Sistem kesintileri ve system cpu kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

can.aydin0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
94351-ac9e793c0b5eeae7ddca56bd691710ca.png

Selamın aleyküm arkadaşlar evet bu konu hakkında açtım fakat yanlış anlattım çok saçma yerlere vardı konu şimdi çok araştırdım bir çok şey yaptım ama çözümünü bulamadım şimdi gördüğünüz system ve sistem kesiintileri adlı bu iki yazılım görev yöneticisini her açtığımda yüksek oluyor ve bi anda düşüyor gördüğünüz gibi ki %3 %4 e iniyor tekrar kapatıp açtığımda yine aynısı oluyor %100iken 1 2 saniye arasında %3 %4 de düşüyor bu 2 günlük bi olay neden oluyor acaba bileniniz varmı microsoft linkleri paylaşmayın isterseniz bir çocuğu denedim cmd girdim virüs programı vs ama virüsle alakası yok galiba şimdiden yardımlarınız için teşekürler

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067

dene bunları olmazsa de

can.aydin0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

dene bunları olmazsa de
Tamamdır 2 saate denerim fakat tek sıkıntı bunlardanmıdır bilgidayarımıda uzun zamandır temizlemiyorum geçen bu sorunu il kaeşılaştığımda açtım işlemci fanının altında toz kümeleri oluşmuş ve termal macun sürmüyorum acaba ondanda olabilirmi

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Tamamdır 2 saate denerim fakat tek sıkıntı bunlardanmıdır bilgidayarımıda uzun zamandır temizlemiyorum geçen bu sorunu il kaeşılaştığımda açtım işlemci fanının altında toz kümeleri oluşmuş ve termal macun sürmüyorum acaba ondanda olabilirmi
olabilir olmazsa sunları dene

Bu esnada aşağıdaki adımları takip ederek Dağıtım Görüntüsü Bakımı ve Yönetimi aracını kullanmayı deneyebilirsin

Arama çubuğunda cmd yazıp Komut İstemi’ne sağ tıklayıp Yönetici olarak Çalıştır’ı seç.

Açılan komut istemi penceresinde DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth yazıp Enter’a bas.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Güncelleme sonrası sistem kesintileri %90dan aşağı inmiyordu. Geri yükleme ile kotardım. Bir kez daha oldu geri yükleme kurtarmadı, format ile çözdüm. Ben olsam o durumda kullanmam.

can.aydin0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncelleme sonrası sistem kesintileri %90dan aşağı inmiyordu. Geri yükleme ile kotardım. Bir kez daha oldu geri yükleme kurtarmadı, format ile çözdüm. Ben olsam o durumda kullanmam.
Cpu ısısına baktım değerleri normal birşey yok ama dediğim gibi ilk açtığımda yüksek olugor sonra düşüyor arkadaşın önerdiği biraz daha düşürdü diğerlerinidr uapcam geri yükleme noktalarım silinmiş benimde aklıma geldi ama 1 ay olmadan ayın 1 i veya 2 sinde kurdum birşeyler denemek için fakat aklıma geldi birde baktım yok bilgisayarı temizledim ses azaldı macun alıp işlemciyede süreceğim ama görev töneticisini açtığım an %100 ama hemen %2 %3 e geliyo sistem boştayden 30 ile 40 arası cpu