Sistem Tavsiyesi Ve Parçaları Nereden Alınmalı?

WalterBishop1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, notebook'umun arzılanmasıyla yeni bir laptop arayışına girdim fifa15 demosunun da çıkmasıyla herkes gibi ben de özendim fakat oyun için notebook alınmayacağının farkındayım; yani bir oyun laptopuna ödenecek tutar ile sağlam bir bilgisayar toplanabileceğini biliyorum..

Konsollarda da sadece Fifa ve Nba gibi oyunlar ancak keyif verebiliyor, fps oyunlarının pc de oynanması taraftarıyım.

Bilgisayar parçalarından az buçuk anlıyorum ama teknoloji bu, takip etmek gerekiyor..
En önemlisi bu parçaları nereden temin edebileceğim ? internet alışverişi tercihim değil; mağaza,bayi,fabrika satış merkezine gidip birebir iletişim ile alışveriş yapma ve herhangi bir sorunda yardım görmekten yanayım.

Güvenebileceğim yahut güvendiğiniz, memnun kaldığınız özellikle parça envanteri geniş olan; tavsiye edebileceğiniz yerler var mı? (İstanbul'da yaşıyorum.)

Vatan bilgisayar, Teknosa, Gold Bilgisayar, Eksen bilgisayar, Nova bilgisayar, Inventus, Teknobiyotik gibi isimleri biliyorum sadece ama müşteri hizmetleri, teknik destek, parça sağlamlığı ve tedariki, montaj vs. konularda ne kadar güvenilirler haberim yok.

Bir de şöyle bir şey var, yanlış bilmiyorsam anakart,ekran kartı,işlemci gibi en önemli parçalar için yeni nesil bileşenler yılın belli dönemlerinde satışa sunuluyor, misal yeni nesil broadwell işlemciler ve tabanlı anakartlar gibi.

Bunun için biraz daha beklemeli miyim? Zira anakart ve işlemciler temel parçalar; bir ekran kartını ya da ram i falan kolayca yenileyebilir ya da değiştirebilirsiniz.. Bunun için anakart ve işlemci benim için önemli.

Lga1150 soket anakartlar tercihim olacak. (Anakart tavsiyenize ihtiyacım var.)

Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Cache 22nm İşlemci düşünüyorum.(Overlock'tan anlamam ama artık yapması da zor değilmiş sanırım,ihtiyacım olursa diye K versiyonunu düşünüyorum.

Ekran kartı olarak Evga modellerini tercih ederdim ama maalesef ki ülkemizde gereksiz pahalı.
Bu yüzden Asus ve Msi Nvida GTX serilerini tercih etmek istiyorum. (Ekran kartında 2Gb 256bit GDDR5 olması yeterli olacaktır)

Bellek ddr3, 2X4 Gb Cl9 1600Mhz yeterlidir.
1Tb hard disk oyunlar için; ve 64Bit Windows'u kurabileceğim 120Gb SSD düşünüyorum.

Son olarak bu sistem için uygun bir Güç kaynağı ve Kasa tavsiyesi.

Amacım öncelikle OYUN.
Led Tv'ye bağlayıp, konsol misali de oyun oynamak istiyorum.

3500TL bütçem var. 5-6Yıl tatmin edecek, son çıkan oyunları yüksek çözünürlük ve ayarlarda oynayabileceğim bir sistem toplayabileceğimizi düşünüyorum.

Bu ay toplayabilirsem toplamak isterim ama daha oyunlar da çıkmadı sonra gelecek satışa çıkacak işlemci ve ekran kartları da var beklesem mi ? Belki fiyatlar da düşer vs..

bu konuda teknoloji eksperlerinden tavsiye bekliyorum..

Uzun bir yazı oldu ama paramı çöpe atmak,sonradan pişman olmak istemiyorum.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, şimdiden Teşekkür ederim.

WalterBishop1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben şöyle bir toplama yaptım.. Nasıl ?
Uyumlu mudur ? Bütçemden 200lira da çıktım.

MbLgNac.png

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
WD Blue yerine WD Black al derim, fiyat farkı çok fazla olmamalı. Onun dışında evet güzel gözüküyor.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
İslemcini 4790K olarak degistire bilirsiniz. Hard core overclock yapmayacaksaniz anakarti msi gaming 5 e dusuru bilirsiniz.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İşlemciyi 4690k e düşür anakartı gaming 5 e düşür ekran kartını r9 290 twin frozer a yükselt oyunda daha yüksek performans alırsın nereyi incelersen incele 4690k ile 4770k veya 4790k nın oyun performansları aynı