Sistem toplamak mı yoksa beklemek mi gerekir?

Bu konuyu okuyanlar

Onder Ozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese iyi forumlar ,

bir sürü konu bir sürü tartışmalar var bende sistem toplamak istiyorum forumda yaklaşık 1-2 ay geri giderek konulara bakmaya calıstım fikir sahibi oldum ,
ama bir karar alamadım şuan stok sıkıntıları vs. oldugundan bekle diyen var veya öneride bulunan var bütçe olarak kafamda birşey belirleyemedim ama hedefim orta 1-2 sene idare eden bir sistem ve sonrasında sadece ekran kartı güncelleyip devam edebileceğim bir sistem kursam nasıl olur diye düşünüyorum ,
her türlü fikirlere açığım ve desteğinize ihtiyacım var ,

böyle bir sistem buldum ;

-Amd Ryzen 5 3600 Işlemci
-Gigabyte b450m-h ANAKART
-Kıngston Hyper 16gb 3200hz RAM
-Evga 1660 Gtx 6gb 192bit Ekran kartı
-Samsung SSD Evo Plus 970 M2 250gb
-Samsung HDD 500GB Harddisk
-Power 600w
-2 adet RGB 12cm 4 adet 14cm kasa fanı
-Lenovo 144hz 1ms 24inç Monitör

10,000 fiyat denildi , ekran kartı eski oldugundan dolayı ekran kartsız satın alıp kendım güncel bir ekran kartı takabılırmıyım diye düşünddüm ekran kartsız fiyatıda 5.000 , işlemci ve anakart güncel alınabılecek ekran kartı kaldırabılır mı ?

şimdiden destek ve bilgileriniz için teşekkürler

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Herkese iyi forumlar ,

bir sürü konu bir sürü tartışmalar var bende sistem toplamak istiyorum forumda yaklaşık 1-2 ay geri giderek konulara bakmaya calıstım fikir sahibi oldum ,
ama bir karar alamadım şuan stok sıkıntıları vs. oldugundan bekle diyen var veya öneride bulunan var bütçe olarak kafamda birşey belirleyemedim ama hedefim orta 1-2 sene idare eden bir sistem ve sonrasında sadece ekran kartı güncelleyip devam edebileceğim bir sistem kursam nasıl olur diye düşünüyorum ,
her türlü fikirlere açığım ve desteğinize ihtiyacım var ,

böyle bir sistem buldum ;

-Amd Ryzen 5 3600 Işlemci
-Gigabyte b450m-h ANAKART
-Kıngston Hyper 16gb 3200hz RAM
-Evga 1660 Gtx 6gb 192bit Ekran kartı
-Samsung SSD Evo Plus 970 M2 250gb
-Samsung HDD 500GB Harddisk
-Power 600w
-2 adet RGB 12cm 4 adet 14cm kasa fanı
-Lenovo 144hz 1ms 24inç Monitör

10,000 fiyat denildi , ekran kartı eski oldugundan dolayı ekran kartsız satın alıp kendım güncel bir ekran kartı takabılırmıyım diye düşünddüm ekran kartsız fiyatıda 5.000 , işlemci ve anakart güncel alınabılecek ekran kartı kaldırabılır mı ?

şimdiden destek ve bilgileriniz için teşekkürler
Beklemek ve bu ikinci el sistem mi bu kadar verilmez

suleymandy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Şuanlık sistem almaya pek sıcak yaklaşmayın, ikinci el sistemse bu kadar paraya çok demiş.

Onder Ozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beklemek ve bu ikinci el sistem mi bu kadar verilmez
evet ikinci el , malesef şuan 0 pc lerde guncel ekran kartları yok stok sorunu oldugun dolayı sanırım o yuzden ıkıncı ele yoneldım , hemen almak ıstıyorum ama beklemekte ıstıyorum cok aradayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

RTX 3060 toplaması zor fakat RTX 2080S'li sistem toplayabilir önümüzdeki yıllarda dolara bağlı.
o zaman torunlarımız falan toplar sanırım :(

malatyacan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
kanka sistem iyi ama şuan iyi 16 ram yerine 32 yap ekran kartı 8 gb yap o zaman iyi bide çift soket kullan yanı 8+8 ram kullan