Siri ve ChatGPT güçlerini birleştiriyor

Ahmet Alışık

SDN
SDN
Katılım
24 Haziran 2024
Mesajlar
301
Reaksiyon puanı
34
Puanları
28
Yaş
24
Apple, WWDC 2024 etkinliğinin son bölümlerinde bombayı patlattı ve herkesin beklediği Siri – ChatGPT entegrasyonunu resmen duyurdu. Haftalardır beklediğimiz entegrasyon nasıl çalışacak gelin birlikte bir göz atalım.

Siri, sorularınızı ChatGPT-4o aracılığıyla yanıtlayacak!🔥🔥🔥

Apple, kullanıcı deneyimlerini geliştirmek amacıyla Siri ‘yi dış modellerle entegre edeceğini ve bu sürecin ilk entegrasyonunun ChatGPT olacağını duyurdu. GPT-4o teknolojisiyle güçlendirilmiş olan bu entegrasyon, Siri’nin kullanıcıların sorularını ChatGPT’ye yönlendirmesini ve onların izniyle yanıt oluşturmasını sağlıyor.

Yeni özellikler sayesinde kullanıcılar, belgeler, fotoğraflar veya PDF’lerle ilgili sorular sorabilecek ve ChatGPT’nin Compose özelliği ile yazılarını oluşturabilecekler. Ayrıca ChatGPT, kullanıcıların yazdıkları her şey için içerik oluşturmalarına yardımcı olmak üzere Apple’ın sistem genelindeki Yazma Araçlarında da kullanılabilecek. Kullanıcılar ayrıca ChatGPT görüntü araçlarından yararlanarak yazdıklarını tamamlayacak çok çeşitli stillerde görüntüler oluşturabilecekler.

Sadece bununla da kalmıyor, örneğin verandanızın bir fotoğrafını Siri ile paylaşıp “Buraya ne tür süs bitkisi koyabilirim?” diye sorduğunuzda Siri, önce sizden ChatGPT ile bu bilgileri paylaşmak için bir izin istiyor, onay verdiğinizde ise sorunuzu ve görseli GPT-4o’ya yöneltiyor.

Ardından ChatGPT’nin verdiği cevaplar Siri tarafından size gösteriliyor. Üstelik, ChatGPT’ye erişim ücretsiz olacak ve kullanıcıların hesap oluşturmasına gerek kalmayacak. Talepler ise kaydedilmeyecek. ChatGPT aboneleri, bu deneyimlerin içinde ücretli özelliklere erişebilecekler.

Bu yenilikler, iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia ile birlikte kullanıma sunulacak. Craig Federighi, gelecekte diğer yapay zeka modelleri için de destek planlandığını da duyurdu. Dilerseniz WWDC 2024’te tanıtılan tüm yenilikleri aşağıdaki haberlerimizden okuyabilirsiniz. Siri – ChatGPT entegrasyonu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.
 

mychar276

Müdavim
Müdavim
Katılım
17 Mayıs 2016
Mesajlar
3,043
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
3,219
Puanları
358
Bu 1-2 hafta öncesinin haberi. Iphone bu yapay zeka dönemine hiç hazırlık yapmamış gibi görünüyor. Baktılar yakın zamanda yakalamaları zor olacak mecbur chatgpt entegrasyonu konusunu masaya koydular. Bu güne kadar hep kullanıcılarının verileri ve veri gizliliğine önem verdiğini belirten firma şimdi neredeyse en mahrem verilere kadar chatgpt ile paylaşacak altyapıyı hazırladılar. Ve chatgpt microsoft azure sunucularında tutulduğundan apple kullanıcılarının verileri microsoft tarafında saklanacak anlamına geliyor. Benim gözümde apple kendi geçmişine bir anlamda ihanet etti. Bakalım neler olacak.
 
Üst