Sisteme birden fazla işletim sistemi kurabilir miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Mesela G: diski oluşturup başka bir işletim sistemini ona kurabilir miyim ? Ya da G: ye işletim sistemini kurduktan sonra C:'deki işletim sistemine dönebilir miyim ? Yani işletim sistemleri arasın'da geçiş yapabilir miyim ?

Teşekkürler.

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Mesela G: diski oluşturup başka bir işletim sistemini ona kurabilir miyim ? Ya da G: ye işletim sistemini kurduktan sonra C:'deki işletim sistemine dönebilir miyim ? Yani işletim sistemleri arasın'da geçiş yapabilir miyim ?

Teşekkürler.
Ben denemiştim 2 yıl önce beceremedim ama belki sen yapabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler.
Şunu bı oku derim

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Ben denemiştim 2 yıl önce beceremedim ama belki sen yapabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu bı oku derim
SDN forum dışın'da paylaşım yapmak yasak. Kaldır bence. Yine'de teşekkürler.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378

Teşekkürler.
Kurarsın ama her seferinde başlatma seçeneğinden açmak istediğin işletim sistemini değiştirmen gerekir mesela win 7 ve win10 kurduysan en son kapatırken win7 de kapattıysan tekrar açarken win7 olarak açılır

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Kurabilirsin ve açılış ekranında hangi işletim sistemini açmak istediğini sorar.Açılış süresi olarak biraz bekletebilir

Reaksiyon puanı
3,027
Merhaba, Linux'u kurarken kurulum ekranında senden kurulacak bölümü ayarlamanı ister. O aşamada kurmak istediğini bölümü ext4 olarak formatlamalısın. Daha sonra sorunsuzca kurulum ilerler, kurulumda GRUB kurulsun mu gibi bir soru gelirse evet de. Pc açılırken GRUB önyükleyicisi karşına çıkacak Linux mu Windows mu diye sorar.