Sistem tavsiyesi

bu fiyata ve bu indirimlerle bu sistem kurulur mu

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

onerjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler selamunaleykum çevremde sorabileceğim birisi olmadığı için size sorayım dedim

şimdi kısaca anlatayım Monster notebook abra a5 v.13 aldım 2 sene once ağırlıklı pubg cs oynuyorum arada valorant apex gibi oyunlarıda oynadıgım oldu üniye geçiyorum hayırlısıyla bu sene o yüzden sağlam bi sistem toplayacam bütçe olarak çok bi sınır yok 12-13lere kadar çıkabilir pc+monitor

ben şöyle bi ikili almaıyı düşünüyorum size sorularımda şunlar lütfen bilen arkdaşlar cevaplasın
240hz bu monitore bu donanım yeterli mi (monitor normalde 5k ama su an 3.7 indirim var gidip bu paraya 144 alcagıma 240 alayım diyorum ilerde donanım değişsem bile monitor değiştirmeme gerek kalmasın diye

KASA1: INTEL I7 9700F-MSI RTX2070 SUPER VENTUS OC-MSI B360-A PRO-SAMSUNG 500GB-16GB RAM - Vatan Bilgisayar
KASA 2 :INTEL I7 9700F-ASUS DUAL RTX2070-8G EVO-PRIME B365M-K-WD 500GB-KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

MONİTOR: https://www.hepsiburada.com/benq-zo...ull-hd-tn-espor-oyun-monitoru-pm-HB00000EHX7U

tekrardan söylüyorum lütfen bu paraya bu pc alınmaz muhabbetlerine girmeyelim yorumlarda. 40 fps pubg oynayarak 2 offline 1 online turnuvada ilk 3 başarısı elde ettim eğer daha iyi bi setupum olsaydı belki çok daha ileri seviyede olabilirdim şuan .Artık zaten profesyonel oynama niyetim yok ama arkadaşlarla oynarken de keyif almak istiyorum ha bir de ünide okul takımı varsa ona da katılma niyetim var hayırlısıyla..

Allaha emanet olun şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim. <3

Son düzenleyen moderatör:

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bencede kesinlikle size katılıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Al
Beyler selamunaleykum çevremde sorabileceğim birisi olmadığı için size sorayım dedim

şimdi kısaca anlatayım Monster notebook abra a5 v.13 aldım 2 sene once ağırlıklı pubg cs oynuyorum arada valorant apex gibi oyunlarıda oynadıgım oldu üniye geçiyorum hayırlısıyla bu sene o yüzden sağlam bi sistem toplayacam bütçe olarak çok bi sınır yok 12-13lere kadar çıkabilir pc+monitor

ben şöyle bi ikili almaıyı düşünüyorum size sorularımda şunlar lütfen bilen arkdaşlar cevaplasın
240hz bu monitore bu donanım yeterli mi (monitor normalde 5k ama su an 3.7 indirim var gidip bu paraya 144 alcagıma 240 alayım diyorum ilerde donanım değişsem bile monitor değiştirmeme gerek kalmasın diye

KASA1: INTEL I7 9700F-MSI RTX2070 SUPER VENTUS OC-MSI B360-A PRO-SAMSUNG 500GB-16GB RAM - Vatan Bilgisayar
KASA 2 :INTEL I7 9700F-ASUS DUAL RTX2070-8G EVO-PRIME B365M-K-WD 500GB-KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

MONİTOR: https://www.hepsiburada.com/benq-zo...ull-hd-tn-espor-oyun-monitoru-pm-HB00000EHX7U

tekrardan söylüyorum lütfen bu paraya bu pc alınmaz muhabbetlerine girmeyelim yorumlarda. 40 fps pubg oynayarak 2 offline 1 online turnuvada ilk 3 başarısı elde ettim eğer daha iyi bi setupum olsaydı belki çok daha ileri seviyede olabilirdim şuan .Artık zaten profesyonel oynama niyetim yok ama arkadaşlarla oynarken de keyif almak istiyorum ha bir de ünide okul takımı varsa ona da katılma niyetim var hayırlısıyla..

Allaha emanet olun şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim. <3
Aleküm Selam

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ya ben pek bilgisyardan anlamiyorum kusura bakma ben daha cok telefon tablet o konularda yardimci olabilirim

onerjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

hocam ben bunca zaman intel nvidia kullandım açıkcası amd ryzen ıkılısıne gecmek istemiyorum bu dediklerime uygun bi sistem önerin var mı

bir de açıkcası ayrı ayrı hepsine kargo+ödeme yapmak istemiyorum daha kolay hepsini beraber alabilceğim bir site yok mudur

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
hocam ben bunca zaman intel nvidia kullandım açıkcası amd ryzen ıkılısıne gecmek istemiyorum bu dediklerime uygun bi sistem önerin var mı

bir de açıkcası ayrı ayrı hepsine kargo+ödeme yapmak istemiyorum daha kolay hepsini beraber alabilceğim bir site yok mudur
Hazır sistemler genelde hep bir parçadan kısar, değiştiremezsin de. Böyle toplayınca komple tüm parçaların fanına kadar kaliteli olur. Donanım piyasasını takip ediyor musun bilmiyorum, ancak şuan Ryzen işlemciler daha iyi. Tabi ki 9700F kadar iyi bir işlemci değil 3600, onun sikleti 3700X ancak ileride çok rahat işlemci yükseltmesi yapabilirsin bu anakart ile. Dersen ki ben yükseltme ile uğraşmam, anakartı düşürüp işlemciyi 3700X yapabilirsin tabi. 5700 XT ise 2070 ile 2070 SUPER arasında bir güce sahip ancak fiyatı şuan indirimle 3300 TL. Ben bundan 6 ay önce aynı kartı kuzenime aldırmıştım. Şuan oyunlarda harika performans veriyor fiyatını da göz önüne alırsak. Elindeki bütçeyi, performans kaybı yaşamadan daha uygun fiyatlı donanımlarla kullanmak mümkün. Böylece sistemin kasasından fanına kadar hepsi kaliteli bileşene sahip olur.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İntelde 10. nesil işlemciler yavaş yavaş TR de satılmaya başlandı. 9700F işlemciye artık,2700-2800 TL para vermenin bi manası kalmadı.Şu an fiatlar tam oturmadı ama, 6 çekirdek 12 izlek 10600 işlemcisi bile ,9700F den ucuza ,giriş yaptı ve bu fiatların daha düşmesi lazım.

Yazdığınız iki sistemdeki,o giriş seviyesi ,düşük anakartlar ile ,9700F ,son kullanacağınız işlemci olur. Zaten eski nesil anakart ve üzerine ,9700F den dahaiyi bi işlemciyi, upgrade yapamazsınız.Yani ilerde ,komple satmanız gerekecek.

Görkem in önerdiği 5700XT e.kartı ,iki sistemdeki e.kartlarından da daha hızlı ve güçlü.

Yani illa ,intel diyorsanızda bi süre bekleyin derim.

Düzeltme.
5700XT ,2070 SUPER E yakın bi karttır ama fiat olarak çok daha uygun.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gayet iyi de ,TL olarak kaça malolacak bu makina ,size.