Sistem ve PSU Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

te7557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar herkese merhaba
Sizlerden tavsiye istediğim bir sistem var
Aşağıda listelediğim sistem birbiriyle uyumlu mu bunu öğrenmek istiyorum (Özellikle deneyimli ustalardan)
Birde halihazırda kullandığım bilgisayarımdaki psu bu sistem için yeterli mi?
Bazı yerlerde Psu ların belli bir zaman geçtikten sonra sağladığı gücün düştüğü söyleniyor bu ne kadar doğrudur? (Kullandığım Psu 3 senelik)
Tasarladığım bu sistemi uzun vadeli değiştirmeyi düşünmüyorum, kah oyun oynarım kah internette gezinirim,
oynadığım oyunlar Euro Truck Simulator 2, SimCity, Cities Skylines ve bu tarzda simülasyon oyunları

Parçalarım şunlar:

• [1] İşlemci: Amd Ryzen 5 1400 3.4/3.2GHz

[2] Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

[3] Anakart: Asus Prime B350-PLUS

[4] Ram: Corsair Vengeance 16GB (2X8) 3000MHz DDR4

[5] Psu: Xigmatek NRP 500W+80 (Şu anda kullanıyorum)

Herkese yorumları ve tavsiyeleri için şimdiden teşekkürler

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Evet sistem uyumlu ve 500W yeterli olacaktır. İstediğiniz oyunları da rahatlıkla oynatır. PSU performansının düşmesi pek olağan bir şey değil. Özellikle Xigmatek gibi kaliteli firmalar uzun ömürlü olması adına yüksek kaliteli kapasitör kullanıyorlar. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

te7557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Evet sistem uyumlu ve 500W yeterli olacaktır. İstediğiniz oyunları da rahatlıkla oynatır. PSU performansının düşmesi pek olağan bir şey değil. Özellikle Xigmatek gibi kaliteli firmalar uzun ömürlü olması adına yüksek kaliteli kapasitör kullanıyorlar. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Tavsiyen için teşekkür ederim