Sistem Topluyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

EboSpace

Üyecik
1660S, 4-5 yıl idare edebilecek bir kart zaten. O yüzden erken bir yükseltmeye gerek yok. Benim dediğim sistemde ilk yükseltilecek parça işlemci olur. Onun içinde 1-2 yıl bekleyebilirsiniz. Yani aynı anda iki donanıma da yüksek miktarda para harcamanıza gerek yok. Onun haricinde yükseltme yapmayacaksanız şuan için 9400F ve 1660S daha iyi iş yapar.
1650 super,5-6 sene için çok zayıf kalır. 1660 super alın.
1 tb hdd ve 120 gb ssd yerine, 480 gb ssd alın.
Peki 9400f ile 1660sli sisteme monitör ekleseydiniz tavsiye edeceğiniz bir monitör var mı f/p olarak 2- 3 adet?

Stalker06

Asistan
şuan amd sistem toplamak daha mantıklı ayrıca alcağın i5 9400f işlemcide dahili ekran kartı ve overclock yapma şansın yok fiyatlar ve performansta ortada.

EboSpace

Üyecik
şuan amd sistem toplamak daha mantıklı ayrıca alcağın i5 9400f işlemcide dahili ekran kartı ve overclock yapma şansın yok fiyatlar ve performansta ortada.
Dahili ekran kartına gerek olduğunu düşünmüyorum, ayrıca 8GB ram olacak, rami boş yere kullanmasını istemiyorum. Overclock yapmaya gerek yok. Zaten R5 2600 sadece thread ve nanometre bakımından üstün. Overclock yapılmış R5 2600 i5 9400f'e yetişemiyor. Dediğin gibi sadece fiyat açısından ve üstte belirttiğim thread ve nm bakımından üstün olması sıcak bakmamı sağlayan şey. Ama hemen hemen aynı fiyattaysa neden i5 9400f+ 1660s yerine R5 2600+ rx590 alayım.

Stalker06

Asistan
Dahili ekran kartına gerek olduğunu düşünmüyorum, ayrıca 8GB ram olacak, rami boş yere kullanmasını istemiyorum. Overclock yapmaya gerek yok. Zaten R5 2600 sadece thread ve nanometre bakımından üstün. Overclock yapılmış R5 2600 i5 9400f'e yetişemiyor. Dediğin gibi sadece fiyat açısından ve üstte belirttiğim thread ve nm bakımından üstün olması sıcak bakmamı sağlayan şey. Ama hemen hemen aynı fiyattaysa neden i5 9400f+ 1660s yerine R5 2600+ rx590 alayım.
hocam şuan amd seçmen için en basit sebebi söylüyorum amd b450 yonga setli bir anakart 4k mhz ram frekans desteği veriyor 450 500 tl
intelde bu frekansara sadece z serisi yonga setli anakartlarda erişebiliyorsun onlarda 1000 tl civarında geziyor tabi verdiğim fiyatlar afaki net bişey söylemem yanlış olur biraz araştırmanı öneririm

EboSpace

Üyecik
hocam şuan amd seçmen için en basit sebebi söylüyorum amd b450 yonga setli bir anakart 4k mhz ram frekans desteği veriyor 450 500 tl
intelde bu frekansara sadece z serisi yonga setli anakartlarda erişebiliyorsun onlarda 1000 tl civarında geziyor tabi verdiğim fiyatlar afaki net bişey söylemem yanlış olur biraz araştırmanı öneririm
Attığım sistemlerde sadece 1660s ile 9400f'i daha iyi buluyorum. amd sistemde kalan her şey daha istediğim gibi o yüzden arada kaldım

Stalker06

Asistan
200 tl daha ekleme şansın varsa ryzen 5 3600 al hiç uğraşma hala amd diyorum :) eğer bu konuşmayı am3+ soket bir sistem üzerine yapsak evet intel çok mantıklı ama am4 geleceğe yatırım şuanda

stat counter