Bu konuyu okuyanlar

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
SAW

owortkxl1y7f93ldvjdg.jpg

• Yanıyor!
Reactions: Rei

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet bugün dünya sineması üzerine güzel bir sohbet edelim yazdıklarım tamamen kendi fikir ve düşüncemdir evet dünya sinemasının ana vatanı Amerikadır zaten Abd nin dünyaya tek katkısı sinemadır sinema dışında kan ve sömürge devletidir keşke sinemaya yaptıkları katkıyı insanlığada yapmış olsalardı evet abd sineması dünyaya hangi film ve dizileri kazandırdı yani hangilerini tavsiye ederim

1-cesur yürek 2-gladyatör 3-son samuray 4-schindlerin listesi 5-er ryn 6-breaking bad 7-prison break
8-oz 9-kuzuların sessizliği 10-esaretin bedeli tabi daha sayamadığım 100 200 tane daha film vardır elbette

Dünyanın 2. En büyük sinema enstitüsü bollywoodd yer alıyor keşke isim çakma değilde daha özgün olsaymış bu sinema islam dünyasını temsil eder amir khan Shakrukh khan gibi Büyük sinemacılar çıkmıştır içlerinden evet hint filmlerinde ilk 10 şöyledir

1-amir khan ve Shakrukh filmleri
2-drishyam 3-padman 4-bajrangi
5-sultan 6-black 7-baahubali 8-benim adım khan 9-3 aptal
10-dangal

Bana göre dünyanın 3. En büyük sineması güney koredir yani kardeş ülke sinemasıdır onlar türk dostu bir ülke olduğu için onlara aşığım kendileri keşke biz kazanmayalım onlar kazansın dediğim bir ülke olup aynı zamanda teknoloji devidir lg samsung gibi binlerce marka ile teknoloji devidirler eve bu güzel ve takdir edilesi gardaş toprağımın insanlarının hangi filmlerini tavsiye ederim öncelikle tabiki min sik choi
Yani old boy un sapık ve sadis babasının tüm filmleri güzel olur

1-merhamet yok 2-şeytanı gördüm
3-sözün değeri 4-a taxi driver
5-kardeşler savaşı 6-sessizlik
7-benim yolum 8-admiral
9-avukat 10-yeni dünya

Gelelim bizim türk sinemasına ne yazıkki tv sinemayı yok etti ve film ile dizilere kadar emek yada para harcanmıyor ama türkiyede film yada dizi yapacak bütçe yok sözüne inanmak istemiyorum türkiye emek verirse eğer kendi uçağını bile yapabilir ve dileğim şudur ki savunmada bu kadar ilerleyen bir ülke gün gelir sinemada da ilerler gelelim bizim sanatçılara benim için şu isimler çok önemlidir şener şen kadir inanır kemal sunal türkan şoray kenan imirzalıoğlu çetin tekindor şimdi başlayalım film ve dizileri sıralamaya

1-ezel 2-şahsiyet 3-kemal sunal öğretmen 4-karadayı 5-züğürt ağa
6-eşkıya 7-propaganda 8-tatar ramazan 9-ekmek teknesi 10-köprü

Ve daha saymak istesem 20-30 tane daha

Evet iran sinemasındanda güzel filmler çıksada geri planda kalıyor bizde 4 5 tane ekleyelim

1-hz ömer dizisi 2- cennetin çoçukları

Peki bir hesaplayalım bakalım bugüne kadar kaç film seyretmişim heralde günde 2 film seyretmiş olsam en az 2 bin diye tahmin ediyorum yukarıdakilerden farklı olarak şu 10 filmide ekleyelim o zaman

1-yüzüklerin efendisi ve hobbit
2-game of thrones 3-çağrı ve ömer muhtar 4-kızıl uçurum 5-metal simyacı 6- baba ve yaralı yüz 7-kabadayı 8-maske 9-naim müslüm ayla 10- hücre 7 - 7.koğuş

Evet listeye baksam en az 100 tane daha yazarım ama aklıma gelen ilk filmler bunlar peki siz dünya sineması hakkında ne düşünüyorsunuz en etkilendiğimiz film dizi ve oyuncular kim film izleme rekoru kimde hadi bakalım klavye başına herkes en sevdiği film oyuncu dizinin ismini ve film sayısını yazsın bakalım çok yazdım gene vayyy beee gene milletin kafasını şişirdikkk okuyan herkesin emeğine sağlık teşekkürler saygılar

tuebaktar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle tavsiye ederim.

Dram izlemek isteyenler için Intouchables.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Esaretin bedeli

Ne bileyim dostlar, bu denli etkileyici bir film deneyimi yaşamayalı uzun süre olmuş ve özlemişim bu duyguyu. Filmi izlediğim için etkisi altında yazıyorum ve filme notumu veriyorum 10/10

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Tomris Bence film çok güzel bir film türk filmlerini abd filmleri ile karşılamayın öncelikle abd filmi 100 milyon dolar bütçe ile açılış yapar ancak türk filmlerinde yüksek bütçe göremezsin evet sinemanın ana vatanı abd dir zaten tek iyi şeyleri budur gelelim filmin artılarına film türk tarihini anlatır türk dünyası çekmiştir içimizden biridir gerçeğe bağlı kalınmıştır savaş sahneleri güzeldir ama daha çok olabilirdi evet ben beğendim ve tavsiye ederim

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
395
"Im Legend" yeni izleme fırsatım oldu mükemmeldi?

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Sinema nedir sorusu sinema duyguların anlatımıdır 70 yıl öncesinin bir filmi size bugün bir hikaye anlatmayı başarırsa biz buna klasik deriz seven samurai ise 1954 yılında çekilmiş olup eskimez antika yıllanmış bir filmdir vayyy kiii ne vayyy 70 yıllık bir klasikkk

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
İzlerken sıkılmayacağım ve eğlenceli film önerisi yapar mısınız? Çoğunlukla sevdiğim tarzlar; Fantastik, Macera, Bilim Kurgu, Aksiyon ve Tarih tarzındaki filmler. Bu tarzlarda beğendiğiniz ve hep tekrar izlediğiniz iyi filmleri önerin. Dram veya Korku tarzını hiç sevmiyorum. İzlerken sıkılmak istemiyorum.
Benim izlediğim ve beğendiğim filmler ve film serileri var.
Matrix, Yarının Sınırında, Yıldızlararası, Geleceğe Dönüş, Yıldız Geçidi, Fantastik Canavarlar, Harry Potter, Karayip Korsanları, Dunkirk ve son olarak Savaş Vadisi

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Teşekkürler öneriler için herkese. ? Başka iyi ve çok beğendiğiniz film önerisi veya önerileri yapacak var mı? Bekliyorum.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
İzlerken sıkılmayacağım ve eğlenceli film önerisi yapar mısınız? Çoğunlukla sevdiğim tarzlar; Fantastik, Macera, Bilim Kurgu, Aksiyon ve Tarih tarzındaki filmler. Bu tarzlarda beğendiğiniz ve hep tekrar izlediğiniz iyi filmleri önerin. Dram veya Korku tarzını hiç sevmiyorum. İzlerken sıkılmak istemiyorum.
Benim izlediğim ve beğendiğim filmler ve film serileri var.
Matrix, Yarının Sınırında, Yıldızlararası, Geleceğe Dönüş, Yıldız Geçidi, Fantastik Canavarlar, Harry Potter, Karayip Korsanları, Dunkirk ve son olarak Savaş Vadisi
Venom
Avengers serisi
Kaptan marvel
Spiderman filmleri
Kara panter
Kaptan amerika filmleri
Black widow
Ve benim cok hosuma giden sana kitaplarini da okumani tavsiye ettigim aclik oyunlari

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Tamam bakarım. Marvel filmlerinin baya beğeneni ve seveni var. Başlarız bir seriden artık.
Açlık oyunlarına da bakacağım.

doganeren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
pathfinder tarih macera, ölümcül labirent korku bunu az önce ixzkedim 10 puanlık bir film kaçırmayın derim.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
Dünyanın Merkezine Yolculuk. Küçükken seve seve izlerdim.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
Kitabının okunmasından yanayım ama Labirent serisini izleyebilirsiniz. Kitabı güzeldi filmi de güzeldir herhalde.

ilkerdkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
MARVEL Filmleri
Spider-man İnto the spider verse(animasyon sevmezdim ama bu film gerçekten iyiydi)

doganeren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
dün gece ölümcül labirenti izledim 2019 yapımı gerilim dolu tavsiye ederim.