Sıfır cihaz almak mı yoksa o fiyata daha iyi 2.el cihaz mi?

Bu konuyu okuyanlar

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bütçem en fazla 2000 lira. Fakat uzun vade kullanacağım için adam akıllı birşey arıyorum ve özellikle kameraya çok önem veriyorum. Kafamda S7 var çok beğeniyorum ama bütçemi aşıyor. Ortalama 1500-2000 arası Xperia, Asus, Samsung, Huawei modellerine falan bakıyorum fakat sıfır olarak bunlardan alacağıma 2.el az kullanılmış S7 aliyim diyorum. Sizce mantıklı olur mu? Sıfır Hyundai alacağıma 2.el Mercedes aliyim diyorum.

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Son zamanlardaki olaylar malum o sebeple telefonlara güvenmek zor. Başına iş açabilir. Ama eğer çok güvendiğin bir insan varsa ondan alabilirsin onun dışında hiç o topa girme derim.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Arkadaşlar bütçem en fazla 2000 lira. Fakat uzun vade kullanacağım için adam akıllı birşey arıyorum ve özellikle kameraya çok önem veriyorum. Kafamda S7 var çok beğeniyorum ama bütçemi aşıyor. Ortalama 1500-2000 arası Xperia, Asus, Samsung, Huawei modellerine falan bakıyorum fakat sıfır olarak bunlardan alacağıma 2.el az kullanılmış S7 aliyim diyorum. Sizce mantıklı olur mu? Sıfır Hyundai alacağıma 2.el Mercedes aliyim diyorum.
Alacağın kişiyi iyi tanıman lazım. Alırkende aldığına dağır bir kağıt falan imzalat karşı tarafa ve sende. Bazıları öyle yapıyor daha sağlıklı diye
Bylock meselesi sıkıntı.
Bylock kullanıpta içeyi girmeyen var hala daha ? :D
Nedir bu Bylock meselesi tam olarak?
Hocam yurt dışında yaşıyorsun sanırım :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nedir bu Bylock meselesi tam olarak?
feto_culeri_bylock_cozuyor_h13033600_9bda4.jpg

Bu

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
2.el tabii ki daha avantajlı.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
2.el Samsung S7 daha mantıklı ve dediğin gibi o ikisi arasında Mercedes'i tercih eder herkes..

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
Xperia xz tavsiye ederim bende o kadar b ütçeye sahibim s7 edge ile xz arasında kaldım

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ikinciel sakın almayın Bylock kullanılmışsa onunla başın ağrır hemde polisleri meşgul edersin 2.el aldın polis dur dedi mi dur uzatma...

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86

Ben başkasının kullandığı Mercedes'tense ilk sahibi ben olacağım hyundai, Fiat, Renault, Opel' i falan tercih ederdim, sana da bunu öneririm...

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Sıkıntı yapma Tamiz bir tane bulabilirsen al 2. El faturalı kutulu. 2.el şans isi eğer anlıyorsan telefondan uygun fiyata çok güzel telefon alırsın Yok anlamıyorsan işimi şansa bırakmam dersen sıfır almak en mantıklısı. Arabadan örnek vermiş bazı arkadaşlar ya sıfır Toyota al bak keyfine ya da 2.el şu Mercedesi al bak keyfine şansımı denerim dersen. Tek telefon da değil bütün herşeyde bu böyle sıfır 2.el farkı
IMG_1636.JPG
IMG_1635.JPG

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
2. el mt-09 alıp apaçinin rodaja tecavüz etmesi ihtimalini düşünmektense mt-07 alırım sıfır ben bakarım bebek gibi :D
Konuyu çok güzel yere saptırdık valla ya :D Son zamanlarda konu saptırma konusunda sdn forum performansını üst seviyeye çıkardı :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
taksi'den çıkma araba almakta hayırlı olmaz bu arada çünkü 444 diye bir motor yağı katkısı vardı onu bir kaç kere atınca yağ eksildikçe bitik motoru bile adam eder bizim eski patronun 2000 motorlu vectra'na yapmıştık yeni sahibi cart curt etmiş motor yağının rengini siyah görünce rengi dışında sorunu yoktu gerçi...

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
taksi'den çıkma araba almakta hayırlı olmaz bu arada çünkü 444 diye bir motor yağı katkısı vardı onu bir kaç kere atınca yağ eksildikçe bitik motoru bile adam eder bizim eski patronun 2000 motorlu vectra'na yapmıştık yeni sahibi cart curt etmiş motor yağının rengini siyah görünce rengi dışında sorunu yoktu gerçi...
Dostum ben örnek verdim ama sen motor yağı falan bayağı gitti konu :D
--- Gönderi Güncellendi ---
@F1kan S7 nin ikinci eli de A serisinin kamerasından iyidir, eskidikçe kamera kötüleşmez. Araba yıpranır ve bazı parçaları değişmesi gerekir ama telefon tam öyle değildir daha istikrarlıdır aslında :)

Reaksiyon puanı
30
İkinci ele bulaşmamakta fayda var. Yakın bir tanıdık olursa alınabilir. Bilgisayar ve özellikle telefonda ikinci elden uzak durun derim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
@F1kan S7 nin ikinci eli de A serisinin kamerasından iyidir, eskidikçe kamera kötüleşmez. Araba yıpranır ve bazı parçaları değişmesi gerekir ama telefon tam öyle değildir daha istikrarlıdır aslında :)
bir beyaz kadın tüccarının ,fetöcünün telini alırsan başın ağrır...

umutdgnn35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sorun istemiyorsan kafam rahat olsun diyorsan tabiki sıfır

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Konu başka yere kayınca ben ordan girdim sohbete :D
bir beyaz kadın tüccarının ,fetöcünün telini alırsan başın ağrır...
Abi sen niye ırkçılık yapıyosun şimdi ?
Siyahı kadın tüccarlarından neden bahsetmiyorsun ???????

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Telefonlar hassastır.
Telefon 1 kez bile düştüyse belki birkaç ay sorun olmaz ama bir gün tak diye misal ekran gidebilir, işlemci gidebilir.
O yüzden sen alıken sağlam alırsın, bakarsın 1 ay sonra açılmıyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Konu başka yere kayınca ben ordan girdim sohbete :D

Abi sen niye ırkçılık yapıyosun şimdi ?
Siyahı kadın tüccarlarından neden bahsetmiyorsun ???????
yok muhabbet tellalı olacaktı yanlış yazmışım kadının rengi olmaz hepsi güzeldir sadece Canan Karatay teyze güzel değil...

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
0 al kafan rahat ve başın ağrımadan kullanırsın .

Burak DUMAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ya güvendiğin bir firma yada telefon satıcısı varsa 2 el alınır ama bende aynı şekilde sıfır taraftarıyım hepsiburada.com ithalatçı garantili de s7 var ve fiyatıda gayet uygun bende aynı şekilde telefon arıyorum LG G5 den kurtulduktan sonra kafama güzel görünen bir cihaz bulamadım biraz bekleyip NOTE 7R alim diyorum tabi onada güvenemiyorum patlama riski yüzünden şuan telefonlar bile hat safada şuan o yüzden 2 el lere kaldık diyebilirim ama sıfır taraftarıym 2 aydır telefon kullanmıyorum ve artık alıştım diyebilirim benim gibi bekle biraz derim.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

HTC M10 almanı öneririm, belirlediğin fiyata göre M10 dan daha iyi cihaz yok bana göre.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Yakınınız ise 2. el alın derim. Lakin, interneten 2. el almayın derim.

Son mesajlar