Sıfırdan Ücretsiz Forum Açmak

Bu konuyu okuyanlar

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Merhaba, sıfırdan ücretsiz domain açıp, hosting alıp, XenForo gibi hizmetlerle forum oluşturmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Yani 0 bilgim var bu konu hakkında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Google sites nasıl? Olur mu?

yusufpicix

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhaba, sıfırdan ücretsiz domain açıp, hosting alıp, XenForo gibi hizmetlerle forum oluşturmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Yani 0 bilgim var bu konu hakkında.

Ben ucretsiz site kurmayi ssl sertfikasi almayi biliyorum ve forumda yapilir yani

EmircanAydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37

Parasız forum çok zor. XenFero para ile satılan sistem. Ücretsiz sistemlerden birini tercih ettiniz diyelim bu seferde özeelştirmek için Html, Css, Php gibiyim dilleri bilmeniz ve ya bilen birini tutmanız lazım. Bunuda hallettin diyelim bedava Hosting ve alan adı veren yerler bulan lazım. Hosting bulursun ama alan adları tk ve ml gibi adlar kullanabilirsin, com ve net adları ücretli. Aldığım Hosting'de işini görmüyecektir en ufak saldırıda ve ya yoğunlukta seni üzecektir.

Sözün özü bi işler bu kadar kolay değil paran yoksa bulaşmanı tavsiye etmem.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Parasız forum çok zor. XenFero para ile satılan sistem. Ücretsiz sistemlerden birini tercih ettiniz diyelim bu seferde özeelştirmek için Html, Css, Php gibiyim dilleri bilmeniz ve ya bilen birini tutmanız lazım. Bunuda hallettin diyelim bedava Hosting ve alan adı veren yerler bulan lazım. Hosting bulursun ama alan adları tk ve ml gibi adlar kullanabilirsin, com ve net adları ücretli. Aldığım Hosting'de işini görmüyecektir en ufak saldırıda ve ya yoğunlukta seni üzecektir.

Sözün özü bi işler bu kadar kolay değil paran yoksa bulaşmanı tavsiye etmem.
Zaten amatör, öylesine bir forum yapacaktım. O zaman kalsın. Teşekkürler yanıtın için.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Bunlar ücretsiz yapılacak şeyler değil. Anca kampanyayla bazı şeyleri ücretsiz alırsın, o da birkaç aylığına.

yusufpicix

Asistan
Reaksiyon puanı
66

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Anlatmak hemen kolaymi burda site kurmaktan bahsediox

Diyelim kurdun kim kayit olavak ?
Afedersin de sanane? Ben belki öğrenmek istiyorum. Ayrıca forum, ders forumu olacak.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Ders forumu çok olmadığı için benim formuma kayıt olurlar. SEO iyi olursa daha fazla kişi gelir.

yusufpicix

Asistan
Reaksiyon puanı
66

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Banane derken tamam kardesim banane bb

Hem var ders forumu eodev
bb. Senin anlatacağın falan yok zaten. Madem yaparsın anlat diyorum, anlatamam diyorsun, ayrıca kimse kayıt olmaz diyorsun? Anlayamadım ki seni. Yoksa benden para koparıp forum mu yapmayı düşündün?

yusufpicix

Asistan
Reaksiyon puanı
66
bb. Senin anlatacağın falan yok zaten. Madem yaparsın anlat diyorum, anlatamam diyorsun, ayrıca kimse kayıt olmaz diyorsun? Anlayamadım ki seni. Yoksa benden para koparıp forum mu yapmayı düşündün?
Anlatmam demedim ne saliosun

Burda anlatilmayavak kadar uxun dedim

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
@masivaxx,
2021-01-31 14_28_30-Sıfırdan Ücretsiz Forum Açmak _ Sayfa 2 _ ShiftDelete.Net Forum - Türkiye'...png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ders forumu derken merak ettim, tam olarak nasıl bir forum düşünüyorsun? Bu soru da proje hırsızlığına müsait bir soru oldu ya :D Şunun için sordum, ben de eğitim ve öğretim alanında forumumda yer veriyorum ama o kadar da üye gelmiyor... :(

Mem**lar.net gibi sadece öğrenci ve eğitimciler için bir forum mu kurmak istiyorsun? Mesela memu**lar.net sadece memurlar için kurulmuş bir forum...