Yardım Sistem Yükseltme Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Herkese iyi forumlar. Sistemim aşağıda belirttiğim gibi eskiden çok rahat bir şekilde League of Legends oynayabiliyordum artık ağırlaşmaya başladı. Bu sistemde League of Legends oyununu ve clientini çok rahat bir şekilde oynatmak için neleri yükseltmem lazım malum günümüz ekonomik şartları pek iyi değil bu yüzden yüksek bir bütçeye sahip değilim hangi parçada yükseltme yapmam lazım lütfen yardımcı olun.

İşlemci: Intel Core i3-6098P 3.60GHz
Anakart: H110M PRO-VD PCI Express 3.0
Ram: G.Skill DDR4-2133
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB
SSD: Hp 250GB

KovboyBey

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
sanırsam işlemciden kaybediyorsunuz ramınız kaç gb?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İyi forumlar,

İşlemci anladığım kadarıyla sınırda kalıyor gibi. Diğer ekipmanlar oyunun önerilenini karşılıyor çünkü. Donanımcı arkadaşlarımız var, onlar tavsiye sunacaktır bu konuda. Ufak bir öneri iliştireyim sadece. Genel ekran çözünürlüğünüzü ve oyunun grafik ayarlarını kısarak durumu gözlemlemeniz iyi olabilir. Ayrıca makineyi performans moduna alırsanız daha da iyi olacaktır oyunu oynarken.

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eskiden ssd yeni aldığımda pc 15 saniyede açılıyordu şimdi ise yaklaşık 1 dakikayı buluyor bu neden kaynaklı yani pcmin gittikçe ağırlaştığını düşünüyorum

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Herkese iyi forumlar. Sistemim aşağıda belirttiğim gibi eskiden çok rahat bir şekilde League of Legends oynayabiliyordum artık ağırlaşmaya başladı. Bu sistemde League of Legends oyununu ve clientini çok rahat bir şekilde oynatmak için neleri yükseltmem lazım malum günümüz ekonomik şartları pek iyi değil bu yüzden yüksek bir bütçeye sahip değilim hangi parçada yükseltme yapmam lazım lütfen yardımcı olun.

İşlemci: Intel Core i3-6098P 3.60GHz
Anakart: H110M PRO-VD PCI Express 3.0
Ram: G.Skill DDR4-2133
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB
SSD: Hp 250GB
Aslında sisteminiz ile oyundaki her aksiyonda minimum 60+ fps almanız lazım.Farklı bir sorun olabilir mi acaba? Youtube da aratma yaptığınızda işlemcinizin de yettiğini görebilirsiniz.Bu oyunu pentium e6500 + 4gb ddr2 ram + 1gb 9800gt ekran kartı ile 60+ fps çalıştırmış biri olarak söylüyorum.Hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz?

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aslında sisteminiz ile oyundaki her aksiyonda minimum 60+ fps almanız lazım.Farklı bir sorun olabilir mi acaba? Youtube da aratma yaptığınızda işlemcinizin de yettiğini görebilirsiniz.Bu oyunu pentium e6500 + 4gb ddr2 ram + 1gb 9800gt ekran kartı ile 60+ fps çalıştırmış biri olarak söylüyorum.Hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz?
Windows 10

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
Hocam arkadaşta kendisi de belirtmiş eskiden oynayabiliyordum diye youtubedaki fps testleri de eskiden kalma olduğu için çalıştırması normal. Artık oyun update aldığından çalıştırsmıyor o yüzden donanım yükseltmesi yapması gerekiyor

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Hocam arkadaşta kendisi de belirtmiş eskiden oynayabiliyordum diye youtubedaki fps testleri de eskiden kalma olduğu için çalıştırması normal. Artık oyun update aldığından çalıştırsmıyor o yüzden donanım yükseltmesi yapması gerekiyor
Son 3-4 aydır lol e girmiyorum,ne kadar bir update geldi de bu sistemde açmayacak kadar bilmiyorum ama illa bir işlemci yükseltmesi yapılıcak ise inteil in h110m pro vd anakart ile uyumlu kaby lake serisi işlemcilerini tavsite ederim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Açılışta falan geç açılmaya başladıysa temiz bi format zamanı gelmiş demektir. İkinci olayda,işlemci.

İşlemciyi yükseltin.

Arttırabilecekseniz,

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Açılışta falan geç açılmaya başladıysa temiz bi format zamanı gelmiş demektir. İkinci olayda,işlemci.

İşlemciyi yükseltin.

Arttırabilecekseniz,
Sadece işlemci mi diyorsunuz ram falan arttırmak gerekli mi acaba ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sırayla gidin. İşlemciyi arttırın önce. Muhakkak yararı olacaktır. Eğer daha da ileriye gitmek isterseniz, rami o zaman arttırırsınız. Ram miktarının yanısıra,Dual kanal çalışan bi makinanın performansı kesin artacaktır zaten.

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sırayla gidin. İşlemciyi arttırın önce. Muhakkak yararı olacaktır. Eğer daha da ileriye gitmek isterseniz, rami o zaman arttırırsınız. Ram miktarının yanısıra,Dual kanal çalışan bi makinanın performansı kesin artacaktır zaten.
Acaba 2.el ürünler güvenilir midir sizce ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sıfırını bulamazsınız zaten ,elinizdeki anakart için.

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Sadece işlemci mi diyorsunuz ram falan arttırmak gerekli mi acaba ?
ram e gerek yok şuanlık.ileriki zamanda belki düşünebilirsiniz.elinizdeki sistem ile açacağınız oyunlar için 8gb ram yeterli

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ya aslında sizlere son kez sormak istiyorum oynayacağım oyun çoğunlukla League of Legends diğer oyunları zaten PS5'im olduğu için oradan rahat bir şekilde oynuyorum. Ben Google Chrome veyahut Opera açtığımda pc de bir yavaşlama söz konusu oluyor yani ben Operada veya Chrome'da iken sayfamı aşağı kaydırırken tabiri caizse yağ gibi aksın istiyorum bunun için son bir tavsiye istiyorum sizlerden lütfen

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
işlemci kolay kolay bozulan bir şey değildir. adam farklı amaçlarla alışveriş yapmak istemiyorsa sıkıntı olmaz..

ek olarak i5 e geçeceksin. faydası kesinlikle olacaktır. ram olarak ileride paran oldukça alırsın 8gb ı. öncelik işlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskiden ssd yeni aldığımda pc 15 saniyede açılıyordu şimdi ise yaklaşık 1 dakikayı buluyor bu neden kaynaklı yani pcmin gittikçe ağırlaştığını düşünüyorum
işte onun için kaliteli ssd alın diyoruz. kontrolcüleri kötü olan ssd ler zamanla yavaşlayabiliyor.

bütçen yeterse samsung evo 860 serisi ssd ye bakın. ssd sağlığını da kontrol edin. crystalmark ile bakabilirsin

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
işlemci kolay kolay bozulan bir şey değildir. adam farklı amaçlarla alışveriş yapmak istemiyorsa sıkıntı olmaz..

ek olarak i5 e geçeceksin. faydası kesinlikle olacaktır. ram olarak ileride paran oldukça alırsın 8gb ı. öncelik işlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

işte onun için kaliteli ssd alın diyoruz. kontrolcüleri kötü olan ssd ler zamanla yavaşlayabiliyor.

bütçen yeterse samsung evo 860 serisi ssd ye bakın. ssd sağlığını da kontrol edin. crystalmark ile bakabilirsin
SSD sorun gözükmüyor herhalde anladığım kadarıyla. H110M PRO-VD PCI Express 3.0 ile uyumlu i5 işlemci öneriniz var mıdır ?

Ekli dosyalar

• ssd.png
    ssd.png
    631.4 KB · Görüntüleme: 65

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
SSD sorun gözükmüyor herhalde anladığım kadarıyla. H110M PRO-VD PCI Express 3.0 ile uyumlu i5 işlemci öneriniz var mıdır ?

i5 6. ve 7. nesil işlemcileri destekliyor.

örneğin 6600K (6.nesil oluyor)
i5 7400 (7.nesil oluyor)

aşağıdaki siteden de bakabilirsin desteklediği işlemcilere. bütçene göre, bir şeyler alabilirsin.