Silinemeyen dosya

Bu konuyu okuyanlar

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Bilgisayarımda 40 GB'lık bir dosya var ancak bu dosyayı silemiyorum. Eraser'ı denedim ancak o da kaldıramadı.

3131.png

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
"Bilgisayarınızda WinRAR adlı yazılım var ise bu yazılım aracılığıyla söz konusu olan klasörü silebilirsiniz.

1- Klasöre sağ tıklayıp WinRAR başlığına gelerek, ''Arşive ekle...'' seçeneğini seçiniz.

2- Açılan pencerede, Genel kategorisinde bulunan Arşivleme seçenekleri kısmında ''Arşivledikten sonra dosyaları sil'' seçeneğini işaretleyiniz.

3- Tamam'ı tıklatarak arşivin oluşmasını bekleyiniz. Bu işlemden sonra söz konusu olan klasör arşivlenecek ve silinecektir. Oluşturulan arşivi de silebilirsiniz."

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
"Bilgisayarınızda WinRAR adlı yazılım var ise bu yazılım aracılığıyla söz konusu olan klasörü silebilirsiniz.

1- Klasöre sağ tıklayıp WinRAR başlığına gelerek, ''Arşive ekle...'' seçeneğini seçiniz.

2- Açılan pencerede, Genel kategorisinde bulunan Arşivleme seçenekleri kısmında ''Arşivledikten sonra dosyaları sil'' seçeneğini işaretleyiniz.

3- Tamam'ı tıklatarak arşivin oluşmasını bekleyiniz. Bu işlemden sonra söz konusu olan klasör arşivlenecek ve silinecektir. Oluşturulan arşivi de silebilirsiniz."

Olmadı. Arşive eklerken dosya bozuk hatası alıyorum ve arşive eklememe izin vermiyor.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Hatayı düzeltmeden dosyayı silebileceğinizi sanmıyorum. :)

Linkteki verilen öneriler çok yüzeysel. Bilgisayarı yeniden başlat, Windows'u güncelle vs. Bunlar benim için çözümden ziyade günlük bilgisayar kullanımımda zaten yaptığım şeyler. Teşekkürler yardım için.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
silmek istediğin klasörün içine gir,kısım kısım sil,içlerinde silinmesi engellenen dosya olabilir,bunu tespit edebilirsin,yoksa hepsini silersen,klasörden çık,@Sibraius yazmış olduğu
winrar yöntemini kullan.
Bazen klasör içindeki bazı dosyalar toplu silinmeyi engellediği için,kısım kısım silinmesi gerekir.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
silmek istediğin klasörün içine gir,kısım kısım sil,içlerinde silinmesi engellenen dosya olabilir,bunu tespit edebilirsin,yoksa hepsini silersen,klasörden çık,@Sibraius yazmış olduğu
winrar yöntemini kullan.
Bazen klasör içindeki bazı dosyalar toplu silinmeyi engellediği için,kısım kısım silinmesi gerekir.

Hata vermiş ondada. :(

Olmadı. Arşive eklerken dosya bozuk hatası alıyorum ve arşive eklememe izin vermiyor.

interbilgi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, yukarıda belirtilen web sitemizde ki adımları yapmadan sonuca ulaşmanız çok güç. Bunları tek tek deneyebilirsiniz tabi yeniden başlatma önerisini geçin (Bazen en etkili yöntem bu olabiliyor tabii) Windows'u güncellemeyi deneyin. Veya bahsi geçen dosya ya da uygulama ne ise tekrar yüklemeyi deneyin. Bir diğer yöntem bios 'dan raid i etkinleştirip devre dışı bırakmak da var ama bu özellik var mı yok mu sizde bilemiyorum.

Sorunu çözdüğünüzde bizi de bilgilendirirseniz tekrar aynı sorunu yaşayanlar için bir çözüm olmuş olur.

Mutlu günler.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
bu hata geniş kapsamlı,yabancı sitelerde anlatılanlara bakın isterseniz.
link 1
link 2
bu ikisi de o sayfaların Türkçe pdfsi

Ekli dosyalar

• Windows 10'da 0x80070570 hatası nasıl düzeltilir [EN İYİ ÇÖZÜMLER].pdf
    502.7 KB · Görüntüleme: 174
  • Windows Hata Kodu 0x80070570 nasıl düzeltilir - Adım adım kılavuz.pdf
    800.6 KB · Görüntüleme: 173

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283