Şimdi Aylan bebek Doğu Türkistan'da

Bu konuyu okuyanlar

TBM

Dekan
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
6,575
Reaksiyon puanı
349
Puanları
83
opt-0x0-bodrumda-cesedi-sahile-vuran-aylan-bebegin-yasanmamis-oykusu-nasil-olurdu-1521121206303-1AZOVC4E7SQSAW8LVEXC.jpg


Özgür Asya Radyosunun haberinde 15 Ağustos bir dinleyici tarafından aktarılan bilgiler kan dondurucu cinstendi.

Doğu Türkistan’ın Kaşgar vilayetine bağlı Merkit ilçesinden Anne Babası toplama kampına götürülen 10 yaşındaki bir çocuğun nehir kenarında cesedinin bulunduğu ifade ediliyor.

Bunun üzerine Radyo muhabirlerinin araştırmaları sonucu bölge polislerinin olaydan haberdar olduğu, ancak olayın gizli tutulması gerektiği emredildiğini belirterek detaylı bilgi vermekten kaçındığı yer alıyor.

Uzun bir uğraşlar sonucu kısmen bilgilere ulaşmayı başaran Muhabir, Şehit bebeğin Merkit ilçesi Şehitdöng köyüne bağlı 2. Kentten olduğunu ve Anne Babasının Nazi Toplama Kampına atılmasının ardından sahipsiz ortada kaldığını ve Şehit bebeğin cansız bedeninin Zerefşan nehri kenarındaki zungza bölgesinden bulunduğunu öğreniyor.

Zulme sessiz kaldığımız sürece daha çok bebek kaybederiz!

Gözlemciler önce cesedi Ege Denizi kıyılarına vuran 3 yaşındaki Suriyeli Aylan bebeğimizi kaybettik, şimdi ise Doğu Türkistanlı isimsiz bebeğimizi. Biz bu zalimlerin zulümlerine sessiz kaldığımız sürece daha çok bebek kaybederiz diye kaydetti.

opt-whatsapp-image-2018-08-20-at-19.45.38-2W8XMB7MFVAF9DB6OPVV.jpeg


ŞİMDİ AYLAN BEBEK DOĞU TÜRKİSTAN’DA
 
Üst