Sinemada konuşuyor diye vuruldu

Rapchy

Rektör
Onursal Üye


Oğlu ile film izleyen adam, konuştuğu ve filmi böldüğü gerekçesiyle şiddet düşkünü bir izleyici tarafından vuruldu

Philadelphia'da film izleyen 29 yaşındaki James Joseph Cialella, yan koltukta oturan adamı gürültü yapıyor diye vurdu.

Yakında Türkiye'de de vizyona girecek olan, baş rollerini Brad Pitt ve Cate Blanchett'in oynadığı 'The Curious Case of Benjamin Button' (Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi) adlı film, sadece konusuyla değil, gerçekten tuhaf hikayelere konu olmasıyla gündemde.

Adı verilmeyen kurban, oğluyla beraber sinema salonunda filmi izlerken, oğlunun sorduğu sorulara cevap veriyordu. Yanındaki koltukta oturan Cialella, çocuğun suratına patlamış mısır fırlatıp aileye sessiz olmalarını söyledi.

Kısa süren bir tartışmadan sonra Cialella ayağı kalktı ve ailenin önüne dikildi. Baba da oğlunu korumak için kalkınca, adam silahını çıkardı ve babayı sol kolundan vurdu.

Seyirciler silah sesiyle şoka uğrayıp kaçışmaya başladı. Ama Cialella hiç bir şey olmamış gibi koltuğuna oturup filmi izlemeye devam etti.

Olayın ardından gecikmeden gelen polis James Joseph Cialella'yı tutukladı. Thomas Jefferson Üniversite Hastanesine kaldırılan yaralının ise adı verilmedi.

Cialella ise sinema ve Brad Pitt aşkında mı desek, yoksa şiddet düşkünlüğünden mi, şu anda cinayete teşebbüs, agresif saldırı ve silah kullanım ihlali suçlarından yargılanıyor.

Kaynak
 

Benzer konular

Üst