani.

Fakat 2.el bi i5 alabilirsiniz. neden diyorum,çünkü ilerde daha güçlü bi e.kartı takıp kullanabilirsiniz.

Demek istediğimi anlatabildim sanırım. Yani oyun için, e.kartı ve işlemci biribirine paralel gitmesi lazım. Fakat sizin şu an için, işlemciniz,kullandığınız e.kartından geride.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Hocam ben olsam g5400 alırdım biraz zorlayarak arada vir fark yok zaten gozden 500 lira çıkartmışsınız zaten neden 50tl daha çıkmasın ki hatta bazı yerler 500tl altına satıyor ama tercih sizin

Katran2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam ben olsam g5400 alırdım biraz zorlayarak arada vir fark yok zaten gozden 500 lira çıkartmışsınız zaten neden 50tl daha çıkmasın ki hatta bazı yerler 500tl altına satıyor ama tercih sizin

Siz her halde bundan bahsediyorsunuz? G5400 ondan öte bu işlemci şu anki işlemcime nazaran ne kadar daha âlâ ve yine ondan öte ekran kartıma bir hayli katkısı olabilir mi?

Teşekkürler.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Hocam şimdi bir şey kontol ettim gülsem mi ağlasam mı :D:D:D
Sizin sistem ile gta5 ultrada oynanıyormuş :D

Ekran kartı için zaten işlemciniz ekran kartını besliyor
Skyrim işine gelecek olursak sisteminiz fazlasıyla yetiyor bu oyunu bazı ayarları çok düşürerek ve perf modu kurarak n3350 bile oynatıyor
Ve bu arada g4400 ile g4560 arasında sadece %25 fark var bence tek iyi yanı g4560 ın 4 çekirdek olması

Katran2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam şimdi bir şey kontol ettim gülsem mi ağlasam mı :D:D:D
Sizin sistem ile gta5 ultrada oynanıyormuş :D

Ekran kartı için zaten işlemciniz ekran kartını besliyor
Skyrim işine gelecek olursak sisteminiz fazlasıyla yetiyor bu oyunu bazı ayarları çok düşürerek ve perf modu kurarak n3350 bile oynatıyor
Ve bu arada g4400 ile g4560 arasında sadece %25 fark var bence tek iyi yanı g4560 ın 4 çekirdek olması

Ama bu imkansız tamam ekran kartı evet yetiyor, ben denemiştim Grand Theft Auto V'i ama takıla takıla oynatıyordu, işlemciden diye düşündüm ki öylede olması gerekmez mi? Benim şu anda elimde olan işlemciyi ben geçmişte iş için almıştım, bu oyun için değildi. Satın aldığım birim bana: 'Bunu almak istediğinize emin misiniz? Oyunlar için vs. problem yaratabilir.' demişti. Bende 'Problem yok, zaten oyun oynamayacağım demiştim.' :D

Yani demek istediğim, bir şekilde takılıyor ve ben bunun kaynağının işlemciden kaynaklı olduğunu düşündüm ve düşünüyordum, işlemciyi çok düşük kapasitede satın almıştım. En düşük işlemciyi satın almıştım.

Şayet anakart problem yaratabilir mi? Yani demek istediğim yukarıda önerilen G5400'ü satın alsam anakart, daha sonra ekran kartı ile birlikte daha kuvvetli bir sisteme sahip olunur ve önceki sistemlerden 3 kat hayal edilen seviyede bir artış sağlarmıyım? Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, demek istediğim işlemci sadece satın alınacak olan üründür. Eğer anakartında değişmesi gerekiyor ise düşünülür.

Ne düşünüyorsunuz?

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
İkinci el olarak i5 6500 gibi bir işlemci alman senin yararına olacaktır. g4400 dan g4560 a geçmek gereksiz. değmez .... dediğim gibi ikinci el 6. nesil i5 işini görecektir...

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ama bu imkansız tamam ekran kartı evet yetiyor, ben denemiştim Grand Theft Auto V'i ama takıla takıla oynatıyordu, işlemciden diye düşündüm ki öylede olması gerekmez mi? Benim şu anda elimde olan işlemciyi ben geçmişte iş için almıştım, bu oyun için değildi. Satın aldığım birim bana: 'Bunu almak istediğinize emin misiniz? Oyunlar için vs. problem yaratabilir.' demişti. Bende 'Problem yok, zaten oyun oynamayacağım demiştim.' :D

Yani demek istediğim, bir şekilde takılıyor ve ben bunun kaynağının işlemciden kaynaklı olduğunu düşündüm ve düşünüyordum, işlemciyi çok düşük kapasitede satın almıştım. En düşük işlemciyi satın almıştım.

Şayet anakart problem yaratabilir mi? Yani demek istediğim yukarıda önerilen G5400'ü satın alsam anakart, daha sonra ekran kartı ile birlikte daha kuvvetli bir sisteme sahip olunur ve önceki sistemlerden 3 kat hayal edilen seviyede bir artış sağlarmıyım? Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, demek istediğim işlemci sadece satın alınacak olan üründür. Eğer anakartında değişmesi gerekiyor ise düşünülür.

Ne düşünüyorsunuz?
G5400 ,elindeki anakarta olmaz. Zaten G4560 ile de arasında pek fark yok.
Ya 2. el alacaksınız ya da G4560.

Katran2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok sağ olun. Düşüneceğim . .

Konu kapanabilir!