Bu konuyu okuyanlar

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Merhabalar,
Arkadaşlar son iki haftadır internetimde sık sık kopmalar meydana gelmektedir. Servis sağlayıcısını aradım ve eve kadar olan hattı taradılar, kablo bağlantısı olan yere bile boncuk taktılar hala düzelmedi. Az önce gelen görevli modemin arızalı olduğunu stabil hattı bozduğunu söyledi. Ben modemi iki hafta önce aldım Keenetıc Hopper DSL ama modemin bozuk olduğunu düşünmüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bana yardım eder misiniz?

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Kablo ile bağlantı sağlayıp dene kopma olmazsa hatta bir sıkıntı yok demektir. Hat problemi varsa telefon bağlı ise telefonda da kopma olması lazım.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Kablo ile bağlantı sağlayıp dene kopma olmazsa hatta bir sıkıntı yok demektir. Hat problemi varsa telefon bağlı ise telefonda da kopma olması lazım.
Merhabalar ustam, bahsettiğiniz gibi şu an kablo ile bağlanmaktayım ve hatım da telefon yok yukarıda da bahsettiğim gibi ekiler eve gelip ellerinde ki bir cihaz ile hatta bir sıkıntı olmadığını söylediler. Fakat ben modem mi daha yeni aldım her hangi bir arıza olacağını sanmıyorum. Yeni aldığım modemin arızalı olduğunu nasıl anlarım?

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Telefon ile bağlan yazınca yanlış anlaşıldı sanırım cep telefonu ile de kablosuz bağlan demek istemiştim. Mümkünse dizüstü bilgisayar varsa onunlada yine kablosuz bağlantı sağla. Eğer kablosuz bağlantıların da kopma oluyorsa modem üzerinden bağlantı kanalını değiştir. Kablo bağlantısı ile sıkıntı yaşamıyorsan zaten hattında bir sıkıntı yok. Ancak kablosuz bağlantıda modem de bir sıkıntı var demektir.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Telefon ile bağlan yazınca yanlış anlaşıldı sanırım cep telefonu ile de kablosuz bağlan demek istemiştim. Mümkünse dizüstü bilgisayar varsa onunlada yine kablosuz bağlantı sağla. Eğer kablosuz bağlantıların da kopma oluyorsa modem üzerinden bağlantı kanalını değiştir. Kablo bağlantısı ile sıkıntı yaşamıyorsan zaten hattında bir sıkıntı yok. Ancak kablosuz bağlantıda modem de bir sıkıntı var demektir.
Hocam bahsetiğin gibi bir konu değil internet gidip geliyor

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Modemden de olabilir dedikleri gibi. Bir başkasını dene bence. Kabloyu taradılar ve problem yoksa bence onların tavsiye ettiği bir modemle de dene. Modem burada esas problem mi ben de emin değilim.

Son mesajlar