Silverlight 3'e Hazırlanın

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Microsoft'un Adobe Flash'a rakip olarak çıkardığı Silverlight platformu ne zaman 3. sürüme geçecek? Yeni sürümde bizi neler bekliyor?

Microsoft Silverlight 3'ün 10 Temmuz'da yayınlanacağı firma yetkilileri tarafından doğrulandı. 50'den fazla yeni özellik içerecek olan Silverlight 3, 3D desteği, GPU hızlandırma, H.264 video desteği ve tarayıcı dışı özellikler sunacak.
Video performansı ve görüntü kalitesinde önemli ölçüde artışın beklendiği Silverlight 3, tarayıcı dışı çalışma özelliği sayesinde sadece Adobe Flash değil, AIR'e de rakip olacak gibi görünüyor. Ayrıca Microsoft Expression Studio 3 tasarım aracını da 10 Temmuz'da yayınlayacak.
silverlight3-inv1243671913.jpg
:: Silverlight'ı başarılı buluyor musunuz?

Bilgi İçin : Microsoft Silverlight
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Valla trt kullanıyor açıkçası bence orda gayet başarılı özellikle mause la üzerine geldiğinizde kanaldan canlı yayını görebilmeniz daha önce flashta rastlamadığım bi özellikti
3. versiyonla adobeyi zorlar bence.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
hadi bakalım hayırlısı. kapışsınlar yaw iyidir :D gelişmelerden biz faydalanıyoz :D

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Flash'tan daha kapsamlı olduğu kesin. Flash kadar yaygın olduğunda ortada Flash falan kalmaz.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Silverlight boşuna flash player kralımıza :D

VisuaL.NET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla trt kullanıyor açıkçası bence orda gayet başarılı özellikle mause la üzerine geldiğinizde kanaldan canlı yayını görebilmeniz daha önce flashta rastlamadığım bi özellikti
3. versiyonla adobeyi zorlar bence.

görsel olarak çok güzel fakat ben bir türlü www.trt.com.tr den canlı yayına bakamadım. Çok fazla yoğunluk mu var acaba. siz izlerken kesikli mi izliyorsunuz buffer durumu nasıl.

hybris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Internet Explorer ile birlikte dahi gelmezken silverlight kullanımının yaygınlaşması mümkün görünmüyor. Hatırlıyorumda zamanında .net 'i bile işletim sistemine eklemeden satıyordu işletim sistemlerini. Bu nasıl bir hatadır anlamadım? Silverlight ekli olarak gelemiyor mu acaba? Yoksa adobe haksız rekabet olduğunu iddia ederek microsoft a karşı dava falan mı kazandı? (Bildiğiniz gibi Google Desktop Vistada ki arama çubuğu olayına dava açmıştı)

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Valla kaç aydır adobe flash player 11in yanında silvergliht 2.0 kullanıyorum ikisi de iyi güzel silverlight kenarda duruyor adobeyide çoğu oyun adobe olmayınca adobe flash indir falan diyor diye tutuyorum pcmde yoksa tabikide silverlight. 3.sürüm çıkınca indiririz.

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Internet Explorer ile birlikte dahi gelmezken silverlight kullanımının yaygınlaşması mümkün görünmüyor. Hatırlıyorumda zamanında .net 'i bile işletim sistemine eklemeden satıyordu işletim sistemlerini. Bu nasıl bir hatadır anlamadım? Silverlight ekli olarak gelemiyor mu acaba? Yoksa adobe haksız rekabet olduğunu iddia ederek microsoft a karşı dava falan mı kazandı? (Bildiğiniz gibi Google Desktop Vistada ki arama çubuğu olayına dava açmıştı)

microsoft o tür şeyleri haksız rekabet dolayısıyla eklemiyor eklese anında avrupa rekabet komisyonu yine bir sürü olay çıkarcak.

neyseki .net 2.0'ı vistaya eklediler. silverlight'ıda otomatik güncellemelerle filan dağıtıyorlar yanılmıyorsam.

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bencede silverlight i , eklerse haksiz rakebet olur.

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
silverlight gayet başarılı gelecek ürünlerinde daha avantajlı şeyler bekliyoruz