Sistem toplama (yorumlarınızı bekliyorum)

Bu konuyu okuyanlar

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhaba SDN ailesi

Yine bir bilgisayar toplama konusu açıyorum. Ama bu sefer daha değişik sorularım olacak

Bu gün vatan bilgisayar çalışanından bana bir bilgisayar toplamasını rica ettim. Çalışana verdiğim kriterler şöyle:
Maximum 2000 ₺ güncel oyunları ( battlefield 1 vs) kasma donma olmadan 1080p ekranda akıcı bir şekilde oynamak
Adobe programlarını yine ortalama derecede kullanabileceğim temiz bir sistem olsun dedim

Bana fiyat biraz aşar dedi bende bir bakalım ne kadar aşıyor dedim. Hazırladığı sistem ise şu şekilde :
- intel core i5 7400 3.0GHz
- Msi B250 gaming pro
- GSKILL 8GB DDR4 ram
- WD 1TB caviar blue harddisk
- Asus GTX 1050 2GB ekran kartı

Kasa için de 200 TL ilk güncel bir kasa ayarlarız dedi

Toplam fiyat 2623 TL olarak çıktı

Şimdi gelelim benim soruma
Daha düşük bir fiyata yine başta belirtmiş olduğum kriterlere uygun ve intel işlemcili bir sistem toplamam mümkün mü? Eğer mümkünse sizin önerileriniz nelerdir? Sonuç olarak kişisel kullanım olacak onun haricinde video montaj yapıyorum. Ondan dolayı bütçeyi olabildiğince az tutmak istiyorum ama dediğim gibi oyunlardaki akıcılık benim için önemli

Zamanını ayırıp yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ekleyebilirseniz daha doğrusu bütçeniz yeterse SSD eklemenizi de öneririm. Zaten 1TB Hard disk alacaksanız 120GB'lık SSD'ler de size yetebilir belki de.
@utkuversus

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Ekleyebilirseniz daha doğrusu bütçeniz yeterse SSD eklemenizi de öneririm. Zaten 1TB Hard disk alacaksanız 120GB'lık SSD'ler de size yetebilir belki de.
@utkuversus

SSD yine sonra eklemeyi düşünüyorum çünkü daha bunun monitörü var klavye mouse var yani ben 0 dan başlıyorum evde hiç bir ekipmanın yok uzun zamandır da telefonumu bilgisayar niyetine kullanıyorum

Oyunlar için de konsol kullanıyodum sattım o yüzden bütçe sıkıntısı var biraz

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Valla 600 TL aşağı çekmişsin üstelik ekran kartını 4GB kullanarak süpersin :)

Monitör klavye ve mouse ile birlikte herhalde 2700 e kapatıcam sayende saol :)

Tek bir sorum var bu fiyat güncel mağaza fiyatı mı? Yani ben yarın gidip vatan veya media markt tan alsam yine bu fiyat mı olur?

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Valla 600 TL aşağı çekmişsin üstelik ekran kartını 4GB kullanarak süpersin :)

Monitör klavye ve mouse ile birlikte herhalde 2700 e kapatıcam sayende saol :)

Tek bir sorum var bu fiyat güncel mağaza fiyatı mı? Yani ben yarın gidip vatan veya media markt tan alsam yine bu fiyat mı olur?
Tahmini 100 tl daha pahalıdır vatanda. İşlemcisi kötü felan diyen olursa aldırma bu ekran kartıyla bu işlemci çok iyiler.

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Herkeze vermiş olduğu cevaplar için teşekkür ederim
yarın büyük ihtimal ile sistemi toplayacağım
kullanım deneyimlerim ile ilgili geri dönüş sağlarım :)

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
abilerim biliyorum çok fazla soru sordum ama bu sonuncu emin olabilirsiniz :)

sistemin son hali çok memnun edici bir seviyede yalnız bana bazı arkadaşlar fiyat olarah daha uygun ve performans olarak da yakın olduğu için MSİ RX 460 öneriyor

sizin görüşünüz nelerdir ? yani daha az ödeyeceğim derken yanlış bir hamle yapmayayım :)

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
abilerim biliyorum çok fazla soru sordum ama bu sonuncu emin olabilirsiniz :)

sistemin son hali çok memnun edici bir seviyede yalnız bana bazı arkadaşlar fiyat olarah daha uygun ve performans olarak da yakın olduğu için MSİ RX 460 öneriyor

sizin görüşünüz nelerdir ? yani daha az ödeyeceğim derken yanlış bir hamle yapmayayım :)
1050ti daha iyi bunu tercih edin :)

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

tamam abi onu alırız :) valla ilk başta işlemci 4560 olduğu için biraz düşünmedim değil. Bir çok kişi bu işlemciyi fazlasıyla kötülemişler ama ben sizin verdiğiniz bilgilere güvenerek bunda bir oynama yapmamayı tercih ettim bu gün işlerim erken biterse toplayacağım inşallah :)

bu arada birşey farkettim bu toplanan sistemde güç kaynağı yok :D onu nasıl yapayım ?

tekrardan herkeze uğraşlarından dolayı teşekkür ederim :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
tamam abi onu alırız :) valla ilk başta işlemci 4560 olduğu için biraz düşünmedim değil. Bir çok kişi bu işlemciyi fazlasıyla kötülemişler ama ben sizin verdiğiniz bilgilere güvenerek bunda bir oynama yapmamayı tercih ettim bu gün işlerim erken biterse toplayacağım inşallah :)

bu arada birşey farkettim bu toplanan sistemde güç kaynağı yok :D onu nasıl yapayım ?

tekrardan herkeze uğraşlarından dolayı teşekkür ederim :)
Kasanın içinde 500wlık bir gk var.