Haber Sinan Oğan ikinci turda cumhur ittifakını destekleyeceğini açıkladı

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,552
Sinan Oğan desteğini Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullandı. Arkadaşlar geçmiş olsun. Bu seçim maalesef artık gitti. Ben bir şey demek istemiyorum, seçimle beraber gençliğimde gitti. Omurgasızlığın kitabı budur işte.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Açıkçası şaşırmadım. Ne kadar muhalifte olsa dönüp dolaşıp mecbur geleceği yer burasıydı milliyetçi vatansever bir Sinan Oğan'ın...

1684767186978.png

Muhalif seçmen bazı şeyleri inatla anlamıyor. Bakın görün sosyal medyada linçler karalamalar hakaretler havada uçuşacaktır. Ama kimse bu adamlar neden KK'yi değilde Erdoğan'ı destekliyor diye soramıyacaktır kendisini.

Benzer şekilde aşırı muhalif olan Mehmet Ali Çelebi neden AKP'ye geçti mesela ! Yılların Atatürkçüsü Hulki Cevizoğlu neden geçti mesela ! Veya zamanında CHP'nin başına geçer dedikleri Metin Fevzioğlu neden AKP'den yana acaba ! Ölmeseydi rahmetli Deniz Baykal'ın bile ben Cumhur ittifakını destekleyebileceğini düşünüyorum... ( Yakında yılların 40 yıllık CHP'li Muharrem İnce bile destek açıklarsa şaşırmam yani. )

Veya Vatan partisi Doğu Perinçek en büyük Erdoğan karşıtıydı o bile neden AKP'yi destekliyor acaba sorabilseniz keşke kendiniz. Nedim Şener AKP döneminde 4-5 sene hapis yattı ve Atatürkçü adam neden mesela KK'yi istemiyor bu adamlar hiç bir şey bilmiyor anlamıyor mu sanıyorsunuz !!!

Bu insanlar saf veya cahil değil. Ekonominin kötü olduğunu veya bazı şeylerin yanlış gittiğinide biliyorlar mı sanıyorsunuz ? Ama DAHA ÖNEMLİ ŞEYLER VAR İNSANLAR İÇİN.

ABD'nin tutumunu YPG'nin bölgedeki tutumunu. PKK'nın bölgedeki söylemlerini görmeyen duymayan dünyada kopuk sözde muhalifler bu olayı garipseyebilir ama gayet net aslında herşey.
En kötü HDP'nin son 1 aydır yaptığı açıklamalara bakabilseniz bazı şeyleri göreceksiniz. Bu insanlar neden KK değilde Erdoğan diyor acaba...

Not: Bu arada Sinan Oğan her Mansur Yavaş aday olursa ben aday olmayacam demiş birisidir. Bunu görmeyenler. Ölümüne KK aday olsun diyenler düşünsün kalanıda. Zorla seçimi Erdoğan'a hediye etmiştir KK.

Son düzenleme:

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
1. turda meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı'na kaptıran Millet İttifakı en büyük vaatleri olarak lanse ettikleri parlamenter sisteme dönüşü zaten gerçekleştiremeyecek duruma düştü.

Şayet 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçilebilse bile parlamenter sisteme dönüşü sağlayabilecek yetkisi olmayacağı gibi Millet İttifakı'nın mutabakat metnindeki vaatlerin de belki pek az bir kısmını KHK'lar ile gerçekleştirebilir.

Ayrıca Cumhur İttifakı'nın çoğunlukta olduğu mecliste yapılan kanunların Kılıçdaroğlu tarafından engellenmesi, diğer taraftan Kılıçdaroğlu'nun karar alırken ittifaktaki bütün genel başkanlardan tek tek onay alması gibi durumlar da devletin işleyişinde akamete sebep olabilecek durumlardır.

ATA İttifakı'ndaki partiler topluca Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini açıklasalardı bile bu gibi sebeplerden dolayı seçmenlerinin tamamının Kılıçdaroğlu'na yönelmesi zaten pek de mümkün görünmüyordu.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Sinan Oğan desteğini Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullandı. Arkadaşlar geçmiş olsun. Bu seçim maalesef artık gitti. Ben bir şey demek istemiyorum, seçimle beraber gençliğimde gitti. Omurgasızlığın kitabı budur işte.

Agaaa aşırı büyük geçmiş olsun. Ben cumartesi gününden itibaren arıtma suyumu şişeme doldurduktan sonra buzdolabında bekleteceğim. Seçim sonuçları tamamen açıklandıktan sonra RTE galip geldiği anda içmeye başlayacağım....

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,552
Not: Bu arada Sinan Oğan her Mansur Yavaş aday olursa ben aday olmayacam demiş birisidir. Bunu görmeyenler. Ölümüne KK aday olsun diyenler düşünsün kalanıda. Zorla seçimi Erdoğan'a hediye etmiştir KK
Bu konuda kesinlikle haklısınız. KK bu seçimi Erdoğan'a kendi elleriyle teslim etti. Erdoğan kaybetmeye ilk defa bu kadar yakınken 74 yaşındaki dinozor geleceğimizi yaktı.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
213
Bu konuda kesinlikle haklısınız. KK bu seçimi Erdoğan'a kendi elleriyle teslim etti. Erdoğan kaybetmeye ilk defa bu kadar yakınken 74 yaşındaki dinozor geleceğimizi yaktı.
Not: Sen aday olmayacaktın Bykemal
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vay vay kemal bay kemal şu masumu atmayacaktın RTE nin kucağına. Gitti garibimin gençliği :p

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,552
IMG-20230522-WA0017.jpg

Omurga ne demek öğrenmek isteyenler için bu burada dursun.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Omurga ne demek öğrenmek isteyenler için bu burada dursun.
Attığın videonun tarihi 2015 :)

Muhalefet veya muhalifler komik oluyor böyle saçma hallere girince...

Siyasetten gram anlamıyorsunuz ne yazık ki. Bu adam şimdi HDP ile yan yana olan HDP'nin marjinal çıkışlarına tek kelime edemeyen eleştiremeyen üstüne sabah akşam Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacaz diyen CHP'ye yanaşsa omurgalı mı olacaktı milliyetçi mi olacaktu yapmayın Allah aşkına. Bu kadar ucuz ve sığ yorumlar.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,552
Attığın videonun tarihi 2015 :)

Muhalefet veya muhalifler komik oluyor böyle saçma hallere girince...

Siyasetten gram anlamıyorsunuz ne yazık ki. Bu adam şimdi HDP ile yan yana olan HDP'nin marjinal çıkışlarına tek kelime edemeyen eleştiremeyen üstüne sabah akşam Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacaz diyen CHP'ye yanaşsa omurgalı mı olacaktı milliyetçi mi olacaktu yapmayın Allah aşkına. Bu kadar ucuz ve sığ yorumlar.
Bu adam bir siyasetçi, bu adamın sözde bir davası var. Dava diyorum. Öyle kolay kolay vazgeçilecek bir şey değil. "KaçAK Saray" dediği saray hala duruyor bir yere gittiği yok hala kaçAK saray. Bu tweet'i kabul etmeyecekseniz sırayla 7 ay önceki ve 2 yıl önceki tweet'lerini atayım.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik seçimine 7 ay kala sözde yıllardır savunduğu davasını bırakmaz herhalde normal bir insan?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu adam daha 3 hafta önce bu cümleleri kurdu. 3 hafta.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu adam bir siyasetçi, bu adamın sözde bir davası var. Dava diyorum. Öyle kolay kolay vazgeçilecek bir şey değil. "

Doğru diyosun bu adamın davası Ülküsü var. Ve davası Türk milliyetçiliği... Ama bazılarının davası sadece koltuk. 12 yılda 10 seçim kaybedip 75 yaşında halka rağmen halka inat aday olanları desteklemedi diye omurgasız mı oalcak şimdi !!! ( Adam teklifini açık açık yapmıştı zamanında. Zafer partisi dahil Mansur Yavaş aday olursa biz aday olmayız ve sonuna kadar destekleriz diye. )

Kızmızı çizgiler var birde vatanın önünde ufak pürüzler. Sen ufak pürüzler üstünden kızmızı çizgisinden vazgeçmesini söylüyorsun. Bu adam MHP'den ayrıldıktan sonra iYİ partiye bile geçmedi. ATA ittifakından aday olurken mile Zafer partisine üye olmadı.

Çıktığı her programda ben ülkücüyüm Türk milliyetçisiyim diyordu. Beni MHP'den atmış olabilirler ama MHP'yi benim içimden atamazlar diyen birisi.

Sen bu arada sabah akşam HDP güzellemesi yapan HDP'ye selam çakan birine destek vermesini mi bekliyordun ! Ve bunu yapınca omurgalı olacaktı öyle mi ? Sizz yok mu siz.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,552
Ama bazılarının davası sadece koltuk. 12 yılda 10 seçim kaybedip 75 yaşında halka rağmen halka inat aday olanları desteklemedi diye omurgasız mı oalcak şimdi !!! ( Adam teklifini açık açık yapmıştı zamanında. Zafer partisi dahil Mansur Yavaş aday olursa biz aday olmayız ve sonuna kadar destekleriz diye. )
Ben hiçbir zaman KK'nın aday olmasını mantıklı bulmadım. Yukarıda da bu konuda zaten haklı olduğunuzu söylemiştim. link

Bu adamın omurgasız olduğunu kabul etmek zorundasınız, inkar edilebilecek bir şey değil. Bu adamın AKP'ye bu kadar sert söylemleri varken bir anda gökten vahiy gelmiş gibi fikrini değiştirmesi imkansız. İkinci bir Devlet Bahçeli vakası yaşanıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu adamın omurgasız olduğunu kabul etmek zorundasınız, inkar edilebilecek bir şey değil. Bu adamın AKP'ye bu kadar sert söylemleri varken bir anda gökten vahiy gelmiş gibi fikrini değiştirmesi imkansız. İkinci bir Devlet Bahçeli vakası yaşanıyor.

Siz ülke sevgisini memleket devlet sevgisini anlayamıyorsunuz ne diyeyim ben size. Böyle herkese sayıp sövmeye omurgasız demeye devam ederek nereye kadar gideceksiniz CHP nasıl iktidar olacak ben bilmiyorum...

Bak gör seçimden sonra İYİ partide masadan kalkacak bakalım onlar içinde aynı şeyleri söyleyecek misiniz. Veya Deva-Gelecek -Saadetet flanda kalmayacak masada. Herkes omurgasız olacak bir siz mi omurgalı kalacaksınız HDP ile iş tutarak görecez...

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Erdoğan'ın da birçok hatası var. Fakat Kılıçdaroğlu'nun, bazı CHP'li siyasetçilerin, Millet İttifakı'ndaki bazı siyasetçilerin söylemleri ve açıklamaları milliyetçi veya milliyetçi olmasa bile vatanını düşünen seçmenleri rahatsız etmiştir.

Ünal Çeviköz "maalesef Türkiye, Azerbaycan'a silah verdi" şeklinde açıklama yapmış, Kılıçdaroğlu Azerbaycansız bir Türk'ün Yolu projesi açıklamış.

İnsan bu kez siz Türkler için mi çalışıyorsunuz, yoksa Ermeniler için mi çalışıyorsunuz diye düşünebiliyor.

Ülkede birçok problem varken, sanki halkın böyle bir derdi varmış gibi Babacan "İHA ve SİHAlara dokunacağız" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu Demirtaş'ın Kavala'nın serbest kalması için kendisine oy verilmesi çağrısında bulundu. Kürtlere özerklik verileceğine dair birtakım sinyaller çakıldı.

Zaten Türkiye'deki bir problem şu: Sistemle yap-boz gibi oynanıyor. Ak Parti döneminde bile eğitim ve daha birçok alanda sistem birçok kez değiştirildi. Bazen kendi kaldırdıkları sistemleri kendileri geri getirdiler. Halbuki devlette devamlılık önemlidir.

Bir halk oylaması ile Cumhurbaşkanını halkın seçmesine karar verildi. Millet İttifakı çıktı biz bunu kaldıracağız eski sistemi geri getireceğiz dedi. Ama parlamento çoğunluğunu bulamazsak bile 6-7 Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak şeklinde yine sistemle oynayacaklarını ifade ettiler.

Bunlar rahatsız edici durumlar. Bir ülkede sistemle bu kadar oynandığında istikrar olması çok zordur. Muhalif seçmenlerin birçoğu "Erdoğan gitsin, sonrasına bakarız" kafasında olup getirileceği vaad edilen sistemin ofsayt yanlarını adeta görmezden geldiler yahut üzerine pek düşünmediler.

Türkiye'de vatandaşın kafasının rahat olabileceği, yönetici kadrolar değişse bile sistemin tıkır tıkır işleyebileceği bir ortam yok. Erdoğan giderse mavi vatan ne olacak, YPG/PYD'ye operasyonlar ne olacak, Karadeniz gazı ne olacak, İHA ve SİHAlar ne olacak, vb. daha birçok soru insanların kafasına takılabiliyor.

Bunun bir sebebi de CHP'nin başına kasetle getirilen kadronun, Babacan'ın, Davutoğlu'nun, Akşener'in ve daha başka bazı siyasetçilerin ABD'nin veya bazı Avrupa ülkelerinin siyasetlerine paralel bir şekilde siyaset yapmalarıdır. Mesela Kılıçdaroğlu ABD'ye gittiğinde neden Ukrayna'dan taraf olmalıyız şeklinde bir açıklamada bulundu? Yahut neden YPG/PYD'ye terör örgütü diyemeyiz dedi? Çünkü Kılıçdaroğlu'nun siyaseti ABD'ye paraleldir. Bu zat CHP'nin altı okunu bile sayamayan, Sakarya Muharebesinin Sakarya'da yapıldığını zanneden biri olduğu hâlde ABD'ye çalışan FETÖ'nün kaset kumpasıyla partinin başına getirilmiştir.

Biz bunları anlattığımız zaman birçokları bize cevap vermek yerine aktroll diyerek yani bize saldırarak bu konuları geçiştirmeye çalışıyordu. CHP etiket olarak ya da tabela olarak Atatürk'ün partisidir ama kadrosu Atatürkçü olmadıktan sonra hâlâ nasıl Atatürk'ün partisi olduğu iddia edilebiliyor. Mesela Hulki Cevizoğlu, Atatürk'ün CHP'si Türkçüdür, İsmet İnönü'nün CHP'si Kürtçüdür. Bugünkü CHP İsmet İnönü'nün CHP'sidir diyordu. Ak Parti'ye geçtiği için ona satılmış, omurgasız ve sair laflar edenler oldu. İnsanlar bu gerçekleri nasıl göremiyor, bu da tuhaf bir durum.

Son düzenleme:

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
gerekeni yapmış millet ittifakını destekleyenler ağlamaya sinan oğanı linçlemeye başlamış. bunlar her gün kendi tükürdüklerini yalıyorlar zaten. Kk aday olunca zaten kaybettiler daha fazla çırpınıp kendilerini batırmasalar iyi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
gerekeni yapmış millet ittifakını destekleyenler ağlamaya sinan oğanı linçlemeye başlamış. bunlar her gün kendi tükürdüklerini yalıyorlar zaten. Kk aday olunca zaten kaybettiler daha fazla çırpınıp kendilerini batırmasalar iyi

Apar topar Ümit Özdağ ile ibr araya gelmişler Millet ittifakıda. Bakalım ne pazarlıklar ne hesaplar dönecek...

Ümit Özdağ 1-2 bakanlık 1 cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bir sürü taviz koparmadan salmayacaktır orayı... Şuan halen mutabakat metni yazılıyormuş karşılıklı. İYİ partiye rağmen İYİ partiye FETO'cu diyen o kadar ağır eleştiriler yaparak ayrılan Ümit Özdağ bakalım nasıl dahil olacak o ittifaka. Veya HDP'yi kızdırmadan ne tavizler verilecekbilecek 1-2 saate görürüz artık...