Şifreli bilgisayara Şifresiz Gir

Bu konuyu okuyanlar

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
"Açmak için şifre yazmamız gereken yere tıklayın ve hiç birşey yazmayın."

Sonra Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basın ve biraz bekleyin karşınıza bi pencere çıkacakdır oraya "administrator" tırnaklar olmadan yazın; şifre yerini boş bırakın ve artık PC sizindir. O sizin pc yi açtığınızı anlayamaz ve onun bütün belgelerine ve dosyalarına ulaşırsın ama pc de administrator şifresi yoksa bu dediğim olur ( %90 ında da yoktur zaten )

Not:
ctrl+alt+delete tuşuna basıp karşınıza dediğim pencere çıkmazsa pc ye reset atıp tekrar deneyin o zaman kesin çıkacaktır.

Administrator hesabına şifre konmuşsa, bu yöntem işe yaramaz.

Aman

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu güvenli kipte açmak mı oluyor ? F8 tuşu da bunu sağlıyor galiba. :roll:

ttraks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler şifre unutma durumlarında çok fayda sağlar...

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bence cok faydali bir bilgi..
Tesekkurler.

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
teşekkürler çok faydalı olacak bi paylaşım.

hyasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EN KOLAY YON ERD COMMANDERLA KIRMAK :)

TONCE NOT: Mesajın bütün harfleri büyük olmamalı. Forum kuralları için buraya tıklamanız yeterli.

byjackep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çok saol ya ben deböle bişi arıyordum...İng hocasının Pcsinden vize sorulrını çalaktım :D :D :} ^^ teşekkütrler

byjackep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar şeyi soracktım mesela buradn ben girdim bilgisayara sonra kullanıcı hesabından şifreyi iptal ettim tekarar o şifreyi bulup windowsa aynı şifreyi koyabilirmiyim...tabi şifreyi nasıl bulabilirim :D

FEDERAL60

Asistan
Reaksiyon puanı
0
genellikli kimse administrator kullanıcısına şifre koymaz ama işi bilen şifre koyar bu her zaman geçerli olmayabilir

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bilgisayarım üzerinde sağ klik yapıp Yönet seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Burda Yerel Kullanıcılar ve Gruplar Seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza Users seçeneği çıkıyor, bunada tıklıyoruz. Görünüm aşağıdaki gibi oluyor.

Sonra Administrator kullanıcısının üzerine gelip sağ klik yapıp Parola Belirle seçeneğini tıklıyoruz. Karşımıza bir soru penceresi çıkıyor biz burda da evet seçeneğini tıklayıp şifre vereceğimiz ekrana geliyoruz.

Şifreyi iki kere yazdıktan sonra Tamam butonuna basıp pencereyi kapatıyoruz. İşte bu kadar. ;)

Arbalot

Asistan
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Aman dedi ki:
Bu güvenli kipte açmak mı oluyor ? F8 tuşu da bunu sağlıyor galiba. :roll:

hayır bu güvenli modda açmak olmuyor
bu windows u administrator yani en yetki hesapla açmak oluyor
güvenli kipe giridiğinde eğer bilgisayarında 1 den fazla kullanıcı var ise onlar administrator ile o sergilenir yanlız windowsun normal açılışında bu devre dışı bırakılmıştır ve windows açıldıktan sonra administratorle mi açacaksınız yoksa başka kullanıcı ile mi açacaksınız diye sormaz...
ayrıca güvenli kipte başlangıç öğleri yüklenmez ve bir takım hizmetler devre dışıdır...

bir kullanıcının şifresini unuttugunuzda administrator ile girip onu değiştirebilirsiniz
veya tüm kullanıcıları silip sadece administratoru kullanabilirsiniz :)

KaSvA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizleri bilgilendirdigin için teşekkür ederim

lem_cim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Administrator yazarak rahatlıkla açabilirsiniz tabi kullanıcı şifre koymadıysa... herneyse şifre warsa sorun değil kırması çok basit sadece ERD Commander 2005 programını bulup bilgisayarınızı yeniden başlatın cd den boot edin we açılan menüden Start daha sonra Look gibi anahtar simgesi çıkan bi işaret war anlarsınız zaten tıklayın we kullanıcı isimlerinden şifresini değiştirmek istediğiniz useri seçin we yeni password yazın pc artık sizindir:D

maystro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lem_cim dedi ki:
Evet Administrator yazarak rahatlıkla açabilirsiniz tabi kullanıcı şifre koymadıysa... herneyse şifre warsa sorun değil kırması çok basit sadece ERD Commander 2005 programını bulup bilgisayarınızı yeniden başlatın cd den boot edin we açılan menüden Start daha sonra Look gibi anahtar simgesi çıkan bi işaret war anlarsınız zaten tıklayın we kullanıcı isimlerinden şifresini değiştirmek istediğiniz useri seçin we yeni password yazın pc artık sizindir:D
Aynen katılıyorum.ERD commander programıyla bu iş çözülebilir. Ben denemek için şifreyi birkez sıfırlamıştım. Ama aşamaları aklımda değil.İndirdikten sonra rarlı dosyanın içindeki iso'yu cd'ye yazdırıver.Sonra bilgisayarı o cd'den başlat. Windows ekranı gibi bi ekran gelcek karşına orda istediğin kullanıcının şifresini sıfırlayabilirsin... Kolay gelsin....
Programın Donwload Linki: http://rapidshare.com/files/44124976/MDRT_erd5.0.rar.html