Sigara ve vücuda etkileri

Bu konuyu okuyanlar

Furkangenc98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar bir sigara içtiğimiz zaman vücutta neler salgılanıyor beynimizde veya dolaşım sistemimizde neler gerçekleşiyor endorfin seratonin gibi şeylerden bahsediyorum mesela bu konuda bilgisi olan veya beni bir bilimsel makaleye yönlendirebilecek birisi var mı acaba çok teşekkürler :)

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
Merhabalar bir sigara içtiğimiz zaman vücutta neler salgılanıyor beynimizde veya dolaşım sistemimizde neler gerçekleşiyor endorfin seratonin gibi şeylerden bahsediyorum mesela bu konuda bilgisi olan veya beni bir bilimsel makaleye yönlendirebilecek birisi var mı acaba çok teşekkürler :)
benim sigara hakkında bildiğim bu zararları dışında tek şey tat alma duyusu sigara yemeklerin tadını daha da kötüleştirir 2 gün boyunca bırakırsan sigarayı yemeklerden daha çok zevk alırsın

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Akademik makale tarzı bir şey arıyorsanız şuralardan arama yapabilirsiniz:

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Google da bu konu hakkında yüzlerce yazı var.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Eskiden ne güzel 3-5 arkadaş toplanıp kütüphaneye gider araştırırdık konuları şimdi elimizin altındaki şıp diye buluyor.
Ne arkadaşlık kalıyor baki nede konular. ) =
Kendim 30 sene boyunca içtim, yazık etmişim hem çevremdekilere hem kendime ilk aldığım paket camel dı kadiköy de yaktım bir tane ulan ilk içmişim kafamı bir güzel yaptı dedim bu iyi bir şey 30 sene aptallığıma doyamadım.
Daha sonra yani 4 ay önce bıraktım ilk başta yemeğe verdim 117 kilo oldum, şimdi tekrardan 100 kiloya geldim daha da vericem, toplu taşıma araçlarına sigara içip binen birileri yanıma geldiğinde hemen oradan kalkıyorum çünkü bildiğin yanık nemli odun kokusu gibi kokuyor. Burnum her kokuyu almaya başladı, yemeklerde ilk 1 hafta içinde belli ediyor zaten.

Son düzenleme: