Soru Sistem yeterli ancak kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetahmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İ5 2500 4 çekirdek - R7 240 4gb 128bit - 8 gb ram - 120gb ssd - 500gb hdd - win 10 pro

sistem gayet yeterli olmasına rağmen tüm driver güncelleme vs yapılmıştır. Oyun en düşük ayarlarda olmasına rağmen 60-70 fps alıyor dalgalanma ve drop söz konusu macunlar yeni değişti ısı hiç yok acil ne yapmam gerektiğini söyler misiniz ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
win veya oyun orjinal mi? win orjinal olmalı mutlaka ve temiz kurulum ile kurulmalı, oyun ise en azından güvenilir kaynaktan indirilmeli...

Bir de hangi ayarlarda oynadığın da önemli.

Ahmetahmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win veya oyun orjinal mi? win orjinal olmalı mutlaka ve temiz kurulum ile kurulmalı, oyun ise en azından güvenilir kaynaktan indirilmeli...

Bir de hangi ayarlarda oynadığın da önemli.
Steam den indirilmiş win 10 pro orjinal sürüm

Ahmetahmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windowsu eğer yasal olmayan şekilde kms ile etkinleşltirdiysen mikisoft windowsu farkediyor ve habersizce bozuyor yavaştan...

Bi de hangi ayarlarda oynuyorsun?
En düşük ayarlarda oynuyorum eski pc baya kötü 2 çekirde işlemci ile 120 fps alıyordum. Windowsda kasma donma yok pc 3-5 sn ye açılıyo aşırı hızlı tek sıkıntım cs de kurup yeniden yükledim değişmedi

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
En düşük ayarlarda oynuyorum eski pc baya kötü 2 çekirde işlemci ile 120 fps alıyordum. Windowsda kasma donma yok pc 3-5 sn ye açılıyo aşırı hızlı tek sıkıntım cs de kurup yeniden yükledim değişmedi
Ben counter oynayan biri değilim, o yüzden soruyorum...

Online oyunda eğer bu dedğin sorunları yaşıyorsan, bir de internet hızını kontrol etmelisin.
Yok eğer online değil ise ekran kartını test et.

Pcmark performance test programı sana yardımcı olabilir.

Ahmetahmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben counter oynayan biri değilim, o yüzden soruyorum...

Online oyunda eğer bu dedğin sorunları yaşıyorsan, bir de internet hızını kontrol etmelisin.
Yok eğer online değil ise ekran kartını test et.

Pcmark performance test programı sana yardımcı olabilir.
Denerim ama ekran kartı 0 aldım kapalı kutu onda sıkıntı olacağını düşünmüyorum gerçekten kafama aşırı takıldı ne yaptıysam çözüm bulamadım

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Denerim ama ekran kartı 0 aldım kapalı kutu onda sıkıntı olacağını düşünmüyorum gerçekten kafama aşırı takıldı ne yaptıysam çözüm bulamadım
Ekran kartı çok eski sürüm bir ekran kartı, sıfır aldıysan markası neydi? Eğer turbox gibi sahte çakma ise kullanılmış bir ekran kartıdır, buna emin ol. O tür firmalar bozuk ekran kartlarını tamir edip satıyolar.

Ahmetahmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı çok eski sürüm bir ekran kartı, sıfır aldıysan markası neydi? Eğer turbox gibi sahte çakma ise kullanılmış bir ekran kartıdır, buna emin ol. O tür firmalar bozuk ekran kartlarını tamir edip satıyolar.
Öyle 2. El e benzemiyo sıfır toz dahi yok fan ortasında radeon rx yazıyor markasını bilmiyorum GDDR5 4 gb 128 bit bunları biliyorum sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle 2. El e benzemiyo sıfır toz dahi yok fan ortasında radeon rx yazıyor markasını bilmiyorum GDDR5 4 gb 128 bit bunları biliyorum sadece
Bilgisayara yapabileceğim bir şey var mıdır ne çözüm öneriyosun yani cs de 60-70 fps alması imkansız yani çöp bilgisayar bile bu kadar almaz

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Markasız ise ekran kartı o zaman ekran kartını test programları ile test etmelisin. Farklı oyunlarda deneyebilirsin bir de...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ayrıca üzerinde yazıldığı gibi gddrr5 4 gb 128 bit mi gerçekten..? gpu z ile kontrol et.

Ahmetahmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayrıca üzerinde yazıldığı gibi gddrr5 4 gb 128 bit mi gerçekten..? gpu z ile kontrol et.
Tm kontrol ederim senin dediğin ekran kartı test programının ismini verirsen test yapiyim ve çıkan sonuç ne olması gerekiyo ne olursa sorun yoktur

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tm kontrol ederim senin dediğin ekran kartı test programının ismini verirsen test yapiyim ve çıkan sonuç ne olması gerekiyo ne olursa sorun yoktur
performance test programın ismi zaten. onda diğer r7 240 4gb olanlarla kıyaslama yapabiliyorsun ve eğer senin sonuçlar özellikle 3d sonuçları düşük ise kartta sıkıntı vardır veya driverlarda...

Ahmetahmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
performance test programın ismi zaten. onda diğer r7 240 4gb olanlarla kıyaslama yapabiliyorsun ve eğer senin sonuçlar özellikle 3d sonuçları düşük ise kartta sıkıntı vardır veya driverlarda...

Teşekkür ederim yardımın için yinede bi test ediyim ama cs ye çözüm olacağını sanmıyorum