Sınavda sorulan sorulardan 100 almış cevaplar!!!

Jengar

Profesör
Çılgın felsefe hocası 100 puanlık tek soruyu yanındaki sandalyeyi
göstererek sorar:
"Bana bu sandalyenin varolmadığını kanıtlayın !"

100 puan alan tek kişinin cevabi ise sadece şudur:

" Hangi sandalye "

ilkokul 3. sınıf..soru: ormanların faydalarını sayınız.
cevap: ormanların faydaları saymakla bitmez.
sonuç: tam not

Din hocası Hz. Muhammed ile Hz. Ali arasındaki bir diyalogu yazın demiş.
hani kitapta geçen özlü sözler tarzında, yanıtlardan biri şöyleymiş

Hz. Muhammed: günaydın Ali
Hz. Ali : sana da günaydın Muhammed nasılsın ?

seviye: üniversite
ders: eğitim felsefesi
sınav: bütünleme
sınav şu sorudan ibarettir: ''Bildiğiniz iki soruyu yazıp cevaplayınız.''
yalnız bir sorun vardır derse hiç devam etmemiş öğrenci dersin
içeriğini hiç bilmemektedir.
dolayısıyla kendine sorabileceği iki adet soru da
bulamamaktadır. beyninin derinliklerinden,dönemin ilk dersine
girdiğini hatırlar.bu derste duyduğu cümleden de yeterli deneyi
almış.

soru 1:ilk milli eğitim bakanımız kimdir cevap: Hasan Ali Yücel
soru 2:Hasan Ali Yücel kimdir cevap: ilk milli eğitim bakanımızdır.
işlem tamamlanmıştır...
sınav sonucu:100 (yaşanmıştır...)

soru; Ahmet Haşim' in en unlu eserlerinin toplandığı eserin adi nedir ?

cevap; best of Ahmet Haşim

deprem sırasında ortaya çıkan enerjiye ______ ______ denir."
doğru cevap “depremin magnitüdü” dür, fakat zeki bir arkadaşımız:
"helal olsun" yanıtıyla okulda efsane olmayı başarmıştır.

Aşağıdaki konulara kısa ve etkili bir de değinen bir yazı yazın.

1. din
2. cinsellik
3. gizem

cevap:
Allahım! hamileyim. acaba kimden "

MakeMeBad

Asistan
ehehe okumuştum daha önce 100 aldılarmı bilmem ama çoğunun gerçek olduğunu duydum
birde risk vardır meşhur olan

öğretmen risk'in ne olduğunu anlatan bir kompozisyon ister
öğrencilerden biri adını soy adını yazdıktan sonra bomboş bir kağıt verir.
riski en iyi anlatan o olduğu için en yüksek notu o alır

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Bunlar genelde efsanedir ve bir kısmı da uydurulmuştur.
MakeMeBad, senin söylediğini ben şöyle duymuştum,
çocuk kağıdı boş bırakır ancak en altına şunu yazar:
"İşte risk budur."

Sonra Bilkent'te yaşandığı söylenen bir olay vardır.
3 ya da 4 genç, (sayıyı tam hatırlamıyorum) sınava oldukça geç kalmışlardır. Arabaya atlarlar hızla okula doğru. O arada geç kaldıklarıyla ilgili bir yalan tasarlamışlardır, hocaya yalvarıp lastik patladı onun için geç kaldık ne olur bizi sınava alın diyeceklerdir. Ancak vardıklarında sınav bitmiştir, onlar da plana uygun hareket edip yalvarıp yakarırlar. Hoca kıyamaz, tamam der.
Sonra hepsini eş zamanlı ama ayrı yerlerde sınava alır ve sınavda 100 puanlık tek bir soru sormuştur; "Arabanın hangi lastiği patladı?" :)

Benim eski öğretmenlerimden biri anlatmıştı, ona da kendi arkadaşı anlatmış. Biyoloji dersinde öğretmen herkesi tek tek içeri alıp sınav yapıyormuş. Bir tanesi girmiş içeri, hocanın elinde bir böcek var ama böceği avucunda saklamış, sadece poposu ve arka ayakları görünüyor. Böceği öğrenciye bu şekilde gösterip, öğrenciden böceğin hakkında bilgi vermesini, yani onu tanımlamasını istiyor. Öğrenci bakıyor bakıyor bir şey diyemiyor. Hoca da alaylı bir şekilde, "sıfır" diyor.
Çocuk da sallamayıp dışarı çıkarken hoca notu kaydetmek için "adın neydi senin?" diye soruyor, çocuk da arkasını dönmeden başını çevirip aşağı işaret ederek, "tanıyabiliyorsan buradan tanı" diye cevap veriyor. :)

MakeMeBad

Asistan
ehehe seninkilerde güzelmiş lastik olayını da biliyordum aslında sen söyleince hatırladım (aynı yerden okuduk heralde:) )
böceği şimdi öğrendim
risk olayından emin değilim dediğin gibi de olabilir ama gerçekliği kesin

flood_77

Profesör
bocek olayı mukemmel mıs ya.lastık olayını duymustum o da mukemmel bı hoca kurnazlıgı :)

ramcho07

Doçent
Elmacik dedi ki:
Bunlar genelde efsanedir ve bir kısmı da uydurulmuştur.
MakeMeBad, senin söylediğini ben şöyle duymuştum,
çocuk kağıdı boş bırakır ancak en altına şunu yazar:
"İşte risk budur."

Sonra Bilkent'te yaşandığı söylenen bir olay vardır.
3 ya da 4 genç, (sayıyı tam hatırlamıyorum) sınava oldukça geç kalmışlardır. Arabaya atlarlar hızla okula doğru. O arada geç kaldıklarıyla ilgili bir yalan tasarlamışlardır, hocaya yalvarıp lastik patladı onun için geç kaldık ne olur bizi sınava alın diyeceklerdir. Ancak vardıklarında sınav bitmiştir, onlar da plana uygun hareket edip yalvarıp yakarırlar. Hoca kıyamaz, tamam der.
Sonra hepsini eş zamanlı ama ayrı yerlerde sınava alır ve sınavda 100 puanlık tek bir soru sormuştur; "Arabanın hangi lastiği patladı?" :)

Benim eski öğretmenlerimden biri anlatmıştı, ona da kendi arkadaşı anlatmış. Biyoloji dersinde öğretmen herkesi tek tek içeri alıp sınav yapıyormuş. Bir tanesi girmiş içeri, hocanın elinde bir böcek var ama böceği avucunda saklamış, sadece poposu ve arka ayakları görünüyor. Böceği öğrenciye bu şekilde gösterip, öğrenciden böceğin hakkında bilgi vermesini, yani onu tanımlamasını istiyor. Öğrenci bakıyor bakıyor bir şey diyemiyor. Hoca da alaylı bir şekilde, "sıfır" diyor.
Çocuk da sallamayıp dışarı çıkarken hoca notu kaydetmek için "adın neydi senin?" diye soruyor, çocuk da arkasını dönmeden başını çevirip aşağı işaret ederek, "tanıyabiliyorsan buradan tanı" diye cevap veriyor. :)
bunların hepsini burda olduğu gibi duymuştum