Sınav IP Adresi

Bu konuyu okuyanlar

Ashaiydn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba shiftdelete ailesi. Bizim sınavdan online üniversitenin kurduğu siteden olacak. Ben de laptopla bağlanmayı düşünüyorum ama şöyle bir sıkıntım var. Şimdi dediklerine göre internet bağlantısı kesilince aynı bilgisayarla girilmek zorunda. İp adresi değiştiği için. Bizim evin modemi biraz sıkıntılı kendi telefonumda da internet var. Bizim ev modeminde sıkıntı çıkarda kendi telefonumundan internet açıp laptopa bağlasam acaba ip adresi değişir mi şimdiden teşekkürler.

FiratHGorduk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Değişir Evet Ancak DuckDNS Denen Bir İnternet Sitesi İle Ip Adresini Sabit IP Adresine Çevirebilirsiniz Eskiden Bende f@tih Ağına Bağlanmak İçin Kullanmıştım Siteyi Buyur Video:

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Değişir Evet Ancak DuckDNS Denen Bir İnternet Sitesi İle Ip Adresini Sabit IP Adresine Çevirebilirsiniz Eskiden Bende f@tih Ağına Bağlanmak İçin Kullanmıştım Siteyi Buyur Video:

Bak farkindaysan 188 ile basliyor kisinin IP adresi ve CGN IP hizmeti almiyor. Su anda klasik internet aboneleri CGN IP havuzundan hizmet aliyor. Dolayisiyla, IP adresi surekli degisebildigi icin DuckDNS calismiyor.

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Değişir IP adresiniz.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Merhaba shiftdelete ailesi. Bizim sınavdan online üniversitenin kurduğu siteden olacak. Ben de laptopla bağlanmayı düşünüyorum ama şöyle bir sıkıntım var. Şimdi dediklerine göre internet bağlantısı kesilince aynı bilgisayarla girilmek zorunda. İp adresi değiştiği için. Bizim evin modemi biraz sıkıntılı kendi telefonumda da internet var. Bizim ev modeminde sıkıntı çıkarda kendi telefonumundan internet açıp laptopa bağlasam acaba ip adresi değişir mi şimdiden teşekkürler.

Ev interneti hizmet saglayiciniz modeminize IP adresi atiyor. Eger Statik IP hizmeti almiyorsaniz modem her yeniden baslamasina IP adresi de degisiyor.

Mobil internet saglayiciniz, mobil veri acildiginda mobil cihaziniza IP adresi atiyor. Mobil veri her kapanip acilmasinda IP adresi degisiyor.

İkisinin de ayni IP adresine sahip olma ihtimali %0, kisacasi IP adresi degisiyor.