Şimdi de Ateist TV açılıyor!

Reaksiyon puanı
10,325
Şimdi de Ateist TV açılıyor!

120520141843429139876_2.jpg

Türkiye'de geçtiğimiz günlerde açılan Ateizm Derneği'nin ardından bir Ateist çıkış da Amerika'da gerçekleşti. Hıristiyan tematik kanalların çokça bulunduğu ABD'de ilk kez Ateist TV açılacak

Amerikalı Ateistler, Tanrı’ya inanmayanlar için ABD’nin ilk Ateist televizyon kanalını açacak...

New Jersey merkezli 'Amerikalı Ateistler' adlı grup, 'yoğun talep üzerine' başlattıklarını söyledikleri televizyon kanalı projesinin ateistlere, hümanistlere, serbest düşünceli Amerikalılara ve dini inançlarından çıkış yolu arayanlara hitap edeceğini söylüyor.

turkishny.com'da yer alan habere göre ABD'de çok sayıda dini televizyon kanalı olduğunu ve 'tele-evangelistler'den noel programlarına çok sayıda dini yayına rastlanan ekranlarda ateistler için yayın yapan bir kanal olmadığını söyleyen grup temsilcileri, hem kendi sahip oldukları arşiv ve imkanları kullanmak hem de Richard Dawkins Vakfı gibi seküler sivil toplum kuruluşları ve ateist oldukları bilinen ünlü YouTube yıldızları ile işbirliği yaparak zengin içerikli bir tv yayını yapma arzusunda olduklarını açıkladı.

KaynaK

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
açsınlar. mantıklı. a9 varda bu neden olmasın.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sorun yok, ihtiyaçları varsa elbette açılmalı...

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Onlar için pek değişen olmaz :)

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bence her insan bir kere inandığı şeyi sorgulamalı inanç böylece kuvvetlenir ben şahsen ateistliği kafamda çokça kez sorguladım araştırmalar yaptım kendi açımdan düzen içinde olan şeyleri yapan birilerinin olduğu açık ve net belki onlar rasgtele oldu peki bu koskoca evrende bu kadar büyük bir düzen var neden diye düşündüm bunların rastgele olma imkanı benim açımdan yok diğer insanların düşüncelerine saygı duyarım ama bana ateist olmak kendimi kandırmaktan başka bir şey değil. Bence insanlar inandıkları şeyi bir kerede olsa tam anlamıyla sorgulamalı.

Türkiye bu kanal gelirse bombalanır diyorum başkada bir şey demiyorum.:biggrin:

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
İnancım itibariyle ve hayata bakış açım nedeniyle fikirlerim pek uyuşmuyor fakat saygı duymak lazım diye düşünüyorum herkesin görüşü fikirleri yaşayış biçimi kendisine sonuçta :)

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ne saygı duyması olom maganda olun az kayıtsız kalmayın böyle şeylere gidin allahu akbar diyin vurun kanalı

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
küfür nasıl calışıyor nasılda ımkan buluyor bır tane saglam ehlı sunnet kanal acılmazken batıl cırıt atıyor

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Adamlar inanmadıklari şeyi nasıl anlatacak acaba :) yok diyecekler diğer 23 saat 59 dakika 59 ne diyecekler :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
açsınlar nasıl olsa televizyon izlemiyorum :)

Reaksiyon puanı
16,118
amerika bildiğiniz gibi değil aslında çok yobaz olabilirler açıldığı gibi kapanır katolikler izin vermez.

Reaksiyon puanı
10,325
artık kedicik yok. saplar var. arınç a küstü adnan hoca.

fazla sürmedi ama...
dayanamadı bizim mehdi hazretleri(!)
yeni bir kedicik bulmuş diyorlar, yabancı kökenliymiş...
mini eteğiyle karşısına oturtup, "maşaallah, maşaallah, inşaallah, inşaallah" seansları düzenliyormuş! :D
hatta haberlerden okuduğumuza göre kameramana niye zoomlamıyorsun diye fırça atıyormuş.
senin bahsettiğin "saplar" yine arka plana itilmişler anlayacağın. :D

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Amerika bu işler için sakat bir yer Avrupa gibi sanmayın.Ciddi sorun yaşayabilirler bizde de kanal binası basılırdı %100.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Kumandayı kenara koyalım. Bırakalım kanal kendiliğinden açılsın. :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Madem inanmıyorlar ne yapacaklar peki? A9'un kediciklerine karşılık aslancık mı koyacaklar kanala?:D

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
İzlemek lazım, ne anlatıyorlar acaba :) ateist de olsalar kapitalist bir kanal olur mu ki?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
amerikaymış allahtan korktum bi an için Türkiye Sandım valla o binayı yıkardı bizim türkler :)