Sınıfımda yalnız bir çocuk var ve bu duruma üzülüyorum

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Öncelikle bu konuyu açma sebebim benimde hemen hemen böyle olay yaşamam. (Olayı sadece okuldan bağlıcam. varsa Ailevi sorunları vs dahil etmiyorum)

Çocuk benim boylarımda zeki biri. Herşeyi not alıyor. Sessizce yemeğini yiyo sessizce okula geliyor. Kimseyle konuşmuyor. Çok sessiz. Ciddi ciddi baktım çocuğa. Her teneffüs ben dışarı çıkarım ama o hiç çıkmıyor. Bütün gün sırasında oturuyor. Onun için çok üzülüyorum :( tanışıp arkadaş olmak isterim ama çok utanıyorum nedense??. En azından kendini yalnız hissetmesin diye. Bende sadece 2 3 kişiyle konuşuyorum tektük. Ne yapabilirim sizce arkadaşlar? Onun böyle hissetmemesi için neler yapabilirim? nasılsın

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,976
Öncelikle bu konuyu açma sebebim benimde hemen hemen böyle olay yaşamam. (Olayı sadece okuldan bağlıcam. varsa Ailevi sorunları vs dahil etmiyorum)

Çocuk benim boylarımda zeki biri. Herşeyi not alıyor. Sessizce yemeğini yiyo sessizce okula geliyor. Kimseyle konuşmuyor. Çok sessiz. Ciddi ciddi baktım çocuğa. Her teneffüs ben dışarı çıkarım ama o hiç çıkmıyor. Bütün gün sırasında oturuyor. Onun için çok üzülüyorum :( tanışıp arkadaş olmak isterim ama çok utanıyorum nedense??. En azından kendini yalnız hissetmesin diye. Bende sadece 2 3 kişiyle konuşuyorum tektük. Ne yapabilirim sizce arkadaşlar? Onun böyle hissetmemesi için neler yapabilirim? nasılsın
Oda tek takılıp her şeyini tek başına yapmaktan mutlu oluyordur belkide arkadaş isteseydi kolayca edinirdi zaten.

Dark swan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ama yüzündeki mutsuzluk okunuyor resmen. Suratı Hep asık. Belkide benim gibi utangaç biridir. :(
Olabilir hocam. Ben de okula ilk başladığımda utancımdan (ve kaybolurum da kimseye soramam korkusundan :D ) yerimden bile kalkamamıştım ( dile kolay 2 hafta tuvalete bile gidemedim). Allahtan şu an ki arkadaşlarım beni yalnız bırakmadı sürekli yanıma gelip sohbet falan ettiler. Sonradan açıldım. belki bu arkadaş da benim gibidir.

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
144

Bizim sınıfta da var bi tane arkadaş bu şekilde bende üzülüyorum ama istese arkadaş edinir diye düşünüyorum ben okula ilk hafta gitmeyip 2. Hafta başladım ona rağmen herkesle tanışıyorum

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Kaçıncı sınıftasın ve çocuk ne zamandır olduğun okulda ?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,868
Bu acıdığımız dostlarımız genelde evde deliler gibi eğleniyorlar ki kıskanır kalırsınız. O kendisini eğlendirmeyi biliyor. Dokunma kalsın.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Belki utanıyordur belki de kendisi konuşmak istemiyordur. Öyle rahat ediyor olabilir. Mesela bende pek konuşmayı sevmiyorum. Hele gereksiz yere hiç. Bir de gereksiz yere konuşup insanı sinir edenlerle de hiç konuşmam.