Sığınmacılar kalsın mı gönderilsin mi anketi

Kalsınlar mı gönderilsinler mi?

• kalsınlar

Kullanılan: 1 3.2%
  • gönderilsinler

Kullanılan: 29 93.5%
  • kararsız

Kullanılan: 1 3.2%

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
2023 yılındaki seçim kampanyasının muhtemelen ana konusu olan konu bu. Sizin görüşünüz nedir?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Gönderilmesi taraftarıyım...

Ama gönderebilecek bir siyaset şuan dünyada yok. 3 ay içinde gidecekler 1 yıl sonra 1 tane bile Suriyeli kalmayacak vatandaşlık alanları vatandaşlıktan atacaz flan gerçekçi söylemler değil.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Gönderilmeleri lazım zaten hocam durum ortada analarımız bacılarımız taciz ediliyor 1 saniyede. :D

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Yeniden yapılacak harekâtla bütün kuzey Suriye'ye Türk bayrağımızı dikip, petrol kuyularını vs. sahiplenmeliyiz. O bölgeye de Suriyelileri ve diğer Asya göçmenlerini paralı asker olarak yerleştirip güvenli tampon bölge oluşturmalıyız. Ayrıca gitmişken Hatay Lübnan arasındaki sahil bölgesini de bu sınıra dahil edip, Akdenizdeki hakimiyetimizi güçlendirmeliyiz.
Ukraynalılar çok durmaz zaten.
Yalnız bunlara muhalefet izin vermez. Çünkü şuan sadece müslüman sığınmacılar üzerinden siyaset yapıyorlar. Onlar giderse dımdızlak ortada kalırlar.
Afrikalıları da Yunan sınırına bırakalım.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Bizim kimsenin topragında gözümüz yok çok şükür bu nasıl saçma bir düşünce yapısıdır ya sabır ayrılıyımda görmeyim şu adamın yazdıklarını.

Türk askeri Türk halkı kadar merhametlisini arabistanda bile bulamassın
Biz sahiplenmezsek pkk/ypg ya verirler kukla devletçik oluşur yanıbaşımızda. Hatta sınırı biraz daha sündürüp Kuzey Irak'ı da dahil etmeliyiz.. Bak Rusya uyumuyor, eski topraklarını bir bir topluyor.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Sen akıl verene kadar gitte ülken için savaş suriye de savaşta pek kalmadı seni tutan birşey yok daha iyi bir yaşamsa bak herkes istiyor türk halkı zor durumda ekonomi bitti gitmeniz lazım artık.

Bizim askerlerimiz suriyeden cıkıp kendi sınırlarımıza gelsin mayınlarımızı döşeyelim vur emri verilsin ne terörist kalır ne toprak bölmeye çalışanlar.

Siyasette terör örgütlerini koruyanlar var onlar yüzünden bitmiyor çünkü bitmesini istemiyorlar herkes cıkar peşinde senin gibi elbet bu günlerde bitecek.

Bizim kimsenin Topragında gözümüz yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En son akıl alacagım kiside savaştan kaçmış bir suriyelidir.
Din ile yıllardır bu halkın beynini yıkıyorlar zaten yavaş yavaş onlarda uyanıyor.
Ben kendi ülkemdeyim zaten Yorgo. Sen başka yerde ajanlık yap artık komşi, yeter misafirlik.. Baklavamıza da sahip çıkarsın şimdi sen :)
Operasyondan önce günlük füze düşüyordu topraklarımıza, ne çabuk unuttun? Bu mu plan?? *ssursa gazı bizi zehirliyordu..

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Benim 7 sülalem Türkdür sen ne anlatıyon komik mi.

Ben Türk oglu Türk üm benim başka Vatanım yok Vatan dediyinde Şurda savaş çıktı kaçayım Dur burdada savaş çıktı kaçayım demeye benzemez.

Seni sevmeme sebebim belli dış görünüşünden deyil Dinin den deyil.

Bizim dedelerimiz de kaçsaydı savaş çıktıgında bu böyle birşey deyil anlamanı beklemiyorum zaten bunu anlayabilmen için damarlarındaki kanın asil kan olması gerekiyor Kendini gerektiginde feda edebilmelisin ama bu sende zaten yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu sana akp liler söylüyor deyilmi türkler mogol steplerinden ordan burdan geldi diye ama sana hangi yıllarda nasıl geldiklerinide söylemiyorlar.

Biz bu topraklara fetihlerle kan ile geldik canlar feda ederek geldik binlerce yıl önce.

suriyeliler gibi savaştan kaçıpta gelmedik.
????????????
Ya bırak, zulüm 1453'te başladı diye duvara yazanlar, bayrak yakanlar, gelmiş burada bayrak koyuyor mesaja.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Artık sinirlerim seni kaldırmıyor görmek istemiyorum tez zamanda gidersin inşallah.
Sen böyle düşmanlık yapıyorsun ama ben seni atalarımızdan Alparslan'ın senin atalarından Romen Diyojen'i affettiği gibi affettim şimdiden. Çünkü asil kanımız bunu gerektirir.

smith.d

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Kişiden kişiye göre kararım değişir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,867
Geri göndermenin bi yararı olmaz.Yunanıstana gönderin daha iyi olur. Onlarda hayır demez hani.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Geri göndermenin bi yararı olmaz.Yunanıstana gönderin daha iyi olur. Onlarda hayır demez hani.
Adamlar bizden botla kaçıyor,biz yarı yolda geri getiriyoruz.Adamlar zaten bizden kaçmış,niye geri getiriyoruz? Madem beğenmedi burayı?

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
K
2023 yılındaki seçim kampanyasının muhtemelen ana konusu olan konu bu. Sizin görüşünüz nedir?
Türk olmak isteyene kapımız her zaman açıktır ama bizim kültürümüzü beğenmeyen ve yargılayan kültürümüzü bozan dingilleri göndermeliyiz.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Devletin vicdanı olmaz, devletin kestiği parmak acımaz diyenler mağdur Suriyeli kardeşlerimiz edebiyatı yapmaya devam edebilir ama ben gönderilmeleri taraftarıyım.

Sınır güvenliği gibi şeyler artık bahane geliyor. Sınır güvenliği ya siyasetle ya askeri operasyonla sağlanır. Sığınmacı alıp 11 12 sene ülkende tutarak değil..

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Devletin vicdanı olmaz, devletin kestiği parmak acımaz diyenler mağdur Suriyeli kardeşlerimiz edebiyatı yapmaya devam edebilir ama ben gönderilmeleri taraftarıyım.

Sınır güvenliği gibi şeyler artık bahane geliyor. Sınır güvenliği ya siyasetle ya askeri operasyonla sağlanır. Sığınmacı alıp 11 12 sene ülkende tutarak değil..
Buyrun hocam.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,867
Yazık günah. Ağır konuşsam devlet bana ceza keser.. O bayrağa yaptığını kendisine yaparlar umarım.
Aslında onlar ülkeye alındığı zaman herkes devletin bu kararını protesto etmeliydi. Çalışmayarak vs vs.

Şimdi tüm halk olarak protesto edeyim derseniz savaş başlatırsınız gibi.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Aslında onlar ülkeye alındığı zaman herkes devletin bu kararını protesto etmeliydi. Çalışmayarak vs vs.

Şimdi tüm halk olarak protesto edeyim derseniz savaş başlatırsınız gibi.
Dini öne sürerek iş yaptıklarından çoğunluk ses çıkaramadı ki. Kamplarda bakacağız gibi söylemlerle zararsız gösterdiler..

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
O bayrağa yaptığını kendisine yaparlar umarım.
Malum kişi ülkenin başındayken kendisinde (Sığınmacının) dokunulmazlık gibi bir şey var herhangi bir olumsuz olası bir durumun başına geleceğini şimdilik düşünmüyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: bud