Sistem yettiği halde kasma sorun

Bu konuyu okuyanlar

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Öncelikle Selamun Aleyküm yeni bi bilgisayar aldım sistem aşşağıda alalı 1 ay yeni oldu bu zamana kadar pubg de aldığım değerler 60-70fps arası ama son 2 gündür stabil 45fps alıyorum ve 45fps almam yetmemiş gibi 10-20fps ye düşüyor sonra yine bi anda 45 e çıkıyor haliyle oyun oynanmaz hale geldi neden böyle oldu çözümü nedir bilgisi olan yazabilirmi şimdiden Teşekkürler.

Not: Afterburnerda ayarlarda yaptım sıcaklık endüşük:40 enfazla:60 oluyor o konudada bi sıkıntım yok gibi gözüküyor

Not2:En düşük ayarlarda da en fazla 45fps alıyorum yüksek ayarlarda da 45fps alıyorum işte dediğim gibi oyun 1 saniye akıyor ondan sonra 10 dakika takılıyor sonra düzeliyor sonra yine takılıyor :(

İşlemci: AMD-Ryzen-3-1200-Soket-AM4-3-4GHz-8MB-Onbellek-65W-4-Cekirdek

Anakart: msi-a320m-pro-vh-plus-amd-a320-soket-am4-ddr4-3200mhz-oc-anakart

Ekran Kartı: msi-gtx1050-ti-aero-itx-ocv1-4gb-gddr5-nvidia-dx12-geforce-ekran-karti

Ram: CORSAIR-8GB-Vengeance-Siyah-DDR4-2400MHz-CL14-Single-Ram

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Bilgisayarının sıcaklık değerleri nedir? Bir de driverlar güncel mi?

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Driverlar full güncel eksik hiçbirşeyi yok ekran kartının sıcaklık değerini yukarı yazdım ama işlemcininkine bakmadım bana önerebiliceğiniz bir tane program varsa söylermisiniz adını

Not: Normal sıcaklık değerleri ne kadar ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Driverlar full güncel eksik hiçbirşeyi yok ekran kartının sıcaklık değerini yukarı yazdım ama işlemcininkine bakmadım bana önerebiliceğiniz bir tane program varsa söylermisiniz adını

Not: Normal sıcaklık değerleri ne kadar ?
MSI Afterburner ile kontrol edin.

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Önce Biosa girip kendi biosunuzun sürümünüze bakın. Daha sonra anakaratınızın destek sitesinden bios sürümünüze bakın. Eski ise güncelleyin.
Hemen bakıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Önce Biosa girip kendi biosunuzun sürümünüze bakın. Daha sonra anakaratınızın destek sitesinden bios sürümünüze bakın. Eski ise güncelleyin.
Elimde bellek yok yarın temin edip sonucu bildiricem (Bios güncel değil)

Son düzenleme:

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Biosu güncelledim oyuna bi akıcılık geldi ekran kartı sıcaklığım:60 derece işlemci sıcaklığım:51 derece ama hala devam ediyor kasmaya :(

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hangi Grafik ayarlarında oynuyorsun oyunu?

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Hangi Grafik ayarlarında oynuyorsun oyunu?
Hocam sana kısaca şöyle açıklıyım yüksek ayarlarda aldığım fps değeri 50FPS düşük ayarlarda 70FPS çözünürlük 1080P ama oyun içinde kasma anına denk geldiğimde En yüksekte de 40FPS En düşükte de 40FPS alıyorum ve droplar yiyorum duruyor devam ediyor duruyor devam ediyor durduğu zamanlarda FPS en az 7 ye kadar düşüyor :(

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Peki biosu ne yaptınız ve işletim sisteminiz nedir?
İşletim sistemim Windows 10 Bios güncel değildi güncelledim biraz fps artışı oldu kasmadan 67 felan alıyodum şimdi 72 felan alıyorum ama oyun yine 40 lara düşüyor ve kasmaya devam ediyor

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
İşletim sistemim Windows 10 Bios güncel değildi güncelledim biraz fps artışı oldu kasmadan 67 felan alıyodum şimdi 72 felan alıyorum ama oyun yine 40 lara düşüyor ve kasmaya devam ediyor
Windows updete ile güncellemeleri denetleyin. Güncelleme var ise güncelleyin.

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
O zaman ekran kartı driverını DDU ile kaldırın daha sonra kendi sitesinden tekrar yükleyin.
Deniyorum sonucu bildiricem

---- Mesajlar birleştirildi ----

O zaman ekran kartı driverını DDU ile kaldırın daha sonra kendi sitesinden tekrar yükleyin.
Sanırım sorun düzeldi ama sizden ricam konunun bi kaç gün açık kalması ne olur ne olmaz yine kasabilir yarın ve sonraki güne kadar gözlemlemek istiyorum tabi konunun açık kalmasına izin verirseniz sonucu tekrar buraya yazarım tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim çok sağolun :)

Son düzenleme:

Shouto1932

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı bilgisayar bendede var v3 drop giriyor ve fps düşüyor seninki gibi yardım edermisiniz ben çözemedim