Sistem özelliklerim iyi fakat kasıyor

Lichiidae

Üyecik
İlk önce yanlış yere açtıysam özür dilerim daha düne kadar hiç bi kasma yoktu ama bugün açtığımda lol csgo gibi oyunlarda bile kasar hale geldi eskiden high ayarlarda oynadığım oyunu şimdi düşükte bile kasıyor ve çok rahatsız edici acil yardım
8gb corshair ram
fx 8350 işlemci
r9 380 ekran kartı
gıgabyte 970a ana kart bulunmakta

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi dene. Sıcaklık değerlerini AIDA64 yazılımının algılayıcı bölümünden boşta ve yükte kontrol et. Bu gibi anlamsız fps düşüşleri format ile çözülebiliyor. Temiz format atıp sürücüleri güvenilir kaynaklardan yükleyip denemende fayda var. Sorun çoklu prizden bile oluyor. Çoklu prizini değiştir ve üstünde sadece monitör güç kablosu ve powersupply güç kablosu kalsın bir öyle dene. Eğer sorun devam ederse güvendiğin bir teknik servisten yardım al. Bu gibi sorunlar AMD tabanlı sistemlerde çok yaygın.

tayfun_3438

Üyecik
İntel sistemlerde de görülüyor AMD ye özgü bişey değil.Dün bendede oluyodu oyunlar kasıyor ve ara ara donuyor du Windows 7 kuracaktım vazgeçtim Windows 8.1 kurdum UEFİ olarak şuan sadece driverleri kurdum oyunlara tekrar bakıcam.Aklında bulunsun bazen bu sorunu Amd Chipset Driver'ı kurmazsan da yapıyor Sata Ahci Driveri kurmadığın zaman da yapıyor.Son olarak oyunların kurulu olduğu Harddisk Bölümüne güzelce bir disk defrag yap.