silinebilir alan temizleme

Bu konuyu okuyanlar

ykaan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar macbook umda disk izlencesine girdiğimde 2 gb silinebilir alan yazıyor bu alanı nasıl temizlerim ?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Muhtemelen iCloud'a yüklediğiniz dosyalardır. İhtiyacınız olabilir diye diskinizde de birer kopyaları duruyordur. Disk alanına ihtiyacınız olunca Macos o alanı kendisi temizler.

ykaan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Muhtemelen iCloud'a yüklediğiniz dosyalardır. İhtiyacınız olabilir diye diskinizde de birer kopyaları duruyordur. Disk alanına ihtiyacınız olunca Macos o alanı kendisi temizler.
İcloud dosyaları diğerde değil mi zaten ek olarak neden bir kopya alıyor ?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Yakın zamanda kullandığınız dosyalar olabilir. Siz diskinizdeki kopya üzerinde çalışırsınız. iCloud onu arka planda yedekler. Böylece internet bağlantınız yavaşsa veya yoksa çalışmaya devam edebilirsiniz.

ykaan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Yakın zamanda kullandığınız dosyalar olabilir. Siz diskinizdeki kopya üzerinde çalışırsınız. iCloud onu arka planda yedekler. Böylece internet bağlantınız yavaşsa veya yoksa çalışmaya devam edebilirsiniz.
peki ne zaman nasıl silinir ? ek olarak clean mymac veya benzer programlar önerirmi siniz ? herhangi bir yazılımsal kaybım ya da veri kaybım olur mu ?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
iCloud'un bunu nasıl yaptığını bilmiyorum. Bazı yazılımların bu temizliği yaptığını okudum. Ancak kendim hiç kullanmadım. Onun için size önerebileceğim program yok.