Sisteme bir bakarmısınız ?

Bu konuyu okuyanlar

tahaberkeakca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba beyler 2010 yılından kalma bir PC duruyor evimde . Pc nin topla bir PC mi yoksa hazır mı alınmış olduğunu bilmiyorum . Ama evde kutusu vs var muhtemelen hazır alınmış bir bilgisayar . Benden zaman artık geçti yaşım ilerledi ama küçük kardeşim bilgisayar oyunlarına meraklı biliyorsunuz yaz da geldi . Maddi imkanlarımız kısıtlı olduğundan internet kafeye gidiyor diyer çocukları kıskandığını hissediyorum . Bilgisayarın içinde olupta okuyabildiklerim neyin ne oldugunu bilmiyorum .

+ ASRocK N68C-S UCC
+ Boost 400 W ( Galiba giç kaynagı bu )
+NİDEC BETA V TA275DC
+ ALDATA yazan 2 veya 4 gb olan bir RAM
+ Bu ASRocK ile başlayan şey ( Kasadaki en büyük parça bu şey ) in başka bir kısmına doğru Phenom II AM2+/AM3 yazıyor

Sizden tek isteğim Wolfteam veya Metin 2 yi düşük çözünürlükte rahat oynatırmı ?
Biliyorum bilgisayar eski , kötü , bileşenleri de öyle ama kardeşimin internet kafeye gitmesine de pek gönlüm razı değil . Eğer derseniz kardeş bunlar hiöbir işe yaramaz sat bunları diye , bana bunun neyini kaçtan satacağımı söylermisiniz ?

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Merhaba beyler 2010 yılından kalma bir PC duruyor evimde . Pc nin topla bir PC mi yoksa hazır mı alınmış olduğunu bilmiyorum . Ama evde kutusu vs var muhtemelen hazır alınmış bir bilgisayar . Benden zaman artık geçti yaşım ilerledi ama küçük kardeşim bilgisayar oyunlarına meraklı biliyorsunuz yaz da geldi . Maddi imkanlarımız kısıtlı olduğundan internet kafeye gidiyor diyer çocukları kıskandığını hissediyorum . Bilgisayarın içinde olupta okuyabildiklerim neyin ne oldugunu bilmiyorum .

+ ASRocK N68C-S UCC
+ Boost 400 W ( Galiba giç kaynagı bu )
+NİDEC BETA V TA275DC
+ ALDATA yazan 2 veya 4 gb olan bir RAM
+ Bu ASRocK ile başlayan şey ( Kasadaki en büyük parça bu şey ) in başka bir kısmına doğru Phenom II AM2+/AM3 yazıyor

Sizden tek isteğim Wolfteam veya Metin 2 yi düşük çözünürlükte rahat oynatırmı ?
Biliyorum bilgisayar eski , kötü , bileşenleri de öyle ama kardeşimin internet kafeye gitmesine de pek gönlüm razı değil . Eğer derseniz kardeş bunlar hiöbir işe yaramaz sat bunları diye , bana bunun neyini kaçtan satacağımı söylermisiniz ?

Asrock anakart. O anakartın üzerine işlemci, ram, ekran kartı gibi aygıtlar takılır. O parçaları kimse almaz, almak istemez. yalnız 400w güç kaynağı para edebilir ona da 2. el olarak 60-70 TL verirler diye düşünüyorum.

Bilgisayarcıya git ve özellikleri söyle alırsa ne kadara alır ancak oradan bilgi alabilirsin. Buradaki kişiler genellikle güncel sistemler hakkında bilgi sahibi o tarz kısımlara cevap veriyorlar.

Hatta bilgisayarı komple götür ne ister bir öğren. Çünkü ekran kartı ve işlemci bilgisi de yazmamışsın orası öğrenir. Yine de çok para vermez. Komple bilgisayara 140- 160 TL verirse iyi.

Bir de ekleyeyim metin 2 tarzında oyunları 2010 bilgisayarı oynatır diye düşünüyorum hem de düşük çözünürlükte.

Sen bu 2 oyunu yükle, bir dene sonra karar verirsin pcyi bilgisayarcıya götürmeyi.

Son düzenleme:

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Bilgisayar açılıyorsa windows tuşuna basıp arama yerine dxdiag yazıp enterlayın. Oradaki sistem ve ekran kısmının fotoğrafını buraya yükleyin. O zaman daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Ama ben Metin2, Wolfteam, CS:GO, LoL gibi oyunların gereksinimi düşük olduğu için kaldırır muhtemelen. Yinede siz işlemci,ekran kartını yazın.

TheKorsans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yazılan donanımlardan az çok ortalama bir bilgisayar tahminimce. Sistem biraz eski ve f/p ürünleri olduğu için tam bilgim yok fakat ilgili oyunlar düşük sistem gereksinimli. Metin2 ve wolfteam'da sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum fakat cs:go lol için kesin konuşamıyorum.

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
ikinci el sağlam bir GT440 veya GT640 (GDDR5 vers) model ekran kartı bulabilirsen CS GO , LOL , Metin 2 gibi MMOFPS ,MMORPG , MOBA oyunları rahatlıkla oynarsınız. Bahsettiğim kartların ikinci eli 150 tl civarı maksimum. İkincil bir tercih r7 240 gibi giriş seviyesinin kralı bir kart alabilirsin 100 tl ye.

Son mesajlar