Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Yeni Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Guru
Emektar
Katılım
6 Ağu 2008
Mesajlar
20,609
Reaksiyon puanı
487
Puanları
83
Elektronik sigara, tütün sigarasının verdiği hissi vermesi için üretilir. Temel olarak atomizer ve batarya sisteminden oluşur. Nefes çekme sırasında hava ile temas eden likit yanarak tütün sigarasındakine benzer bir duman oluşturur.
50476.jpg


Elektronik sigara, tütün sigarasının verdiği hissi vermesi için üretilir. Temel olarak atomizer ve batarya sisteminden oluşur. Nefes çekme sırasında hava ile temas eden likit yanarak tütün sigarasındakine benzer bir duman oluşturur. Fakat bu duman değil buhardır.

Nasıl kullanılır

Batarya elektronik sigaraya enerjiyi veren ilk unsurdur. Elektronik sigara seçerken iki unsura dikkat etmeniz gerekir. Bunlar batarya gücü ve batarya otonomisidir. Cihaz ateşleme kısmına basılarak devreye sokulur. Ateşleme kısmına basılır ve likit telleri ısınarak likit haznesinde bulunan sıvı buharlaşır. Cihazdan alınan bir çekiş sayesinde buharlaşan bu sıvı dışarıya verilir. Elektronik sigara kullanırken yumuşak ve uzun çekişler yapmanız gerekir. Çekişlerinizi hep aynı seviyede tutmanız önerilir. Coinler 15 güne bir değiştirilmelidir. Bakımını ve kullanımı dikkatli yapmanız gerekmektedir.

Neden elektronik sigara

Tütün bağımlılığından kurtulmak isteyen her insan elektronik sigaraya başvurur. Elektronik sigara kullananların %49’u elektronik sigara kullanımından sonra sigarayı azalttığını ya da tamamen bıraktıklarını belirtmişlerdir. Nikotin seviyesi zamanla azaltılarak sigaradan uzaklaşılır. Elektronik sigara kullanımdaki diğer bir sebep ise tütün ve sigaralarda gün geçtikçe bir artış yaşanmasıdır.

Elektronik sigara tütün sigarasının kullanımı azaltır mı

Yapılan birçok araştırma elektronik sigaranın tütün sigarasına oranla daha az zararlı olduğunu söylüyor. Elektronik sigarada yanma olayı olmadığı için içindeki maddelerin yanarak daha da zararlı bir hale gelmesi önleniyor. Uzmanlara göre elektronik sigara tütün sigarasına oranla %95 daha az zararlı. Elektronik sigara kullanmaya başlayanların %49’u ya sigarayı azalttıklarını ya da tamamen bıraktıklarını söylüyor.

Elektronik sigara tütün sigarasından daha mı pahalı

Bu soru elektronik sigarayı ne sıklıkla kullandığınıza göre değişir. Elektronik sigara aldıktan sonra kullanacağınız likitleri ve coinleri iyi hesaplamanız gerekir. Kullandığınız likit ve coin miktarı elektronik sigarayı ne sıklıkla kullanacağınızla alakalı bir durumdur. Eğer likit kullanımınız günde 10 mL geçiyorsa bazı gerekli bilgileri öğrendikten sonra likidinizi evde üretebilirsiniz. Bu satın alınmaya göre çok daha ekonomik olacaktır. Ama hiç bu işlere girmek istemiyorsanız hem kaliteli hem de uygun fiyatlı likitlere kolayca ulaşabilirsiniz.

ntvmsbc
 

nihatkaraca

Öğrenci
Katılım
30 Eki 2017
Mesajlar
2
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
36
valla arkadaşlar ben Smok Qbox bu minnoş cihazla bıraktım. Harika bir şey sigarasız yaşamak buhar varken duman solumanın ne kadar aptalca olduğunu öğrendim. şimdi de indirim var bu cihazda kaçırılacak fırsat değil ;)
 
Üst