Sistem Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

melihwxd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
After Effects vb. Programları (Özellikle After Effects) kasmadan kullanılacak ve renderı rahat alan aynı zamanda CS:GO tarzı oyunları oynayabilecegim yeni bir sisteme ihtiyacım var. Kasa ve PSU dahil. Mönitörüm var. Ne önerebilirsiniz? Max 4000.Tl bütçem var. Iyi günler.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Bu sistem işinizi görecektir kardeşim.

melihwxd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
500 watt psu yeter mi peki?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
after effects daha çok işlemci gücüne bakar diye biliyorum ama sanal çekirdek kullanıp kullanmadığını ya da en fazla ne kadar çekirdek kullandığını bilmiyorum o yüzden böyle önerdim ekran kartı olarak ucuzundan 750 Ti filan takabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@met 35 biliyordur belki programın ne odaklı olduğunu.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
after effects daha çok işlemci gücüne bakar diye biliyorum ama sanal çekirdek kullanıp kullanmadığını ya da en fazla ne kadar çekirdek kullandığını bilmiyorum o yüzden böyle önerdim ekran kartı olarak ucuzundan 750 Ti filan takabilirsin.

Aynen @VECTORRR hocam doğru söylüyor olabilir. Ben effect deyince görüntü de önemli deyip böyle bi öneride bulunmuştum. Diğer arkadaşın fikrini de öğrenmekte fayda var.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078

AFTER EFFECTS son sürümlerinde,genelde ,çekirdek sayısına ,her ne kadar çekirdek hızı kadar ölçeklenmese de, 3600 yinede ,epey uygun. 1600, gerilerde kalıyor tabi ki.
Affter efects genelde cpu ağırlıklı .Ancak 3D projeler ve Raytracing motorunu kullanıyorsanız ,güçlü bi e.kartı size hız olarak geri dönecektir.