Şiddetli Diş Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

emir000

Asistan
Çok Merak Ediyorum Anneminde Geceyarısından beri dişi ağrıyor ağrıyı en çok ne keser?

CapScroLL

Profesör
Yasaklı
Yıllarca çektim sarımsak falan filan hepsi hikaye, apse oluşuyorsa inanılmaz derecede ağrılar olur en kısa sürede doktora gidin eğer apse durumu varsa antibiyotik yazar, antibiyotik hem ağrıyı kesiyor hem apseyi temizliyor temizlendikten sonra da dişi çekiyorlar.

emir000

Asistan
Tuzlu gargarayı kaç kez yaptı ağrıyı hiç kesmedi başka kescek bişey lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam annem için diyorum.

Şu virüs yüzünden gidemiyorda annem dişçiye bugün öyle bi acı çektiki ağrıdan ben korktum.

Fakehero

Profesör
Acil durumlar için dişçiler artık açık 11 haziran ikinci normalleşme süreciyle daha az sayıda hastaya MHRS üzerinden randevu alınabiliyor. Ama ağrı kanama gibi acil durumlarda randevusuz gidilebiliyor.

CapScroLL

Profesör
Yasaklı
Şu virüs yüzünden gidemiyorda annem dişçiye bugün öyle bi acı çektiki ağrıdan ben korktum.
Umarım apselik bir durum yoktur çünkü apse ilk oluştuğu sırada inanılmaz derecede ağrı yapıyor, ağrı dişin olduğu taraftaki gözünüze ve başınıza kadar yansıyor. Acile gidebilirsiniz benim annem de gitmişti dışarıda mesafeli şekilde bekliyorsunuz ardından doktor korona belirtileriyle ilgili sorular sorarak form dolduruyor ona göre muayene ediyor. Zaten acilde kolay kolay müdahale etmezler, ilaç yazıp gönderirler en azından ilaç ile idare etmenizi öneririm.

Hiçbir yönetim kesin bir sonuç vereceğini düşünmüyorum. En iyisi annenizin bir doktora görünmesi.
İnternette yazan her şeyi denemiştim hiç biri çözüm olmuyor en iyi yol doktora gitmek.

CapScroLL

Profesör
Yasaklı
Hocam ilaç var zaten ama birtürlü kesmedi ağrıyı sabahtan beri.
Antibiyotik iş görür onu da doktor kontrolünde almanız lazım, yani o ağrıyı kesmek için acile gidip ilaç yazdırmak şart. Ben günde 4-5 tane ağrı kesici yutuyordum hem işe yaramıyor hem bünyen ağrı kesicilere karşı direnç geliştiriyor.

Son mesajlar